Karta Graficzna - Problemy z obrazem

0

Witam Serdecznie!
Od pewnego czasu moja karta graficzna zaczęła wariować, tzn. obraz się sypie, ale najlepiej zobrazuje to screen, który prezentuje poniżej:
http://img23.imageshack.us/my.php?image=75484945.jpg
http://img410.imageshack.us/my.php?image=87254747.jpg

Karta to Nvidia Geforce 7600GS, jej temperatura to 70 stopni. Testowałem kartę na innym komputerze i objawy są dokładnie wszędzie takie same. Na tę chwilę nie mogę dostać się nawet do systemu, ponieważ przy ładowaniu systemu następuje zawieszka, natomiast w trybie awaryjnym jak i w biosie wszystko wygląda tak jak na screenach. Dodatkowo dodam, że jeszcze popołudniu raz na jakiś czas obraz wyświetlany był prawidłowo, ale krótko to trwało, po czym następował reset systemu lub blue screen.

Spotkał się ktoś z was z czymś takim? Czy jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana karty, czy może da się to naprawić w inny sposób?

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam!

0

KRZACZKI - typowe dla zepsutej* karty graficznej... prawdopodobnie zawiodlo chlodzenie - zatarty wiatraczek itp... mialem kilka kart graficznych w swoich komputerach, 2 z nich pokazaly mi kiedys krzaczki i po tym fakcie juz nie chcialy w ogole wspolpracowac a jedna spalila mi plyte glowna... KUP NOWĄ GRAFE

0

Wymiana karty(jezeli jest jeszcze na gwarancji to nic z nia nie kombinuj tylko oddaj i niech producent sie z tym meczy-odda kase).

0

Karta to Nvidia Geforce 7600GS

W serwisie nazywamy to matrixem hehe (typowe pasy artefaktu).
Typowy objaw przegrzanej karty (chipsetu). Oczywiście ten model karty masz na chłodzeniu pasywnym, więc wcale się nie dziwię.:) Bardzo dużo miałem zgłoszeń tego modelu, zwłaszcza amatorskie Gigabyte'y.
Tam temperatury dochodziły nawet do 90C, ale na szczęście wytrzymałość lutu ma 110C.

Jeśli masz ją na gwarancji to spakuj kartę tak jak ją kupiłeś wraz z podbitą gwarancja i dowodem zakupu.
Zadzwoń do kuriera i zgłoś towar do wysyłki jako klient indywidualny i to wszystko (przez sklep idzie to troszkę dłużej).

Pozdrawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1