BIOS nie wykrywa CDROM-u i dysku twardego

0

Mam problem, BIOS nie wykrywa mi CDROM-u i dysku twardego, a jest ustawiony na AUTO i słychać, że chodzi. BOOT ustawiony jest na
A:1,44
CD ROM
Hard disk
Po włączeniu wyskakuje mi komunikat: Operating system not found. Co mam z tym zrobić?

0

Wyrzucić dyskietkę (A: 1,44) z pierwszej pozycji.

0

A dyskietkę masz włożoną w stację, jeśli tak to ją wyjmij, lub włóż dysk startowy 1,44

0

@Azarien, młody jesteś i nie pamiętasz dyskietek z systemem. Jak dyskietka jest pierwsza na liście, to system musi być na dyskietce. HDD lub CD z systemem nie mają żadnego znaczenia.

0

@bo: co? kompa miałem co jeszcze dyskietki 5,25' były, potem 3,5' też miałem, jeżeli dystkietka jest pierwsza na liście i dyskietka JEST W SRODKU - to owszem, ale jeżeli dyskietki nie ma w środku to po prostu szuka dalej.

0

dzek69, pamięć płata figle. Ja pamiętam takie dzieje: w prehistorii, kiedy nie można było w biosie ustawiać kolejności bootowania, komputery zachowywały się tak jak piszesz (tzn. pojawiał się komunikat podczas uruchamiania komputera z włożoną dyskietką niesystemową, wyjęcie tej dyskietki kontynuowało bootowanie). A w starożytności, kiedy już można było ustawiać kolejność, to wpisanie najpierw dyskietka wymagało uruchamiania z dyskietki.
Nie będę się upierał, że dobrze pamiętam.

0

Mam taki sam problem co 'Amatorka' tylko że w laptopie.
Bios mam ustawiony tak samo:
A: 1,44
CD ROM
HDD
tyle że nie ma w tym laptopie stacji dyskietek...
ratujcie co ja mam z tym zrobić?

0

Jak dyskietka jest pierwsza na liście, to system musi być na dyskietce.
Nieprawda.

ale jeżeli dyskietki nie ma w środku to po prostu szuka dalej.
Ale jeżeli dyskietka jest pierwsza na liście, a stacji fizycznie nie ma – w tym momencie może być zwiecha (albo przynajmniej długi przestój), bo BIOS czeka na gotowość stacji, której nie ma.

0

Próbowałaś tego: Wyrzucić dyskietkę (A: 1,44) z pierwszej pozycji.?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1