PHP + SVN

0

Witam,

Mam mały problem ze zrozumieniem SVN'na. Zainstalowałem go jako plug-in, do eclipse, ale jak teraz mam wrzucać dokładnie te pliczki? Czy jest do tego jakaś konsola? Czy mam ustawić w eclipse, żeby samo co jakiś czas zapysywało? czy to ja zapisuje ? jak to się rozchodzi ?

0

Ja mam TortoiseSVN i przez niego robię commity. Obsługa SVN w IDE to tylko pomoc dla mnie.

BTW: A serwer pod SVN masz? Wiesz ogólnie co to SVN czy tak sobie zainstalowałeś?

0

tak, wiem co to Subversion, ale tylko w teorii. Jest to kontrola wersji, która zapisuję i odczytuje pliki projektu w którym bierze udział co najmniej dwie osoby. Mam serwer svn, ale nie wiem jak właśnie commitować, czytałem coś tam o tym, ale nie wiem czy to w eclipse się ustawia czy przez konsole ? i to sie ustawia jakiś automat, który sam sprawdza czy plik się zmienił i go nadpsuje jakiś check out ? czy jak ? połączyłem sie z kontem svn, ale nie wiem co dalej...

0

w eclipse wytczka subclipse - > team -> commit

0

dodałem nowy project php, do tego nowy folder + index.php. Klikam ppm na folder, wybieram team, a tam widzę dwie opcje: apply path i show local history... nie ma commit. A svn plugina doinstalowałem i zalogowałem sie na serwer svn. w czym problem, nie mogę tego rozgryźć

0

aaa zaraz, ja muszę wybrać cały projekt, a nie katalog czy pod katalog, fakt jest commi i jeszcze wiele innych opcji, w takim razie co dalej? w commi wpisuję jakieś komendy ?

0

tzn, chodzi mi czy tego svn sam ustawiam, żęby co jakiś czas sprawdzał zminy w plikach, czy za każdym razem jak chcę coś zmienić to sam to robie?

0

widzę nie masz pojęcia o svn. Commit służy do wysyłania zmian w projekcie do repo, czyli jeśli dodasz nową linijkę w kodzie to już to będzie zmiana i jeśli zrobisz teraz commita to zobaczysz różnicę między twoim plikiem lokalnym a tym na repo, a okienko to nie są komendy tylko opis zmian które wprowadziłeś i sam musisz to pisać.

0

ok, to rozumie, ale w dalszym ciągu chodzi mi o samo zapisywanie na repozytorium, czy to się zapisuje z automatu czy muszę są to zapisywać i wysłać commitem na serwer?

0

wątpię, żeby jakiekolwiek IDE miało wysyłanie commita zaraz po zapisie pliku z automatu - byłoby to bez sensu. kiedy wprowadzisz jakieś zmiany do projektu, które mają jakiś sens i osiągnąłeś nimi jakiś konkretny cel i działa to jak należy - wtedy dopiero robisz commita. i serio, zainstaluj sobie tortoise svn, pobaw się nim, bo w nim wszystko jest czytelne, zrobisz commita HEAD i dopiero ogarniesz jak to działa w IDE.

0

już kumam obszerne podstawy svn :) jest ok :) dzięki za help ;P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1