IDE do Linuksa

0

Witam mam pytanie szukam IDE do C++ pod linuksa najlepiej jak by działało na Ubuntu i Debianie.
Ale nie szukam pierwszego lepszego tylko coś przypominającego Visual Studio bo ostatnio szukam i na nic porządnego nie mogę trafić. Chodzi mi o np żeby miał funkcje takie jak krok po kroku odpalał program i pokazywał wartości zmiennych jak ktoś pracował w VS to wie o co chodzi, ponieważ w zwykłych debugerach za chiny nie wiem jak to obsłużyć a w VS tak ładnie to śmiga ;(

ps. Jeżeli nic nie znajde to skorzystam z wine pod linuksa ale to mało optymalne rozwiązanie :(

0

Eclipse+cdt?

0

można by się jeszcze nad netbeans zastanowić
albo stary poczciwy emacs :) (skróty klawiaturowe trzeba opanować)

0

właśnie eclipse tak myślałem ale czy to ma te działanie krokowe programu z podglądem zmiennych? do debugowania?

0

No a może Code::Blocks ?

0

True, Code::Blocks dobre i zacne. Polecić należy, choć przy odrobinie szczęścia i rozumu człowiek nawet a Vima będzie korzystał ;)

0

nie mówię VIM fajny to na pewno ale zdeczka za mało opcji w porównaniu z VC :(
a co do Code::Blocks beznadziejne mi się w ogóle nie podoba nie moge się w nim połapać

jak by ktoś pracował na linuksie niech podeśle zdjęcie jak wygląda u nich taki programik

0

nie mówię VIM fajny to na pewno ale zdeczka za mało opcji w porównaniu z VC

chyba to VC ma za malo opcji... siedz sobie na tym windowsie lepiej
VC przez wine hahaha....

0

VC przez wine? A jaki w tym sens? W moim odczuciu, nie ma lepszego IDE dla linuksa niż Code::Blocks.

0

No to lol... jak VIM ma mało opcji to ja proponuje emacs ;)

Ale tak na serio to Code::Blocks jest bardzo dobrym IDE na linuxa i ma śledzenie zmiennych w czasie wykonywania programu. Twoim problemem jest tak naprawdę przerzucenie się z wyuczonego na blache VC do nowego IDE. Przy takim czymś to wszystkie IDE świata będą do d**y i pozostanie tylko to jedno wyuczone. Kiedyś tak miałem z produktami borlana, ale się zmusiłem i przyzwyczaiłem do innych, więc teraz nie robi mi różnicy i używam tego co dla mnie wygodniejsze do danego celu. Tak więc jak robie C/C++ to tylko Code::Blocks, do RoR i samego ruby NetBeans (do php, css i html też, jakoś się przyzwyczaiłem do podglądu css podczas edycji), do Javy używan Eclipse (też przyzwyczajenie, choć zastanawiam się nad przejściem z Javą do NetBeansa). Do plików konfiguracyjnych używam dobrze skonfigurowanego SciTE - tak samo jak do LaTeXa A używając LaTeX, jakoś mi się juz od długiego czasu nie chciało uzywać OOoWriter.

Tak więc problem teraz leży po Twojej stronie żeby się przesiąść a nie po stronie IDE że jest za słabe. To Ty jesteś póki co za słaby żeby ogarnąć nowe IDE.

0

oj źle mnie zrozumieliście ,że vim ma mniej opcji od VS może i ma więcej ale mnie na razie nie jara wpisywanie wszystkiego :( a co do przyzwyczajenia to nie chodzi o to ,że nie jesem otwarty na nowe IDE tylko zauważcie ,że jak pracować w jakiejś firmie to wymagają najczęściej dobrej znajomości VS a co do CODE::Blocks to już se zasysam skoro se chwalicie

0

Polecam KDevelop, mozna uzywac pod KDE pod Gnome, mozna pisac w c++, w javie, w C#, pod Cell i co tam jeszcze kto chce.

