Chłodzenie procesora w laptopie

0

Witam,mam ostatnio mały problem z chłodzeniem procesora w laptopie. Chodzi o to że przy graniu albo przy korzystaniu z dość wymagającego programu,wentylator zaczyna pracować szybciej i nagle zwalnia i tak w kółko. Temperatura strasznie się waha i nie wiem o co chodzi. Może ktoś pomoże ?

user image

user image

0

Zawsze, ale to zawsze: podstawka chłodząca do lapka. Wiele nie kosztuje a warto.
Co do nagrzewania się: czy wcześniej tak było?. Pewnie sprzęt po prostu trefny.

0
  1. Na pewno procek a nie GPU? Mało która gra zjada procka... ;]
  2. A może masz po prostu bardzo dobre chłodzenie? Temperatury rosną, włącza się dodatkowy wiatrak który jest na tyle mocny że raz dwa zbija temperature poniżej poziomu swojej aktywacji, wyłącza się a po jakimś czasie znów temperatura rośnie i wiatrak znów się włącza.
  3. Jakie masz te temperatury?

edit:
No dobra ale to są wykresy z jakiegoś zjadacza CPU, a w normalnym życiu nic ci tak procka nie żre...

0

Ja obstawiam odpowiedź nr. 2 z wypowiedzi @Shalom - procek zaczyna się grzać - wiatraki się rozkręcają, wychładzają procesor to przechodzą w stan spoczynku. Wolałbyś, żeby szumiało cały czas? :p

Zobacz też w zaawansowanych ustawianich planu zasilania czy nie masz trybu chłodzenia pasywnego włączonego - wtedy komputer stara się rzadziej korzystać z wiatraków.

0

Ja mam tylko jeden wiatraczek ale jest irytujące że podczas robienia czegokolwiek na komputerze (Czy graniu czy robieniu czegoś co obciąża procesor) on zaczyna pracować szybciej i nagle wolniej,wygląda to tak jak by wpadł w "Bootloopa" :). Kiedyś miałem tak że jak grałem to wiatraczek zaczynał chodzić szybciej i tak sie kręcił cały czas a co gorsza przy grach jak zaczyna wchodzić na wyższe obroty to wtedy gra sie po prostu na chwile przycina i za chwile jest ok

Wydaje mi sie że to musi być jakiś problem w sprzęcie ponieważ juz kilka razy zmieniałem system i ustawiałem ustawienia Bios na fabryczne i nic mi to nie dało :/

0

Obejrzyj te wiatraki czy nie są zakurzone i wyloty powietrza czy nie zatkane. Przeczyść.

0

Jeżeli podczas pracy wiatraków gra zwalnia, to znaczy, że temperatury są już za wysokie do stabilnej pracy i obniża się moc procesora oraz dodatkowo wychładza. Przeczyść komputer.

Dziwne jednak, że laptop chłodzi się w sposób zdecydowany dopiero, jak jest już "za późno".

0

zainstaluj sterowniki od producenta laptopa, zwłaszcza jeśli są jakieś dotyczące podkręcania, głośności

0

Laptop został przeczyszczony i zostały zainstalowane wszystkie sterowniki ze strony producenta,aktualne i dalej jest to samo :/

0

Dodam jeszcze że jak gram na baterii to wszytsko jest ok :/

0

Może podaj model laptopa, CPU i GPU?
Zawsze to krok dalej od wróżenia z fusów.

0

Laptop to MSI CX640DX,Procesor Intel B960 2x2,20 GHz a GPU to Nvidia Geforce GT540M ale pełna specyfikacja pod adresem http://www.msi.com/product/nb/cx640dx.html#hero-overview

0

Kiedyś miałem tak że jak grałem to wiatraczek zaczynał chodzić szybciej i tak sie kręcił cały czas a co gorsza przy grach jak zaczyna wchodzić na wyższe obroty to wtedy gra sie po prostu na chwile przycina i za chwile jest ok

Piszesz że kiedyś tak miałeś. On ciągle się przycina czy nie odpowiada Ci tylko że wiatrak chodzi i przestaje?

Jak został przeczyszczony, rozbierałeś go czy tylko przedmuchałeś czymś?

0

Przedmuchiwałem i rozebrałem i wyczyściłem i chodzi tak samo. Ciągle jak gram to wentylator kręci się szybko i zaraz wolniej i zaraz znów szybciej

0

Gra się przycina? Laptop się wyłącza?

0

Nie,wygląda to tak że gdy zaczyna sie wiatraczek kręcić szybciej to na ten moment zaczyna się gra przycinać do pÓÓÓÓki nie zwolni to wtedy jest ok i gra płynnie chodzi do czasu gdy wiatraczek znów nie zacznie kręcić szybciej

0

Coś takiego znalazłem http://www.ehow.com/how_7208941_set-laptop-fan-run-time.html
Możesz też w opcjach zasilania zmienić chłodzenie na aktywne, ale to chyba jest tak domyślnie.

0

Niestety ale u mnie w BIOS-ie nie mozna nic znienić,jedynie tylko bootowanie,a zmieniałem już z pasywnego na aktywne i na odwrót i kompletnie nic się nie zmienia :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1