[poszukuję] Program do synchronizacji local<->serwer

0

Witam :d

Wpadam do Was z nietypowym pytaniem (a przynajmniej tak mi się wydaje). Poszukuję programiku, który pomógłby mi na bieżąco synchronizować to, co mam na dysku, z tym, co mam na serwerze. Optymalnym rozwiązaniem by było, żeby program automatycznie uploadował pliki z określonego folderu przy każdej ich zmianie przez jakiś zewnętrzny program.

Może działać też podobnie jak WinSCP czy Total Commander - po połączeniu do serwera i wyedytowaniu znajdującego się na nim pliku uploaduje plik na serwer i, tu różnica względem wymienionych programów, kopie zapisuje w określonym miejscu na dysku. Taka opcja nawet by mi bardziej pasował ;)

Wiem, że wymyślam, ale przyszło mi pracować na takim dziwnym serwerze i tyle ;)

Będę zobowiązany za wszelką pomoc.

Pozdrawam!

0

Pytania:

  1. jaki jest twoj system.
  2. Jaki jest system na serwerze
  3. zamontuj serwer jako NFS i synchronizuj za pomocą rsynch -Pah w cronie ;) ???
0
  1. generalnie częściej używam Windowsa (w domu 7, w pracy XP). ostatnio staram się też przyzwyczaić do Linux'a (od jakiegoś czasu z pozytywnym skutkiem wałkuję Kubuntu). koniec końców, jestem otwarty na rozwiązania zarówno pod Windę, jak i pod Linuxa.
  2. na serwerze Linux - chyba Gentoo, ale to bez znaczenia. mam mega-ograniczone prawa, więc jakakolwiek konfiguracja odpada.
  3. że się tak wyrażę... "hę?" bo nie bardzo zrozumiałem.
0
  1. Jeżeli była by możliwość połączenia się z serwerem za pomocą protokołu NFS i miałbyś linuxa to można by było to zrobić w 5 minut za pomocą skryptu.
  2. Masz konto shell czy jest o zwyczajny serwer oferowany w ramach hostingu?
  3. To będzie ciężko znaleźć coś darmowego.
0
  1. a z płatnych? ewentualnie jestem skłonny wydać nie za duże pieniądze na to, zgrać na pendrive'a i śmigać z tym raz tu, raz tam.
  2. konto shellowe, serwer uczelniany - ale z uprawnieniami jest bida z nędzą, serwer często się wiesza, a i czyszczenie konta się zdaża... dlatego potrzebne mi takie cudo ;)
  3. z tego co wiem (ale 100% pewności nie mam), NFS raczej nie wchodzi w grę... a poza tym jestem linuxowym lamuchem ;)
0

Hm... jeżeli wrzucisz w Googla File Synchronizer FTP to będzie dużo komercyjnych narzędzi. Niestety większość cen zaczyna się od 40 USD.
Hm... możesz spróbować jeszcze inaczej. Zainstaluj CygWin to jest taki emulator powłoki linuxowej na windowsie (w dużym skrócie). Następnie sprawdź czy możesz zalogować się na serwer przy pomocy klucza
http://koziolekweb.pl/2009/07/24/konfiguracja-ssh-by-dzialalo-po-kluczu/

Jak to będzie działać to zapoznaj się z tym:
http://kevin.vanzonneveld.net/techblog/article/synchronize_files_with_rsync/

Zmodyfikowany w taki sposób, że jako cel podajesz katalog na serwerze tak jak byś używał scp lub ftp.

//edit:
http://koziolekweb.pl/2010/03/10/synchronizacja-plikow-problem-akademicki/ opisane co należy zrobić.

0

dzięki wielkie - fajnie wyjaśnione, choć nie wszystko dla mnie jest od razu oczywiste :P najprawdopodobniej popróbuję dziś wieczorem po powrocie z pracy.

pozdrawiam!

0

a może cobian backup - synchronizuje z ftp z tego co pamiętam...

0

Do tego wystarczy wget (jest wersja dla Windows) odpalany cyklicznie z crona (tzn. "zaplanowanych zadan" w windows), prosciutki skrypt .bat. Po co placic za takie trywialne rzeczy?

0

Za cobiana tez płacić nie trzeba :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1