[WINDOWS] Direct3D oraz DXDIAG...

0

Witam. Dziękuję za zainteresowanie się moim wątkiem, mam pytanie czy wie może ktoś skąd program DXDIAG pobiera informacje o Direct3D, chodzi mi o sprawdzenie czy karta ma obługę czy nie. A drugie pytanie to czy zna może ktoś program, który by śledził rejestr - czyli jaka aplikacja co wyczytywała z rejestru... Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Czarny_Iwan. ;-)

0

Te informacje są pobierane nie z rejestru, a ze sterownika karty graficznej - ten musi posiadać zaimplementowaną obsługę pewnych interfejsów i funkcji. Więcej szczegółów w DDK odnośnie pisania sterowników zgodnych z DirectX.

Najłatwiej po prostu pobrać te informacje tak jak DXDiag - przez funkcje DirectX.

0

No dobrze, ale jak to wykonać? Chodzi mi o to, ponieważ mam problemy z obsługą Direct3D... a z tego co słyszałem to wystarczy coś w rejestrze zmienić i będzie git...

0
Czarny_Iwan napisał(a)

Chodzi mi o to, ponieważ mam problemy z obsługą Direct3D... a z tego co słyszałem to wystarczy coś w rejestrze zmienić i będzie git...

W rejestrze znajdziesz informacje, czy DX jest zainstalowany i jakie jego biblioteki, interfejsy czy obiekty są zarejestrowane, ale to, czy sprzęt jest w stanie to obsłużyć - z tego, co kiedyś czytałem w trakcie pisania sterowników - możesz odczytać z nich samych.

Przecież obsługa DX jest banalnie prosta (no, oczywiście zależy w czym piszesz). Nie warto szukać tylnego wejścia, kiedy główne jest w zasięgu ręki.

0

Muszę przyznać, że tą końcówke Pan ładnie napisał ;-) tylko ja programuje w Borland Delphi oraz OpenGL :-/ więc do DX się nie nadaje ... mógłby mi Pan jakoś pomóc? Byłbym bardzo wdzięczny, jakby się udało Panu włączyć obsługę Direct3D... jest taki patent że na stronie producenta pisze że ta karta obsługuje D3D, ale producent NIE WYDAŁ żadnych sterowników :/ karta ta jest w moim starym latopie, minowicie NeoMagic MagicGraph 128XD... błagam...

0

Jak można pisać per Pan do kogoś o ksywce Szczawik? :D

// Marooned: nie czepiaj się! - Q

0

Rzecz w tym, że jeśli producent nie wydał sterowników, to nawet jeśli sprzętowo wspierane są operacje, wykorzystywane przez DirectX, sprzęt nie będzie w stanie i tak z nich skorzystać. To nie jest kwestia "włączenia" tego wsparcia, tylko zainstalowania sterowników, które je udostępniają.

To właśnie zainstalowany sterownik decyduje o udzieleniu lub nie sprzętowego wsparcia DirectX. Bez dobrych sterowników, nie będzie żadnego wsparcia.

//Dopisane:

Qyon napisał(a)

Jak można pisać per Pan do kogoś o ksywce Szczawik? :D

// Marooned: nie czepiaj się! - Q

Dopiero dziś to zobaczyłem.. ale się uśmiałem :D Ach, zawsze ten nick! Myślę, że do zawodowego programisty, żonatego, z kotem na utrzymaniu per Pan błędem nie jest, ale preferuję bez tego ;)

0

Heh, nick the best :-) ale kurcze nici z tego bo sterów nie ma takowych - były dla soniaczy vaio ale to już przeszłość... znalazłem z D3D oraz AGP! ale dla modelu XL i dla systemu 2000 a ja mam ME... zmienić system i spróbować? Co o tym sadzisz? :-)

0

Są na driverguide.com:

Pobrano ponad 1500 razy, rekomendowało 85% pobierających.

NeoMagic MagicGraph 128XD
(Lucent Technologies, NeoMagic Corporation)

Win95, Win98, Win98SE, WinME, WinNT4, Win2000, WinXP, Win2003

http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=5881
http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=6597

(Jeśli nie masz loginu, zarejestrowanie się tam jest bezpłatne; mam tam konto chyba od 3 lat i żaden spam mi nie przychodzi)

0

Dziękuje - mam konto na driversguide już długo, ale te sterowniki to już z miesiąc temu wszystkie dosłownie wszystkie próbowałem - jedne po prostu dawały mi obsługę wyższych trybów wyświetlania, inny lepsze wsparcie dla DirectDraw inny wyjście TV... eeeh i tak nie ma D3D... gdzieś czytałem że firma Sony właśnie zmieniła coś w rejestrze kiedyś i była obsługa D3D ...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1