Otwieranie plików z ftp

0

Witam!
Gdy łączę się z komputerem przez sieć LAN to mogę otworzyć ( i edytować ) jakiś udostępniony plik - np film bez zciągania go całego wcześniej na dysk.

Czy mogę uzyskać w jakiś sposób ( np przy pomocy jakiegoś programu ) taki sam efekt podczas łączenia się z serverem ftp?

pzdr

0

ściągasz go - tylko że nie na dysk a bezpośrednio do pamięci
nie znam żadnego protokołu który umożliwia ściąganie fragmentami potrzebnych części pliku - a nawet jeśli by taki był to program musiałby go obsługiwać

może rozwiązaniem dla ciebie jest serwer SVN? działa podobnie do FTP tylko że wymusza lokalnie taką samą kopię plików jak na serwerze - ściągnięcie wszystkiego następuje tylko za pierwszym razem - potem wysyłane i odbierane są tylko różnice w plikach zamiast całych plików
ale jeżeli zamierzasz to wykorzystać do edycji filmu to obawiam się że to nic nie zmieni

0

Tzn, owszem tak, nie ma czarów i potrzebne fragmenty muszą być ściągnięte ale
w sieci lan gdy udotępnię plik ( np z AutoCADa - głównie o niego mi chodzi ) - taki plik może mieć nawet 2 GB, to z innego komutera mogę go spokojnie edytować.
No i chciałem coś podobne uzyskać za pomocą servera FTP - bądź czy istnieje jakaś możliwość udostępnienia tego pliku z jednego komputera do drugiego korzystając z łącza internetowego.

pzdr

0

Spróbuj z 'Mapuj dysk sieciowy' i tam dodaj lokalizacje ftp

0

Dzięki za odpowiedzi :)
Mapowanie dysku nic nie pomoże bo przy próbie otwarcia pliku, jest on od razu cały ściągany na dysk.
Co do hamachi jeszcze nie próbowałem, zobaczymy czy to zadziała ;-)

0

Przepraszam za 2 posty pod sobą.

Chodź hamachi niestety nie rozwiąże problemu łączenia się z FTP

0

http://www.programosy.pl/program,webdrive.html
tylko to shareware... i nie wiem jak sie sprawuje

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1