Czy jesteś za przyjmowaniem imigrantów?

0

Wyjaśnić rozdźwięk pomiędzy komentarzami a ankietą jest bardzo łatwo. Zawsze mniejszość najgłośniej wrzeszczy. Widziałem manifestacje gejów lesbijek ale nigdy nie widziałem manifestacji ludzi normalnych (hetero).
Gdy jest jakiś news o Androidzie, natychmiast do trollowania fanboje Windows Phone aby wszystkim wytłumaczyć czemu Windows Phone lepszy jest, pomimo że więcej było np ściągnięć jednej tylko aplikacji Youtube ze sklepu niż jest wszystkich użytkowników Windows Phone na całym świecie.

Zawsze mniejszość najwięcej krzyczy i zawsze trolluje obrażając innych. Sprawdziło się to i tym razem bo zawsze się sprawdza.

0
somekind napisał(a):
Zimny Samiec napisał(a):

Jak dla mnie chęć utrzymania odrębności kulturowej* nie jest rzeczą złą.

Oczywiście, że nie, ale hasło "Polska dla Polaków" to zachęta do wygnania obcokrajowców siłą, i z kulturą ma niewiele wspólnego. Swoją drogą, ciekawe ilu spośród wypisujących to hasło na murach i przystankach, potrafiło by wymienić daty kilku najważniejszych dla Polski wydarzeń, powiedzieć ile zwrotek ma nasz hymn, albo wymienić nasze tańce ludowe.

Sam tego nie wiem i nie widzę co to ma do rzeczy.
Jakiś egzamin jest na to czy można chcieć zachować nasz język itp. itd.?

somekind napisał(a):

*Co za tym idzie sprzeciw wobec masowej imigracji, która jest zagrożeniem dla tej odrębności i niech nikt nie gada, że jest inaczej, bo to zwykłą bzdura.

Kilka tysięcy przyjezdnych wobec 35 mln mieszkańców to nie jest "masowa imigracja".

Taa, bo na tych kilku tysiącach to się skończy.

somekind napisał(a):

my raczej wymieramy niż się rozmnażamy.

To nie jest wina Afryki ani muzułmanów, tylko nas samych.

A czy ja ich o to oskarżam?

0
Zimny Samiec napisał(a):

Sam tego nie wiem i nie widzę co to ma do rzeczy.
Jakiś egzamin jest na to czy można chcieć zachować nasz język itp. itd.?

Czyli chcesz zachowywać coś, czego nie znasz?

Taa, bo na tych kilku tysiącach to się skończy.

Więc ile dla Ciebie osób to masowa imigracja? Bo moim zdaniem dopiero po przekroczeniu 10% obcokrajowców w kraju można byłoby mówić, że nie jesteśmy państwem jednonarodowym.

A czy ja ich o to oskarżam?

Nie - to ja oskarżam Europejczyków o to, że sami są sobie winni.

0
somekind napisał(a):
Zimny Samiec napisał(a):

Sam tego nie wiem i nie widzę co to ma do rzeczy.
Jakiś egzamin jest na to czy można chcieć zachować nasz język itp. itd.?

Czyli chcesz zachowywać coś, czego nie znasz?

Znam. Kultura polska nie zaczyna i zdecydowanie nie kończy się na tym co wymieniłeś. Żyjąc w Polsce nie mogę nie znać kultury tego kraju.
Zresztą częścią kultury jest chociażby język, którego teraz używamy.

Zresztą to nadal nie ma nic do rzeczy, bo jestem za zachowaniem kultury jakiegoś tam dzikiego plemienia w delcie Amazonki, o którym zupełnie nic nie wiem.
Mogę sobie chcieć co mi się żywnie podoba, a to tobie nic do tego.

somekind napisał(a):

Taa, bo na tych kilku tysiącach to się skończy.

Więc ile dla Ciebie osób to masowa imigracja? Bo moim zdaniem dopiero po przekroczeniu 10% obcokrajowców w kraju można byłoby mówić, że nie jesteśmy państwem jednonarodowym.
.

Powiedzmy, że pi przez drzwi co do liczby się z tobą zgadzam.
Co nie znaczy, że chcę, żeby tutaj ktoś jutro sprowadził 9% arabów.

Generalnie nie rozumiem po co ich tutaj sprowadzać?

somekind napisał(a):

A czy ja ich o to oskarżam?

Nie - to ja oskarżam Europejczyków o to, że sami są sobie winni.

No i masz rację. No, ale to niesie ze sobą pewne konsekwencję, które trzeba rozważać jeśli planuje się sprowadzać imigrantów.
Niezależnie od tego kto jest winny tego.

1

Aha, i odmówienie im przyjazdu tutaj to nie jest jakaś kara dla nich czy wyrządzanie im krzywdy, bo im się zwyczajnie to nie należy.

Pomagać można (ale wcale nie trzeba) innym na różne sposoby.

Ja mam pytanie do popierających ten pomysł: Czy uważacie, że wpuszczanie i osiedlanie ich tutaj to jest najlepszy możliwy sposób pomocy tym ludziom?
Czy to rozwiązuje problem?

