Wymiana coolera CPU

0

witam, przymierzam się do szybkiej wymiany chłodzenia CPU, gdyż planuję coś podrasować sobie maszynę :) wybrałem już coolera Pentagram HP-100 AlCu Lite, i mam takie jedno pytanie odnośnie montarzu, czy trzeba przy takiej wymianie nakładać pastę termoprzewodzącą na procesor ? nie wymieniałem jeszcze coolerów wiec nie wiem, prosiłbym o jakieś ogólne rady podczas wymiany wentylatora, dziękuję !

0

musisz dokładnie zmyć starą pastę (np. perfumami lub ort!) z procesora i jeśli nowy radiator nie ma pasty to musisz kupić i nałożyć cienką warstwę na rdzeń lub metalową obudowę rozprowadzając ją równomiernie po całej powierzchni styku

0

Jeżeli masz procek amd to możesz użyć specjalnych naklejek. Taki plus z tego jest, że pasta może wyparować a naklejka nie.

0
ext napisał(a)

Jeżeli masz procek amd to możesz użyć specjalnych naklejek. Taki plus z tego jest, że pasta może wyparować a naklejka nie.

Naklejka moze zamienic sie w piasek, polecam paste silikonowa do radiatorow (w kazdym elektronicznym po ok 7 zlotych). Nie polecam do zmywania uzywac perfumow bo moga zawierac sladowe ilosci tluszczow, najlepszy jest izopropanol.

0

ja miałem tego: http://znak.pl/index.php?cid=373&scid=779&prid=wenPenNXC100AlCu tylko pod socket A.
Miał już pastę na sobie, chłodziło o 10C mniej (ok. 42C) niż BOX z AMD'ka, jednak był troszkę głośny przy najwyższych obrotach, które reguluje się pilotem przewodowym.

Jeśli chodzi o czyszczenie podstawki to spirytus lub coś innego nietłustego, aby nie było grudek. Pastę możesz nałożyć w kształcie X i potem przy przyłożeniu równoległym, pasta dobrze się rozejdzie itd. itd.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1