lokaliacja telefonu z wykorzystaniem BTS

0

Witam wszystkich mam następujące pytanie czy istnieje jakaś metoda dająca dostęp do takich danych jak lokalizacja najbliższych BTSów czy siła sygnału??? Z tego co analizowałem inf znalezione w necie, NetMonitor to umożliwia, ale jak to się ma do dostępu do tych danych od strony programistycznej?? Może ten programik zapisuje pobrane inf w pamięci tel i pozwala operować nimi?

0

Nie jest to trudne jeżeli telefon ma symbian (pewnie i na WM się da). Każda stacja wysyła swój unikalny identyfikator (CellID) oraz typ (GSM, WCDMA, CDMA). Wystarczy teraz, aby program zainstalowany na telefonie miał swoja bazę danych, zawierającą np. adres stacji bazowej, nazwę itd.

Tak działa m.in. CellTrack i PyNetMony. Oprócz tego bts-y ery wysyłają dokładne informacje o lokalizacji za pomocą wiadomości sieciowych (kanał 50) - ale tylko gsm.

0

w takim razie, muszę kupić telefon symbianem bo bez tego nic nie podziałam. Othello dzięki za odp

0

Jeżeli twój telefon działa jak modem AT, to istnieje możliwość odczytania tych danych bezpośrednio z telefonu za pomocą odpowiednich komend - na przykład na komputerze. Mój modem potrafi np. zwrócić ID komórki do której jest zalogowany, a nawet id anteny.

Robi się to komendą:
AT+CREG?
gdzie odpowiedź jest w postaci:
+CREG: <n>,<stat>,[,<lac>,<ci>[,<AcT>]]

w której <lac> to kod obszaru, a <ci> to CellID (czyli identyfikator komórki sieci).
http://www.shapeshifter.se/2008/04/30/list-of-at-commands/

Nie wiem czy jest to możliwe do odczytania bezpośrednio na telefonie. Oczywiście o ile jest taka możliwość - to najprędzej na telefonie z Symbianem, Windows Mobile czy czymś podobnym - J2ME nie potrafi dostać się do takich danych.

0

Jest taka możliwość, CellTrack dokładnie to własnie robi. O javie mozna zapomnieć - nie ma dostepu na 100%.

0

hmm przeanalizowałem te komendy, faktycznie załatwiają mój problem ale nie wiem czy to będzie takie łatwe do zrealizowania rozw, lepiej zrobie jak pójde w stronę symbiana...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1