Qt błąd przy uruchamianiu exe (ralase) 0xc000007b. Wirus?

0

Nie chce się logować bo nie wiem czy i co to za ustrojstwo. Zainstalowałem wczoraj najnowsze qt sdk. Dziś chciałem skompilować jeden z moich projektów i zaskoczenie. wersja debug uruchamia się dobrze natomiast relase działa tylko przy uruchamianiu z poziomu qt creatora natomiast kliknięcie w exe powoduje błąd "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000007b). Kliknij przycisk OK aby zakończyć aplikację." Nie wiem czy to ma związek ale plik exe przy poprzedniej wersji sdk miał o jakieś 10KB mniej pomimo, że kodu nie zmieniałem oraz korzystam z tego samego kompilatora (msvcpp 2008). Google mówi że taki błąd powoduje infekcja Sality ale antywirus niczego nie wykrywa mi poza tym tak się dzieje tylko w przypadku kompilowanych programów do relase, jak na razie nigdzie indziej niczego takiego nie zaobserwowałem. Mógłby ktoś coś doradzić co mam robić?

1

wg mnie to jest różnica w bibliotekach Qt. Spróbuj przekopiować do katalogu release (tam gdzie masz exelke z programem) biblioteki Qt, z których korzystasz czyli np QtCore4.dl, QtGui4.dll itp i wtedy spróbuj ponownie

0

@no_solution_found Dzięki, musiał być jakiś błąd w bibliotekach, ściągnąłem jeszcze raz biblioteki i na świeżych ruszyło ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1