Mysz bezprzewodowa NMY-0295. Nie świeci a działa.

0

Witam
Kupiłem tę mysz bezprzewodową->http://www.ceneo.pl/16833183#tab=spec
Wydawalo mi sie ze mysze optyczne oswietlaja powierzchnie robocza a ta mysz
w ogóle nie emituje swiatla(oczywiscie to nawet lepiej) ale dlaczego tak jest myslalem
ze to podstawa dzialania tej myszy? I jak oceniacie to urzadzenie?

0

wyjątkowy sensor działający w technologii IR

Podczerwień to długości fal niewidzialnych ludzkim okiem.

0

wyjątkowy sensor działający w technologii IR

Znaczy że chciałbyś zobaczyć gołym okiem podczerwień?

0

Ta mysz komunikuje sie przez Wifi lecz nie chodzi o fale tylko o diode np tutaj->https://www.google.pl/search?q=mysz+optyczna&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=MchXU7beJ4WM7Aatp4DQDQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#facrc=&imgdii=&imgrc=AGselCWG9x_NZM%253A%3B7rozlT8mY9mA0M%3Bhttp%253A%252F%252Fupload.wikimedia.org%252Fwikipedia%252Fcommons%252F8%252F8c%252FOptical_mouse_shining.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fpl.wikipedia.org%252Fwiki%252FMysz_komputerowa%3B600%3B296

1

Brak mi słów. Zaręczam ci że ta myszka zamiast diody świecącej na czerwono, tak jak te popularne myszki optyczne, używa diody świecącej w podczerwieni. Widać przespałeś wszystkie lekcje fizyki...

1

Bo jest to tzw. wystarczająco zaawansowana technologia, by sprawiała wrażenie magii ;-)

Podczerwień to długości fal niewidzialnych ludzkim okiem.

Znaczy że chciałbyś zobaczyć gołym okiem podczerwień?

Zależy oczywiście od długości i od oka... w ciemności widzę jak mruga dioda od pilota do telewizora. Nie wiem czy to od szczątkowej czułości oka na podczerwień, czy od szczątkowej emisji w paśmie widzialnym. Z myszką nie testowałem.

Myszkę na podczerwień mam od x lat (już drugą taką samą: Genius NetScroll 220 Laser) i wolę taką, niż z widocznym światłem.

0

No tak IR-Irda nie zwrocilem uwagi, ale to nawet lepiej ze nie swieci.
Jaka jest wasza opinia tego urzadzenia? Co myslicie o bezprzewodowych myszach? Zywotnosc bateri okreslaja
na 3 lata.

0

Ja już dawna mam bezprzewodową myszkę i uważam że jest super :)

0

A jak to jest z rozdzielczoscia dpi myszy? Im wyzsze dpi tym mysz szybsza a co za tym idzie trudniej nad nia zapanowac
wiec gdzie tu precyzja? Ja jestem bardzej precyzyjny przy wolniejszej myszce np 800dpi niz 1600 lub wiecej dpi.A mowia ze
im wiecej dpi tym wyzsza precyzja.

2

Szybkość kursora to sobie możesz sam ustawić ;] Rozdzielczość mówi tylko o tym jaki minimalny ruch myszka jest w stanie zaobserwować.

0

Do tego dochodzi maksymalna prędkość, z jaką można myszką ruszać po stole.
W normalnej pracy to nieistotne, ale ważne w grach.
Myszy optyczne mają nieprzyjemną tendencję do rejestrowania ruchu wstecznego przy zbyt szybkim przesuwaniu.
I tu bym powiedział, że im większa rozdzielczość myszy, tym trudniej ją „uwstecznić”.

Nie przypominam sobie, by w myszach kulkowych występował taki problem.

0

Ja miałem (z jednaj wciąż korzystam) dwie myszki od Logitecha na podczerwień i stwierdzam, że są zdecydowanie gorsze, jeżeli chodzi o czułość i możliwość pracy na różnych powierzchniach od tych z czerwonym światłem. Są droższe, maja wygodne bajery, przyciski itd - ale samo sterowanie kursorem to porażka bez dobrej podkładki :(

0

Zauwazylem w tej myszce bezprzewodowej dziwne przeskoki od czasu do czasu.Czym moze byc to spowodowane?