0

Faktem jest, ze do VC najbardziej podobne jest Code::Blocks, wiec pewnie najłatwiej by było sie na niego przestawić. Ewentualnie jest jeszcze Anjuta. Ja przyzwyaczilem sie akurat do Code::Blocks tym bardziej ze na Linuksa pisze w zasadzie tylko w wxWidgets a tutaj Code::Blocks jest najwygodniejsze, bo ma wbudowany edytor okienek wspierający tą bibliotekę.

0

KDevelop bawiłem się ale to nie dla mnie w ogóle nie moge połapać się dziś wieczorkiem testne Code::Blocks bo skoro tak chawlicie :)

0

Powiem tak Code::BLOCKS jest naprawdę dobre :) szczególnie mi się podoba ,że nie trzeba zatrzymywać programu np system("PAUSE"); ponieważ sam się zatrzymuje i podaje z jkim wynikiem zakończył akcje po prostu jestem szczęśliwy z tego programu i na pewno z niego się przerzucę :) wie ktoś czy istnieje spolszczenie :) jak tak to już super :)

0

Bedzie z Ciebie programista...

0

jeżeli to miała być pochwała to dzięki jak nie to spylaj :P ja po prostu od dawna szukałem alternatywy dla VS bo M$ Shit mnie już męczy Windows i jego programy

0

Ech, szkoda, że słowa z mojej sygnaturki do nikogo nie trafiają :(

0

To nie pochwala raczej... proponuje odzwyczaic sie od dwoch rzeczy:

wie ktoś czy istnieje spolszczenie

Nie istnieje. Ogolnie, do niczego nie istnieje spolszczenie, a jezeli istnieje to jest do d**y.

M$ Shit mnie już męczy Windows i jego programy

Takie gadanie jest dziecinne - wołanie: Ms to g..! Tylko opera! albo Linux to g...! Vista the best! Można mieć swoje osobiste preferencje, ale bez przesady

0
othello napisał(a)

To nie pochwala raczej... proponuje odzwyczaic sie od dwoch rzeczy:

wie ktoś czy istnieje spolszczenie

Nie istnieje. Ogolnie, do niczego nie istnieje spolszczenie, a jezeli istnieje to jest do d**y.

M$ Shit mnie już męczy Windows i jego programy

Takie gadanie jest dziecinne - wołanie: Ms to g..! Tylko opera! albo Linux to g...! Vista the best! Można mieć swoje osobiste preferencje, ale bez przesady

ale ty jesteś denny pytałem sie o spolszczenie bo łatwiej mi będzie się przyzwyczaić do IDE nie każdy to geniusz angielskiego!
a dwa to moje gadanie nie jest dziecinne tylko powiedziałem ,że mam dosyć VS i chce czegoś nowego i to moja opinia a nie pisze ,że ci co używają M$ to idioci sam tego używam ale lubię Linuxa i inne dystrybucje a M$ nie przepadam za nim bo robi z igły widły

0

Linux to nie Windows, że poszukasz w Google spolszcznie do czegoś, ściągniesz plik *.exe, odpalisz go i zainstalujesz. Tutaj zazwyczaj trzeba poszukać w repozytoriach (albo samemu skompilować) plik językowy, który najczęściej pokzasz po końcówce l10n-pl, i18n, itp.

0
Gelldur napisał(a)

ale ty jesteś denny pytałem sie o spolszczenie bo łatwiej mi będzie się przyzwyczaić do IDE nie każdy to geniusz angielskiego!

Problem w tym, chłopcze, że dobre 80% terminów w języku polskim nie ma swoich odpowiedników, używa się oryginalnych. Jeżeli już masz tłumaczenie na siłę to tylko sobie krzywdę zrobisz - te autorskie terminy są spotykane wyłącznie w tym tłumaczeniu.

Gelldur napisał(a)

lubię Linuxa i inne dystrybucje

Linux to dystrybucja czego? Bo ja zawsze myślałem, że to łysy i goły kernel... Nie wiemy czego używamy? Nieładnie...

