MysqlDump a gdzie Plik

0

Witam mam takie króciutkie pytanko , jeśli poprzez putty zalogowalem sie na swoj serwer jako root , i zalogowalem sie do swojej bazy danych i zrobilem mysqldump , i wszystko wyglądało na to ze sie zrobilo , to gdzie wtedy zapisuje sie ta baza danych ktorą sciągnełem ? :)

0

Mysqldump normalnie zwraca dump'a na standardowe wyjście (na konsolę). Możesz przekierować wyjście do pliku np. "> dump_file.sql" albo używając parametrów.
Wklej dokładnie jakim poleceniem robiłeś dumpa (chyba, że masz tam hasło inline podane, to je wytnij :P).

Ps. Czemu w tagach wątku jest "Oracle" skoro pytanie dotyczy "mysqldump"?

0

najpierw zalogowalem sie
$mysql -u root -p

a potem

$mysqldump --databases nazawa_mojej_bazy_danych

0

Jeśli mysqldump wpisałeś zaraz po zalogowaniu do mysql'a, to otrzymałeś syntax error.

Jeśli wpisałeś mysqldump będąc zalogowanym tylko do shella (po ssh), to otrzymałeś błąd o braku dostępu.
Zrób tak:
Zaloguj się po ssh i wpisz:
$ mysqldump -u root -p --databases nazwa_bazy > plik_dump.sql

Wpisz hasło roota i już.
Następnie utwórz sobie konto usera i nie używaj roota do takich rzeczy :P

0

sek w tym ze nie dostalem zadlego bledu , a podczas logowania , w miejscu roota wstawilem usera bazy danych a potem wpisalem haslo usera i sie dostalem :P Dalej nie odpowiada mi jednak na moje pytanie cala ta rozmowa :P

gdzie zapisuje sie ten plik sql ?:P

0

Mysql zwraca dump'a na standardowe wyjście (na konsolę), jeśli nie podałeś parametru np. --result-file.
Musisz wyjście przekierować do pliku używając "> nazwa_pliku" albo użyć parametru --result-file (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/mysqldump.html#option_mysqldump_result-file )

0

no tak Ale gdzie w jakim folderze znajde ten plik ? potrzebuje wiedziec gdzie sie zapisują

0

Zapisuje się w folderze, który wskazałeś.

Jeśli mysqldump wykonujesz będąc przykładowo w folderze "/home/user/" i wykonasz polecenie:

mysqldump -u root -p --databases moja_db > dump_plik.sql

To następujący plik zostanie utworzony "/home/user/dump_plik.sql".

Jeśli wskażesz np. ścieżkę absolutną:

mysqldump -u root -p --databases moja_db > /tmp/dump_plik.sql

To zostanie utworzony w "/tmp/dump_plik.sql".

0

jak tak robie to po kliknięciu tego wyskakuje strzałeczka nowy wiersz i nic sie nie dzieje , jakies pomysły co wtedy musze zrobic ?

0

Prawdopodobnie użyłeś apostrofa albo cudzysłowu, który otworzył napis ale nie zamknąłeś napisu.
Wklej polecenie, które wykonałeś.

0

mysqldump -u root -p --databases reaura > /tmp/dump.sql

0

U mnie to polecenie powoduje wyświetlenie się "Enter password: " - czyli żąda wprowadzenia hasła (czyli wszystko jest ok).

0

Dobra juz ogarnelem !!! :D Dzieki wielkie za pomoc !! :) Jestes swietny :)

0

po prostu na koncu polecenia dodałem " ; " i wszystko poszło ok :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1