Dłuuugie zamykanie systemu Windows.

0

Mam XP SP2, systematycznie rośnie czas upływający między wybraniem w Menu Start Wyłącz komputer a pojawieniem się pytania potwierdzającego - obecnie jest to około trzech minut. W czasie oczekiwania komputer jest niedostępny - kursor ma postać klepsydry. Czy można to naprawić ?
Zamykam obecnie system przez TaskManagera, reakcja na Ctrl+Alt+Delete, to parę sekund.

0

Nie wiem jak mozna by to naprawic, ale moze zastosujesz male obejscie. Stworz skrot, który bedzie odpalac shutdown.exe. Tutaj maly przyklad.

0

Pomogło, dzięki.

0

Sprawdz czy nie masz pootwieranych uchwytow do plikow. Kiedys naprawialem kompa, ktory mial otwarte po ok. 1000 do 4-5 mp3. I wylaczal sie i wylaczal wieeeeki.

0

@up, nie mam (chyba) pootwieranych w dużej ilości uchwytów do plików, ale jeśli w MenuStart kliknę Wyłącz komputer zaraz po uruchomieniu, to pytanie potwierdzające pojawia się natychmiast.
Zgodnie ze wskazówką Mendozy utworzyłem dwa skróty na pulpicie: zamykający (shutdown -s) oraz restartujący (shutdown -r). Używałem dotychczas tylko pierwszego, "wiodący" SO wpisuje uparcie do listy ostatnio uruchomionych programów drugi skrót ?
BTW. Czy istnieje sposób na to by zablokować całkowicie dopisywanie do listy ostatnio uruchomionych programów tych programów, które są uruchamiane poprzez skrót na pulpicie ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1