Otwieranie strony z IP innego komutera

0

Witam

Mam taki problem. Mam w firmie program magazynowy (działający w przeglądarce) z którym połączyć się mogę tylko przez konkretne IP komputera stojącego w firmie. Potrzebują skorzystać z programu również z innego komputera np. w domu. Pulpit zdalny odpada bo komputer w firmie musi być używany na bieżąco. Nie jestem orłem w tematyce sieciowej więc potrzebuję łopatologicznie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

0

Załóż sobie drugiego użytkownika na kompie, który ma być używany na bieżąco i loguj sie na niego przez zdalny pulpit.

0

@zOOm3k gdyby dało się to prosto zrobić to bezpieczeństwo waszej sieci wewnętrznej byłoby dość słabe ;]
Zgłoś się do admina i spytaj o możliwość użycia jakiegoś VPNa.

0

To twoja własna firma? Postaw serwer VPN wewnątrz sieci i zezwól na dostęp do aplikacji również z podanego adresu IP należącego do twojego domowego komputera w sieci VPN.

Jeżeli nie możesz tego zrobić to postaw serwer VPN na swoim firmowym komputerze i odpal ip forwarding / przekazywanie połączenia. Ewentualnie postaw serwer Apache i w nim włącz reverse-proxy na aplikację. Albo zainstaluj na nim Windows Server i oprócz sesji lokalnej, będziesz mógł się podłączyć sesją zdalną.

Chociaż, jeżeli nie wpadłeś sam na żaden pomysł jak rozwiązać ten problem, i tak raczej sobie nie poradzisz z realizacją żadnego z nich. No i zakładamy oczywiście, że twój komputer firmowy jest widoczny z zewnątrz.
Poradź się swojego administratora w firmie, na pewno ci pomoże.

0

Komputery są własnością jednego z głównych dostawców a nie firmy w której pracuję, dodatkowo mają hasła na adminach i blokadę instalacji aplikacji. Rozumiem, że w tym wypadku zrobić można niewiele jeśli nie nic. Właściciel komputerów nie zgadza się na dostęp z zewnątrz.

0

Komputery w przypadku VPNa nie mają tu nic do rzeczy ;]

0

Thnx. Pogooglam na temat VPN.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1