Przenośna kasa fiskalna a podłączenie do komputera

0

Witam, znajomy ma stację benzynową, i poprosił mnie o sprawdzenie czy jest możliwość wymiany informacji, np przez bluetooth, albo drogą radiową, informacji z tej przenośnej kasy fiskalnej do komputera. Na pewno musi być przy komputerze jakiś odbiornik, który to potem zamieni, a kasa musi te informacje przez coś wysyłać. Chodzi mi dokładnie o sprzęt jaki można do tego wykorzystać, wiem że można podłączyć kablem RS232, ale to raczej musi być bezprzewodowe połączenie. Może jest ktoś to zna tę dziedzinę i takie sprzęty, lub spotkał się z takim połączeniem to byłbym bardzo wdzięczny za opisanie jak to wygląda, co trzeba mieć itp. Pozdrawiam.

0

Kurde, a może tak model podaj? I chyba nie ten dział, chyba że coś sprzedajesz.

0

z drukarką fiskalną z bluetooth się spotkałem ale z kasą nie

0

Btw, ten artykuł: http://www.computerworld.com/s/article/72024/Best_Buy_reactivates_wireless_LAN_cash_registers
Ja to bym się zastanowiła, czy na pewno coś takiego bym chciała...

0

Fakt, sorki za pomyłkę działu, to z pośpiechu, modelu nie znam tej kasy, bo chodzi mi raczej o to czy jest w ogóle możliwe takie radiowe połączenie kasy z komputerem. Rozmawiałem z osobą z branży kas, i drukarka fiskalna to rozwiązanie odwrotne to tego które opisałem.

Bezpieczeństwo to już trochę inna sprawa bo przecież nie każde połączenie bezprzewodowe jest niebezpieczne, nie mielibyśmy wtedy wifi czy internetów radiowych ;)

0

ale jak ktoś Ci się włamie do kompa to co najwyżej Ci dysk sformatuje. A jak ktoś Ci wystawi paragon na paręset tysięcy to już jest kupa.
Generalnie zamiast szukać kasy bezprzewodowej możesz do zwykłej kasy (btw jak wygląda kasa przenośna bo kasa w przeciwieństwie do drukarki jest trochę większa) dokupić moduł rs232-wifi/rs232/bluetooth

0

Znalazłem coś takiego: http://www.inter-kas.pl/14-modul-komunikacji-radiowej-bt-rj45-8-8.html i raczej gdyby to było mało bezpieczne to najzwyczajniej by tego nie produkowali.

Czy ktoś tego używa? Jak to działa, jak się sprawdza? Itp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1