Rozdzielczosc myszy okresla jaki minimalny ruch mysz zaobserwuje czyli okresla precyzje,im mniej dpi tym ruch wskaznika
na monitorze jest bardziej zakrzywiony,niedokladny. A tu->http://slownikkomputerowy.pl/hasla/r/rozdzielczosc-myszy.aspx
jest napisane, ze jezli rozdzielczosc myszki wynosi 800dpi przy rozdzielczości monitora 1600x1200 pikseli przeciągnięcie kursora z lewej na prawą stronę ekranu wymaga
przesunięcia myszy o co najmniej 5 centymetrow a przy roz. 400dpi 10cm, dlaczego tak napisano? Przeciez dpi okresla tylko rozdzielczosc,dokladnosc odwzorowania ruchu
wskaznika na ekranie monitora, niewazne jakie dpi wieksze spowoduje po prostu dokladnosc czyli precyzyjnosc a nie ze im wieksze dpi to wskaznik szybciej sie dostanie na prawa czesc ekranu . Szybkosc wskaznika mozna sobie ustawic ale przy roznych dpi szybkosc sie nie zmieni tylko precyzja. Dobrze teraz to rozumiem?

0

Zwiększenie DPI powoduje, że chcesz zmniejszyć szybkość kursora, bo przesuwa się szybciej ;)

0

Zauwazylem w tej myszce bezprzewodowej dziwne przeskoki od czasu do czasu.Czym moze byc to spowodowane?

Powierzchnią po której jeździsz. Jeśli jest nierówna / ma spore różnice w kolorach to światło, także podczerwone, może się odbijać różnie.

Jeśli chodzi o DPI to chodzi o to że minimalny ruch na ekranie to jest 1 piksel. Skoro masz do przebycia 1600 pikseli to mysz musi zauważyć 1600 "przesunięć". Skoro mysz ma 800 DPI (dots per inch) to znaczy że potrzeba przejechać 2 cale (inch), czyli ~5cm.

DPI to znaczy "dots per inch" czyli "liczba kropek na cal". To mówi ci ile punktów w jednym calu jest w stanie wykryć dany czujnik. Gdybyś miał 1 DPI to czujnik potrafiłby rejestrować tylko 1 punkt na cal, czyli żeby myszka wykryła że ma sie przesunąć o 2 piksele musiałbyś przejechać po stole 2 cale.

0

Po pierwsze, szybkość kursora można regulować w systemie, w bardzo szerokim zakresie.
Większa rozdzielczość myszki powoduje, że suwakiem w systemie trzeba zjechać niżej, czyli spowolnić kursor, by utrzymać tę samą prędkość.

Ale nawet przy tej samej wypadkowej prędkości, myszka o większej rozdzielczości wyśle więcej danych – więcej pozycji pośrednich – niż o mniejszej rozdzielczości.

Przy kiepskiej myszy szybki ruch z jednej krawędzi ekranu na drugą odbędzie się np. z czterema pozycjami pośrednimi, czyli kursor przeskoczy o 1/4 ekranu cztery razy. Mysz o większej rozdzielczości przy takim samym ruchu wygeneruje np. 16 pozycji pośrednich. Oznacza to ogólnie większą precyzję i płynniejszy ruch kursora po ekranie.

A co do prędkości kursora, sam ustawiam na dość szybką, tak że inni domownicy narzekają że nie mogą w nic myszką trafić :-)

0

Większa rozdzielczość myszki powoduje, że suwakiem w systemie trzeba zjechać niżej, czyli spowolnić kursor, by utrzymać tę samą prędkość.

U mnie jak ustawie w myszce na rozd. wyzsza 1600 czy na na nizsza 800 to predkosc wskaznika sie nie zmienia
roznica jest tylko w precyzji choc wydaje sie nawet ze przy 800dpi wskaznik jest szybszy,taki dziki, tor ruchu jest zakrzywiony.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1