Gelldur napisał(a)

a M$ nie przepadam za nim bo robi z igły widły

Z igły widły to Ty robisz, chociażby tak:

Gelldur napisał(a)

jak by ktoś pracował na linuksie niech podeśle zdjęcie jak wygląda u nich taki programik

Sorry, ale najlepszym miejscem do szukania screenów jest strona projektu. Poza tym nie umiesz programować a profesjonalnego IDE szukasz, w praktyce nie widząc co chcesz znaleźć. Prawda jest taka, że nawet najbardziej profesjonalny program się przy pomocy ED-a, GCC i GDB da napisać, nie trzeba nic wyjebanego w kosmos IDE. Teraz w innym wątku pytasz o źródła wirusów... Weź się mały nie ciskaj, bo nie czas i miejsce na to.

Swoją drogą nie rozumiem buntujących się nastolatków - rzucają się na Linuksa buntując się przeciwko Microsoftowi, gnoją Microsoft bez sensownych argumentów i od razu chcą być haxorami... tylko potem taki haxor spędza więcej czasu na konfiguracji ciągle niedziałającego systemu lub na forach dyskusyjnych niż nad tym haxorowaniem.

0

... zabawny jesteś nie wypowiadaj się skoro nie masz po prostu jesteś żałosny moja sprawa co robię wiesz ,znalazł się pan mądrala to spier^*%

simonnam wiem ,że Linux to nie windows ale chodziło mi o spolszczenie do windowsa ale jeżeli nie ma to spoko obejdzie się

Gelldur napisał:
lubię Linuxa i inne dystrybucje

Linux to dystrybucja czego? Bo ja zawsze myślałem, że to łysy i goły kernel... Nie wiemy czego używamy? Nieładnie...

co do tego to rzeczywiście jesteś denny nie masz się czego czepiać?

i co do M$ nie lubie go i tyle a powodów mam wiele

PS. Nie szukam profesjonalnego IDE TYLKO WYGODNEGO! i PROSTEGO bo VS dla mnie proste nie jest dużo łatwiejsze dla mnie początkującego jest C::B ... odwal się ode mnie i nie odpisuj na moje tematy czy cos!

0

Niedlugo zapracujesz pewnie na bana takimi postami.

0

trudno ale ja się nie ciskam

0
somekind napisał(a)

Ech, szkoda, że słowa z mojej sygnaturki do nikogo nie trafiają :(

Szkoda, że słowa z sygnaturki Gelldur'a do nikogo nie trafiają. Ma 'Linuxa i inne dystrybucje' (może nawet OS/2 Warp), więc i tak wie wszystko lepiej..

0

Problem w tym, chłopcze, że dobre 80% terminów w języku polskim nie ma swoich odpowiedników, używa się oryginalnych. Jeżeli już masz tłumaczenie na siłę to tylko sobie krzywdę zrobisz - te autorskie terminy są spotykane wyłącznie w tym tłumaczeniu.

Całkowita prawda.... kto wie co to jest odpluskiwacz? :D

0

To jest taka niedziałająca opcja w DevCpp :P

0
Gelldur napisał(a)

simonnam wiem ,że Linux to nie windows ale chodziło mi o spolszczenie do windowsa ale jeżeli nie ma to spoko obejdzie się

Zakladasz temat z IDE pod Linuksa, pytasz się czy istnieje spolszczenie do Code::Blocks, nie zaznaczając przy tym, że chodzi Ci o wersję pod Windows, a poźniej piszesz, że miałeś na myśli o spolszczenie do Windowsowej wersji. W dodatku krytykujesz też produkt Microsoftu. Kolego, zdecyduj się czy chcesz pracować pod Linuksem czy pod Windowsem.

0

Nie rozumiesz, autor chce dopiero zaczac pracowac pod "linuxem lub inna dystrybucja" poniewaz koledzy mowia ze Windows jest fe a Linux super-cool, szczegolnie Łubuduntu, dlatego pyta o IDE pod linuxa zeby popracowac troche pod windowsem i zobaczyc czy fajnie dziala. Jak juz sie przyzwyczai to sie przeniesie pod linuxa i juz bedzie mega haxior.
Do autora - nie instaluj nawet lunuxa lub innej dystrybucji bez znajomosci angielskiego na tyle zeby sie poslugiwac C::B.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1