Układ szyfrowania TPM i bitlocker - korzystał ktoś?

0

Korzysta ktoś z takiego (lub innego) szyfrowania? Mam w lapku układ TPM. Chciałbym jakoś zabezpieczyć dane na dysku.

0

Korzystałem z bitlockera ale bez TPM tylko z kluczem na penie.

0

Korzystam z bitlockera i hasło wpisuję z klawiatury, ale nie mam pewności, czy mam TPM. Bodaj w W7 bitlocker wymagał ode mnie pendrive'a, bo coś mu z TPM nie pasowało, ale w W8.1 już nie widzi problemu.

0

Korzystam z BitLockera i TPM. No problem, klucz mam tylko w TPM, bo mi się nie chce używać ani pendrive, ani wpisywać hasła.

Na jednym komputerze raz tylko była sytuacja, że poprosił o podanie klucza odzyskiwania, kiedy zaktualizowałem BIOS, ale przyjął, przemielił i działa.
Na drugim komputerze prosił o klucz odzyskiwania przy każdym BSOD (a trochę ich miałem, bo AMD ssie), gdy próbował naprawić system, ale stwierdzał, że wszystko ok i wracał do pracy. Poprawiło się po Update 1 do W 8.1.

Mam też konfigurację SSD z eDrive (Samsung EVO) + BitLocker - straty wydajności są na poziomie około 5%.

0

Dzięki za odpowiedzi. Rozumiem, że nie powinno to znacząco obniżyć wydajności? Laptop to HP 6570b, na pokładzie 8 GB RAM, 500 GB HDD, i5-3320M 2.6 GHz, Win7 Pro x64.

0

ja nie odczuwałem różnicy na Core 2 Quad z 2 GB RAM-u.

0

Gafa :D Bitlocker nie działa na Windows 7 w wersji Pro. Działa na Ultimate i Enterprise. Są jakieś inne metody wykorzystujące TPM'a?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1