Tablet, android, wifi błąd!

0

Witam zaistniał problem z połączeniem poprzez sieć bezprzewodową. Mianowicie jest sobie Tablet (Alcatel One Touch Evo 7 system ICS) zakupiony w sieci Orange w Polsce wszystko pięknie śmiga WiFi jak i "internet z karty sim" problem pojawił się za granicą dokładnie Norwegia(W żadnym innym miejscu poza obszarem Polski nie było to testowane) a konkretnie nie działa połączenie internetowe... Hmm... Działa ale nie działa.

Wszystko elegancko łączy, zasięg dobry, żadnych komunikatów ani błędów przy połączeniu a gdy zachodzi próba połączenia się z jakąś stroną internetową (google.pl, tlen.pl) czy chociaż uruchomienie Skype a tym bardziej Google Play to oczom ukazuje się straszliwy błąd.
Który mniej więcej leci tak samo jak i na komputerach i innych urządzeniach "...Nie można odnaleźć serwera..."

I wbiegam na forum z tym problemem licząc na waszą pomoc.

Dlaczego tak się dzieje? Jak to zmienić/naprawić?
Utrudnieniem jest fakt, że nie mam dostępu do tego sprzętu ani routera(Ja w Polsce a rodzina w tam za morzem bez internetu) do tego nie znają się na komputerach. Dodam jeszcze, że na laptopie ten sam internet śmiga tam perfekcyjnie (nie biorą pod uwagę prędkości)

0

zapytaj czy mogą otworzyć webpanel routera - żeby wiedzieć czy cokolwiek odbija ten router. ping też byłby fajny, ale nie wiem czy domyślnie androidem można coś zapingować bez instalacji czegokolwiek. wtedy ping do bramy, jak jest, to ping do 8.8.8.8, jak jest to ping do onet.pl itd.

0

to normalne "debugowanie" połączenia, mające na celu ustalenie pierwsze przyczyny - a potem rozwiązania. nie mówię o fizyczny dostęp do routera tylko wpisanie http://192.168../ (nie znam adresu bramy, oni niech z laptopa zobaczą).
aha, i skoro to jakiś "firmowy" router, czyli w pracy tablet nie działa a firmowy komputer działa - to może po prostu jest filtrowanie na routerze przed obcymi urządzeniami (nawet dla ludzi co znają hasło do wifi)?

0

Wifi to wifi, nie ma tu żadnej filozofii. Takie samo wifi masz w Norwegii, takie samo w Polsce i takie samo byś miał nawet w Afryce. Router też taki sam.

Jeśli po połączeniu z siecią wifi nie masz internetu, to w pierwszej kolejności bym sprawdził czy w twoim androidzie nie poustawiałeś jakichś opcji typu statyczne adresy ip, statyczne adresy dns itd (oczywiście przy założeniu że router przydziela adresy ip przez dhcp bo nie musi tak być).

A druga sprawa czy jesteś pewien że na pewno połączyłeś się z tym routerem i czy na pewno dostałeś adres ip? Może być tak że jest jakaś blokada MAC ustawiona routerze i wszyscy "nieznani" dostają jakiś adres IP z d**y i nie dostają dostępu do internetu. W każdym razie to nie kwestia tego że jesteś w Norwegii, a kwestia konfiguracji tego konkretnego routera i twojego urządzenia.

0

Stawiam na to, że DHCP nie podaje lub daje złe namiary na serwery DNS.

0

O ile wiem, nawet bez root można wykonać ifconfig albo ip route. Wystarczy tylko zainstalować emulator terminala. Może to by coś mogło rozjasnić. Nie wiem za bardzo jak sprawdzić dnsy, jak się zdaje w androidzie nie ma pliku /etc/resolv.conf.

Jestem jednak prawie pewien że w google play znajda sie aplikacje, które to wszystko pokażą w trybie graficznym i do tego nie trzeba rootować urządzenia.

[edit]
Zajrzyj tu: http://androidpulsar.wordpress.com/2012/06/01/show-android-ip-dns-routing-configuration/ co prawda twierdzą że trzeba mieć roota ale u mnie samo wyświetlanie ustawień nie wymaga praw roota, nie mogę tylko ich zmienić.

0

Na innym wifi tam internet działa normalnie ;) Czyli coś z tym jednym jedynym...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1