HP Compaq CQ58 z Win8 na Win7

0

Witam
Dostałem od koleżanki lapsa powyższego do reinstalki.
Podobno ją do szału doprowadza Win8 i chciała na nim Win7.
Wyczytałem na forum, że te laptopy nowe, przynajmniej te tańsze biedronkowe, co ona ma, mają blokadę fabryczną na reinstalację innego systemu niż Win8. W BIOS-ie dałem na bootowanie z napędu, dawałem też ręczne bootowanie, ale nic, nie bootuje płyt.
Dawałem różne systemy i nic.

Czy z tą blokadą to prawda?
W BIOS-ie próbowałem wszystkie możliwe opcjonalności.
Dzięki

0

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/secure-boot-windows-8-linux-unix-bsd-uefi-blokada-instalacja-alternatywne.html
PRZECZYTAJ CAŁE, potem dalszą część posta.

Na stronie hp jest aktualizacja do UEFI, więc zapewne masz właśnie taki komputer. Nie jest to chyba jednak blokada tylko Win8, a ogólnie niepodpisanych jakośtam Windowsów (szczególnie, że widnieją też na stronie hp sterowniki pod Win7 do tego laptopa). Pewnie Windowsa masz pirackiego (zresztą, skoro robisz downgrade to pewnie nie kupiliście) i UEFI to blokuje?

0

Odpal tryb odzyskiwania, w nim konsole i odpal Setup.exe z instalki wypakowanej na HDD, zadziała tak jakbyś spod systemy włączył ale w trybie odzystkiwania możesz spokojnie dysk z systemem formatować.

1

Już sobie poradziłem. Zrobiłem konwersję z GPT na MBR.
Innym sposobem jest usunięcie wszystkich partycji i utworzenie nowych, automatycznie na typ MBR.

Dzięki za zainteresowanie tematem, pozdrawiam. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1