windows vista trial

0

Mam pytanie odnośnie systemu Windows Vista. Bez używania numeru seryjnego można go używać 30 dni. Czyli legalnie nie posiadając licencji. Ale czy można go pobrać z internetu z jakiegokolwiek źródła nie łamiąc praw autorskich?

Ps. Ten temat został założony w celu uzyskania odpowiedzi na powyższe pytanie, a nie w celu prowadzenia dyskusji jaka to Vista jest/nie jest.

0
Nex napisał(a)

Mam pytanie odnośnie systemu Windows Vista. Bez używania numeru seryjnego można go używać 30 dni. Czyli legalnie nie posiadając licencji. Ale czy można go pobrać z internetu z jakiegokolwiek źródła nie łamiąc praw autorskich?

Ps. Ten temat został założony w celu uzyskania odpowiedzi na powyższe pytanie, a nie w celu prowadzenia dyskusji jaka to Vista jest/nie jest.

Chyba jedynymi źródłami w internecie visty są stronki typu warez albo torrent... Bo ja jeszcze nie znalazłem legalnego triala na stronie microsoftu...

0
angel2953 napisał(a)

Chyba jedynymi źródłami w internecie visty są stronki typu warez albo torrent... Bo ja jeszcze nie znalazłem legalnego triala na stronie microsoftu...

Zdaję sobie sprawę z istnienia takich stron i dostępności tam Visty. Tak samo jak w sieciach eMule. Chodzi mi tylko o problem legalności używania takiego systemu BEZ numeru seryjnego i żadnych cracków, właśnie jako wersji trial.

0

Dawno , dawno temu za łączami serwerami książe Bill Udostępnił Księżniczkę Vistę wszystkim rycerzom na stronie Microsoftu była ona w wersji beta :) a gdzie to było to już nie pamiętam;)

podejrzewam że ściąganie wersji trialowych jest legalne z jakiegokolwiek źródła byś nie ściągał bo każdy trial to legalny program udostępniony użytkownikom za darmo :)
Nie legalne byłoby gdybyś w jakikolwiek sposób próbował przedłużyć dzałanie wersji trial po 30 dniach po prostu powinieneś usunąć program z dysku.

PS

to było w tym Linku a teraz Bill tam gada iż nowych zamówień nie przyjmuje http://download.windowsvista.com/preview/beta2/en/x86/download-closed.htm

0
Nex napisał(a)

Chodzi mi tylko o problem legalności używania takiego systemu BEZ numeru seryjnego i żadnych cracków, właśnie jako wersji trial.
Chyba można legalnie używać przez te 30 dni tak samo jak było z win 2k3 chyba przez 180 dni można go było testować

0

Ale co z posiadaniem? :) Bo to jest problemem... Skoro Microsoft sam mówi że używanie Visty jako trial jest legalne... Ale nie udostępnia jej w ten sposób, a można ją tak zainstalować... Wychodzi na to że jako trial można używać tylko wersji kupionej.. A to trochę... Głupie. :)

0

To jest tak - to, że można na 30 dni (i przedłużyć do 120 - ponoć legalnie) zainstalować z normalnej płyty instalacyjnej to taki dodatkowy ficzer. W Windows XP czas na aktywację wynosił bodaj 14 dni, dla specjalnych wersji OEM 30 dni. Używać możesz legalnie, ale zdobyć nośnik będzie problem - użycie torrenta będzie średnio legalne. Bardzo trudno jest powiedzieć jak sprawa ma się właściwie.

Księżniczka Vista (podoba mi się to określenie) jako trial właściwy będzie dostępna wkrótce, na razie nie ma jej jeszcze.

Piotrekdb podaje linka do beta2, znaczy buildu 5384, tak prehistorycznej wersji, że nic dziwnego, że jej ściągnąć już nie można. Wersji 5600 i 5744, pozostałych publicznych buildów też już nie można, a i używanie bety, jak i ja to czynię, jest chyba też już niezbyt legalne, bo czas się skończył - dziś zdaje się premiera albo wczoraj w Polsce była.
A swoją drogą beta2 i klucz do niej mam gdzieś...

0

Tylko że w XP przed aktywacją trzeba było numer seryjny podać. A tu chodzi o instalację bez numeru. Więc sprawa jest... Trudna/dziwna/itp. :D

Co do wersji beta... One chyba działają do 1 czerwca 2007 więc na razie można spokojnie ich używać.

0

Przepraszam że odświeżam wątek ale trafiłem na coś co jednoznacznie rozwiewa wątpliwości dotyczące legalności systemu Vista

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=4197
user image
Wygląda na to że vista z innego źródła niż zakupione za 16 dolców płytki Microsoftu jest nielegalna

0

Ja wlasnie jestem w trakcie sciaganie LEGALNEJ visty z netu :-)

https://msdn60.e-academy.com/elms/Security/Login.aspx?campus=pl_848039&un=1sJ+I0mKQ+kcZTRe9M4YJA==&returnUrl=..%2fUserProfile%2fUserProfileMain.aspx%3fcampus%3dpl_848039

Nie wiem jak wasze uczelnie ale moja jest super ;-P

0

Na mojej trzeba sie przejśc i sobie kopie zrobić. Pytanie tylko po co ?

0

DzieX, na Twojej to nie ma Visty, bo mój znajomy jedyną płytkę wam zabrał :P

A już tak na serio to Visty trial nadal na razie nie ma. Może na początku kwietnia.

0

Hmm, ke?

U nas są normalnie klucze, ale obrazów bardzo mało mamy do ściągnięcia - nie ma serwera pod to, ale już niedługo będzie :) Licencje mam, ale obrazu niet :P Poza tym jakoś nie ciągnie mnie do tego systemu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1