Logowanie do AD

0

Witam,

po reinstalacji serwerka (Windows Server 2003) mam problem z logowaniem do Active Directory ze stacji klienckich, napis "Trwa wprowadzanie ustawień komputera..." wyświetla się kilka dobtych minut :-( dodam, że pierwszy DNS jest ustawiony na serwer, DNS jest zintegrowany z AD, wyłączyłem nawet WebClient na stacjach, a problem występuje nadal :-( poradźcie coś ;-)

Pozdr.

0

Zobacz w pisy z dzenników zdarzeń jakie wystepują na stacjach klienckich. Zazwyczaj problemem jest z wiązany z ustawieniami w dns, stacja niemoże znalezc najbliższego dc. Użyj narzędzia dcdiag na dc.Program powinien pokazać bledy i ewentualnie przy pomocy przelacznika ktorego juz niepamiętam spróbować je naprawić .

0

DcDiag pokazał mi te błędy:

RPCLOCATOR Service is stopped on [SERW1]
TrkWks Service is stopped on [SERW1]
TrkSvr Service is stopped on [SERW1]
....................... SERW1 failed test Services

Reszta testów zaliczona.

// RPCLOCATOR włączyłem, a tych dwóch pozostałych nie mogę znależć :-(

po wpisaniu komend: net stop netlogon i później net start netlogon
w podglądzie zdarzeń / system mam takie komunikaty:

Dynamiczna rejestracja rekordu DNS '_ldap._tcp.Nazwa-pierwszej-lokacji._sites.DomainDnsZones.xxxxx.home.net. 600 IN SRV 0 100 389 xxxx.xxxx.home.net.' nie powiodła się na następującym serwerze DNS:

Adres IP serwera DNS: 66.117.154.119 // nie mam pojęcia co to jest za serwer!!!
Zwrócony kod odpowiedzi (RCODE): 5
Zwrócony kod stanu (RCODE): 9017

Ten rekord musi być zarejestrowany w systemie DNS, aby komputery i użytkownicy mogli lokalizować ten kontroler domeny.

we właściwościach strefy wyszukiwania w zakładce serwery nazw mam wpisaną pełną nazwę:
xxxx.xxxx.home.net a obok mam dziwny adres IP 66.117.154.119 i po kliknięciu rozpoznaj wstawia mi ten adres, ale kiedy go edytuję i wstawię mu ręcznie adres serwera (192.168.1.2) to po kliknięciu rozpoznaj już automatycznie wstawia mój adres.

0

ok, problem rozwiązany, można zamknąc ;-)

jak się okazało, musiałem zmienić nazwę domeny, bo xxxx.home.net już istnieje gdzieś w Okland i mój DNS automatycznie odwoływał się do tamtego ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1