Nie wykrywa ma WIFI

0

Witam
Dziś kupiłem router z obsługą wifi, niestety mój laptop za cholere nie chce mi wykryć tej sieci. Czy może ktoś wie jaki może być powód tego problemu?
Pozdrawiam.

0

Za wiele to nie powiedziales. Podlaczyles router do pradu? skonfigurowales go? Ustawiles broadcastowanie SSIDa?

0

Router podłączony, zwyczajna sieć działa, opcje:
Wireless Network Name (SSID): midgard
Wireless Channel: 06
Wireless SSID Broadcast: Enabled

Oprócz tego jest tam wiele opcji dlatego chyba nie ma sensu wypisywać wszystkich.
Czy te ustawienia są ok ?

0

Powinny być OK.

Może nie zdawaj się na jej wykrywanie, a podłącz się podając po prostu SSID w opcjach połączenia w Twoim systemie.

0

Może to wiele do tematu nie wniesie (a może wręcz odwrotnie). W każdym razie u mnie musze włączyć router zanim włącze kompa (i system). Inaczej muszę wyłączyć i włączyć sieciówkę. To jakaś dolegliwość Visty.

0
DzieX napisał(a)

Może to wiele do tematu nie wniesie (a może wręcz odwrotnie). W każdym razie u mnie musze włączyć router zanim włącze kompa (i system). Inaczej muszę wyłączyć i włączyć sieciówkę. To jakaś dolegliwość Visty.

Czuje się jakbym miał Deja Vu. Kilka godzin temu robiłem to samo u kumpla (też na Viście) :P Domyślam się, że laptop nowy więc wpierw zacząłbym od znalezienia włącznika karty WiFi. Jako że u kumpla (pod Vistą :| ) nie bardzo mogłem znaleźć informację o tym czy WiFi jest włączone czy też nie, to też nie obeszło się bez podłączania trzeciej maszyny i sprawdzenia czy cokolwiek w ogóle jest w eterze. Gdy w końcu znaleźliśmy przycisk uruchamiający kartę WLAN (znajdował się na spodzie laptopa :| ) okazało się, że owszem sieć jest wykrywana ale nie można się do niej przyłączyć. Wyszło na to, że urządzonko firmy Netgear na domyślnej i jakże ubogiej konfiguracji (2 opcje WiFi pozwalające na włączenie WLANu i rozgłaszanie sesji) dopuszczało do sieci bezprzewodowej tylko interfejsy, które wcześniej zarejestrowało się podając ich adresy MAC :|

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1