Aplikacja Sieciowa

0

Witam!
Korzystam z routera Linksys WAG200G-EU i Orange Freedom. Wchodzę w ustawienia routera przez http://images50.fotosik.pl/1/beae53c11280991f.jpgnie z portu 80 na mój lokalny adres komputera w sieci. Włączam WebServa. Wszystko działa jak należy. Jednakże kiedy włączam mój prosty program, który nasłuchuje wszystkiego na porcie 8008 i wysyła zwrotną informację stosowną do otrzymanych danych to nie działa. Nie działa ani adres.mine.nu:8008 ani IP:8008. Działa tylko LokalneIP:8008. Oczywiście przekierowanie z portu 8008 też mam włączone. Dodam, że kiedy korzystałem z modemu Orange Freedom i aplikacji DynDNS Updater to wszystko było ok. Próbowałem nawet wyłączyć firewall'a w routerze i ustawić globalne przekierowywanie ze wszystkich portów, ale to nic nie dało.
Screen ustawień:
http://images50.fotosik.pl/1/beae53c11280991f.jpg
Jestem skłonny podejrzewać, że wina leży po stronie aplikacji, gdyż nie działa ona na żadnym porcie, natomiast WebServ bez problemów działa na odblokowanym porcie 80. Czy wiecie może, dlaczego WebServ działa, a moja aplikacja nie?
Gdy wpisuję netstat -b widzę go pod postacią:
TCP 192.168.1.101:49446 public10150:http OCZEKIWANIE_ZAMKN
[Project1.exe]
W pewnym momencie wpisując netstat -n pokazał mi się jego port.
Wpisując netstat -a widzę jego port w stanie NASŁUCHIWANIE.

0

prawdopodobnie operator blokuje nietypowe porty, wiem na pewno, że Orange blokuje porty 8000 i 8080, być może 8008 też. nasłuchuj na 80, 443, 25, 120 itp.
dodatkowo - czy jesteś pewien, że dostajesz publiczny adres IP?

btw. wątek nie ma nic wspólnego z delphi, przenoszę go do soft/hardware.

0

Na tych portach też nie działa. WebServ działa na 80 i bez problemu mogę wejść na swoją stronę domową z innego komputera poza siecią, więc raczej mam publiczny adres ip. Dlatego dałem do Delphi, gdyż śmiem podejżewać, że może w aplikacji czegoś nie dałem... Standardowy element serwera HTTP z INDY... Gdy miałem internet przez modem od orange freedom i program DDNS Updater to wszystko działało.
//Proszę o usunięcie tematu ODP (pomyłka nowy post zamiast odpowiedz)

0

może po prostu w programie ustawiłeś że nasłuchuje tylko na tym ip zamiast na *:8008

0

Gdzie mam to ustawić? W Bindings mam kod rodem z 4programmers.net:

IdHTTPServer1.DefaultPort := 443;
IdHTTPServer1.Bindings.Clear;
Binding := IdHTTPServer1.Bindings.Add;
Binding.Port := StrToIntDef(inttostr(IdHTTPServer1.DefaultPort), 443);
Binding.IP := '192.168.1.101';

na 192.168.1.101 działa na localhost nie. a jeżeli wpiszę 127.0.0.1 to działa na localhost ale nie na adresie sieciowym. Gdy wpiszę mój adres IP i przekieruje w routerze ruchy na porcie 443 na mój adres w sieci nie działa nic. Próbowałem nawet coś takiego:

Server.Bindings.Clear;
Server.Bindings.Add;
Server.Bindings[0].Port := 443;
Server.Bindings[0].IP := '127.0.0.1';
Server.Bindings.Add;
Server.Bindings[1].Port := 443;
Server.Bindings[1].IP := '192.168.1.101';

Ale także nie działa. Może mnie ktoś poinstruować co robię nie tak?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1