Windows XP połączenie Wifi - co jest nie tak?

0

Witam, posiadam internet od operatora Vectra i mam wifi, które generalnie działa na telefonach, tablecie itd. Próbuję dzisiaj połączyć się za pomocą laptopa z Windowsem XP i niestety nie da rady. Na laptopie mam chyba skonfigurowaną sieć od Vectry, ponieważ kilka miesięcy temu, gdy zakładano mi internet gościu coś tam majstrował i wszystko dobrze działało.

Niestety tak bywa, że z lapropa mało korzystałem i wifi nie było mi na nim aż tak potrzebne, ale dzisiaj jak chciałem się połączyć to po prostu się nie da. W zakładce "Połączenie sieci bezprzewodowej 2" nie wyszukuje mi dostępnych sieci. Prezentuje się to o tak http://i.imgur.com/1n7l4WG.png

Włączałem, resetowałem "Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej" ale niestety nic nie pomogło. Ustawiłem konfiguracje na Typ Uruchamiania: Automatyczny ale również nic nie pomaga.

Pamiętam tylko tyle, że kiedyś również miałem z tym problem i pomogła mi właśnie zamiana w konfiguracji zerowej, ale widać że teraz nie przynosi to żadnego pozytywnego rezultatu.

Jeśli kogoś interesuje to laptop jest dość stary Asus, ale jaki model nie mam pojęcia.

0

możliwe że wifi nadaje tylko w nowszym standardzie (n?) lub tylko na paśmie 5GHz którego stary laptop nie ogarnia

możesz wejść w konfigurację routera i zrobić ss?

wykonaj też procedurę
netsh wlan show drivers | find "radi"

w cmd żeby zobaczyć obsługiwane typy sieci

0
Suchy Suchar napisał(a):

możliwe że wifi nadaje tylko w nowszym standardzie (n?) lub tylko na paśmie 5GHz którego stary laptop nie ogarnia

możesz wejść w konfigurację routera i zrobić ss?

wykonaj też procedurę
netsh wlan show drivers | find "radi"

w cmd żeby zobaczyć obsługiwane typy sieci

Tzn może nie jasno się wyraziłem, ale kilka miesięcy temu (no nie wiem kiedy dokładnie) mogłem bez problemów połączyć się z wifi. Po prostu w laptopie włączałem wifi za pomocą Fn + F2 oraz klikałem w systemie połączenie z siecią bezprzewodową i tyle. Dzisiaj no niestety to nie działa :(

0

Witam, posiadam internet od operatora Vectra

Bardzo mi przykro.

Jeśli kogoś interesuje to laptop jest dość stary Asus, ale jaki model nie mam pojęcia.

Pod spodem powinien być napis...

Może karta radiowa jest za stara i nie obsługuje szyfrowania WPA2 (a takie pewnie masz aktywne na routerze).
Ja tak mam na starej Toshibie. Muszę używać zewnętrznej karty wifi na USB.

EDIT: jeżeli nie znajduje sieci to to nie jest problem szyfrowania. Sprawdź lepiej router, może masz ustawiony w trybie wyłącznym „n” a brakuje standardów „b” albo „g”.

0

Później wstawię screeny z ustawieniami i powtórzę jeszcze raz, bo widocznie nie wyraziłem się znowu jasno: laptop działał, łączył się z wifi wcześniej tylko dzisiaj natknąłem się na problemy :) Powtarzam, że jakiś czas temu było ok ale widocznie nie używanie sprzętu mogło sprawić, że coś nagle ni z tego ni z owego się popsuło. Jak? Nie mam bladego pojęcia :)

1

a antenę od wifi masz w laptopie wąłczoną?

0

idź z laptopem pod hotspota i sprawdź czy wykrywa cokolwiek.

0

Może zabrzmię, jak laik, ale może spróbujesz po prostu przeinstalować sterowniki od karty sieciowej? :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1