Ładowanie DLL z zasobów

0

Witam.

Chciałbym dołączyć plik dll, konkretnie chodzi mi o bibliotekę bass do zasobów programu, a następnie ją ładować dynamicznie, bez kopiowania na dysk. Takie coś w ogóle jest możliwe? :D
I ewentualnie prosze o jakieś wskazówki.

0

Ładowanie dynamiczne z DLL będącej w zasobach nie jest możliwe.... bo to jest bez sensu

0

Celowość takiego zabiegu faktycznie jest wątpliwa. Ale jak ci tak bardzo zależy to możesz najpierw wypakować ten plik z zasobów do jakiegoś tymczasowego folderu i załadować go stamtąd.

0

Cel tego jest taki, że chce zrobić odtwarzacz w jednym pliku, a przeszkadza mi w tym bass.dll.
No ale najwyżej będę go pakował gdzieś do tempa.

Dzięki.

0

Niestety z bass.dll jest problem. Istnieje BTMemoryModule dla Delphi, ale pozwala on ładować tylko dllki
bardzo proste napisane w Delphi. Jeżeli jest to coś bardziej złożonego jak bass.dll albo jeżeli dll zawiera
w sobie formatkę to się nie uda. Na forum u1 rozpocząłem kiedyś podobny temat. Odpowiedział mi tam
Użytkownika HNB - niestety podany przez niego moduł nie kompiluje się pod Delphi 7 zwracając bardzo
dużo błędów o nie zadeklarowanych metodach. Ale odpisałem że jest z tym problem i żeby ów HNB, mi
coś doradził. Nie odpisywał jakiś czas. Widocznie jest zajęty, dlatego napisałem mu PW żeby jak może w
tym ramacie mi odpowiedział. Jak coś - link do tematu: http://forum.unit1.pl/index.php?showtopic=3195
Trzeba poczekać, bo ja też właśnie chce załadować bass.dll z zasobów i pewnie się da to jakoś zrobić nie
zapisując tymczasowo dllki do Tempa. Skoro potrafi to BTMemoryModule dla prostych dllek. Można też z
exeka wywołać zapisany w zasobach plik exe bez jego zapisu, to i z dllką - da się coś podobnego zrobić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1