Skąd się bierze dodatkowa sieć?

0

Hej, mam sobie sieć bezprzewodową MAC routera to np: 00AACC:DD, SSID sieci "ABC". Szukam kartą sieciową - rzeczywiście znajduje, wszystko się zgadza... ale obok niej znajduje też bliźniaczą sieć (zawsze ten sam kanał, SSID pusty) o MAC-u 02AACC:DE, czyli ostatni bajt +1, a bajt pierwszy ustawiony ma 2 najmniej znaczący bit - "locally administered address". Siła sygnału jest praktycznie identyczna więc teoria, że ktoś próbuje spoofować Access Point też nie trzyma się kupy ;)

Skąd więc ta druga sieć? Nigdzie nie ustawiałem dodatkowego MAC-a, w panelu od routera też niczego takiego nie widzę.

Podsumowując, WTF?

0

Z pewnością to Cyloni ;-)

A jakiej firmy to router? Może to jakieś specyficzne zachowanie któregoś z producentów? Na jakim programie obserwujesz te dodatkowe sieci? Może to błąd programu tylko?
To sieć b, g, czy n?

0

Jeżeli to Cyloni, to mam przerąbane ;)

Router to Thomson twg850-4u, oferowany przez UPC. Sieć widziana jest przez inSSIDera, netStumblera oraz Windowsa, widzę ją na 2 niezależnych komputerach z zupełnie innymi sieciówkami :) Sieć g.

Na dniach wypalę sobie jakieś poręczne livecd z Linuksem i sprawdzę czy to nie aby błąd Windowsów :P

0

Witam. Poradzileś sobie z tym problemem?? mam ten sam router i ten sam problem.

Pozdrawiam
Tomek

0

widzisz dwa razy to samo bo karta z twojego kompa ma zanotowane w ustawieniach to SSID kod do WPA - czyli rozpoznaje tę sieć i raz widzisz puste SSID bo masz zapewne zablokowane rozgłaszanie sieci, a karta uruchamiając się skanuje obecność na tym samym kanale wszystkich sieci do których nie jest zalogowana. To norma. Na kompie w ktorym nie podałeś jeszcze dla tej sieci właściwego SSID i hasła do WPA zobaczysz tylko obecnośś sieci bez SSID. Ot i cała sztuczka. Wstrzymaj na chwile zakaz rozgłaszania sieci w AP a zobaczysz tylko jedna sieć. Straci się w cudowny sposob ta nienazwana.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1