Wiersz poleceń w Viscie

0

Mam straszny problem z wierszem poleceń na viście :/ Nawet jak uruchamiam jako administrator to większość poleceń w ogóle mi nie działa. Poczynając od samego... help, xcopy i wielu wielu innych.
Komunikat jest taki , że nazwa [...] nie jest rozpoznawalna...
Na laptopie z XP wszystko działa dobrze. Kto może wie jak temu zaradzić?

0

A C:\Windows\system32\xcopy.exe działa? Jak tak, to może masz skopanego coś takiego, że zmienna środowiskowa PATH jest nieprawidłowa, nie zawiera %WINDIR%\system32.

0

Dokładnie tak :) Okazało się, że w zmiennej path nie było ścieżki do windows\system32 .Teraz wszystko działa.
dzięki:D

0

Za każdym razem jak wyłączam cmd to zmienna path resetuje się i ostatnie jej ustawienia nie są zapamiętywane...
( co dziwne nie jest całkiem pusta - bo znajdują się tam ścieżki do różnych programów ale nic co dodam nowego ręcznie, się nie zapamiętuje )

Hmmm wie ktoś o co tutaj chodzi?

0

No a czemu ma zapamietywac? Zmienna path nie ma nic wspolnego z wierszem polecen. Poszukaj w Panelu Sterowania gdzie ustawia sie zmienne systemowe, nie pamietam gdzie jest to w Viscie - w XP byl przycisk "Zmienne środowiskowe" we właściwościach systemu.

0

A już znalazłem, myślałem, że to takie normalne, że path się będzie zachowywać.
Dzięki ;)

0

Jak nie masz dostępu do zmiennych środowiskowych (np. na uczelni), to niezłym rozwiązaniem jest napisanie pliku wsadowego, który zmienia wartość PATH. Uruchamiasz go po otworzeniu konsoli.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1