0

Artykuł na czasie z prasy niemieckiej:

A school in Bavaria has sent a letter home to parents warning them not to let their daughters wear revealing blouses or short skirts, because emergency accommodation for refugees has been set up next to the gym.

http://www.thelocal.de/20150626/refugee-school-calls-for-uniform-modesty
http://www.welt.de/vermischtes/article143128131/Miniroecke-koennten-zu-Missverstaendnissen-fuehren.html

3

dobry flame sie zrobil widze :) pozwole sobie dorzucic 1-2 lopaty wegla. ale niech nikt nie mysli ze mam zamiar trollowac, jako ze niektorzy maja problemy z odczytywaniem ironii, aluzji i metafor, na wstepie zaznaczam ze moze sie takowa zdarzyc, nie nalezy sie od razu obrazac :)

po znacznej ilosci postow wnioskuje ze argumentacja przeciwko przyjeciu imigrantow (pomijajac pare calkiem sensownych postow przeciwnikow) jest w duzej mierze oparta na strachu, ksenofobii i chlopskich madrosciach, zamiast na faktach. pozwole sobie te 'argumenty' wypunktowac, latwiej mnie i potencjalnym dyskutantom:

  • maczety, scinanie glow, - wiem, to wzbuda emocje ale nie zmienia faktu, ze przez pryzmat paru przestepcow oceniana jest cala nacja co nie do konca jest w porzadku
  • burki, brak asymilacji itp - kazdy chce zachowac swoja tozsamosc pomimo ze jest zmuszony zyc w obcym kraju, dla somalijki (a juz na pewno dla somalijczyka) burka moze byc czyms zupelnie naturalnym i ciezko ja o to winic, to juz lezy w obowiazku kraju-hosta aby a) zapewnic mozliwosc asymilacji b) zapobiec tworzeniu enklaw
  • muzulmanie daza do sciecia glow wszystkim niewiernym (nie chce mi sie komentowac tej bzdury)
  • bo czeczeni zdemolowali chate - nalezy z tego wyciagnac nauke ze nie daje sie komus czegos za nic. gadanie ze to muzulmanie i dlatego tacy dzicy. bylam w paru mieszkaniach polakow w londynie, byli to czasem ludzie po studiach, siedzieli na zasilku ale nie mieli czasu petow sprzatnac z podlogi.
  • bo w polsce jest juz bieda i brakuje pieniedzy na drugie sniadanie - i co to ma do rzeczy? teraz nie ma imigrantow i jakos kasy dla sierotek nie ma. dlaczego ktos mialby dostawac obiady za free? jak ktos ma 1480zl na 4 osobowa rodzine to co, nalezy mu dodac z pieniedzy zaoszczedzonych na imigrantach? :)
  • nie stac nas - przeciez nikt nie mowi o dawaniu komus kieszonkowego, chodzi o azyl dla ofiar wojny
  • porownywanie do imigrantow obraza polakow - juz predzej imigrantow, polacy nie wyjezdzaja bo im ktos grozi karabinem tylko za latwiejszymi pieniedzmi.
    troche offtop, ale skomentuje - wielu polakow ma problem z alkoholem i nie jest to wielkim sekretem, jest tez wielu leniwych polakow ktorzy najchetniej dostawaliby pieniadze za nic i bardzo im przykro gdy kto inny dostaje (a zwlaszcza 'brudas').
    chetnie bym sie dowiedziala kto moze bardziej krytykowac polakow jak nie oni sami? skad te statystyki o polakach tak dobrze asymilujacych sie i nie lubiacych socjalu, pewnie mam beznadziejnych znajomych, ale wsrod nich sytuacja wyglada 'troche' inaczej.
  • co jak by mi arab odcial glowe, albo spalil dzieci albo udusil kotka - no pewnie bym ich wszystkich o to obwinila, do 4 pokolenia naprzod musieliby za kare mieszkac w klatkach
  • jedz do iranu - bylam, bylam tez w pakistanie, dwa razy, 100% muzulman. jeszcze (chyba) mam nos, o tych wszystkich gwaltach zapomnialam, tyle tego bylo
  • moj tata, brat, wujek byl na wojnie z muzulmanami i bylo tam strasznie - a moj wujek jest papiezem, sorry ale od tej pory ja mam racje. a tak serio wspolczuje, nie chcialabym aby ktokolwiek z mojej rodziny narazal swoje zycie
  • nic nie wiesz o zyciu i dlatego jestes 'za imigracja' - to nie jest tak ze jak ktos ma inne zdanie to oznacza ze nie mysli :)
  • polska dla polakow - niee, takie teksty nie sa rasistowskie, w ogole :)
  • chec izolacji jest normalna - nie jest, moim zdaniem przeczy teorii ewolucji
  • nie mieszkasz w polsce to sie nie odzywaj - super argument, od kiedy jestem w HK powinnam sobie naciagac oczy az nie stane sie chinczykiem
  • nie placisz podatkow to sie nie odzywaj - smiem podejzewac ze place wiecej od ciebie, na dodatek daje miejsca pracy. czy teraz mam bardziej racje?
  • 15% ma sklonnosci do terroryzmu - ciekawi mnie skad takie wyliczenia, statystyki dodaja wiarygodnosci?
  • wyniki ankiety mi nie odpowiadaja - to musi byc manipulacja :):):)

edit: rozumiem ze musi to byc trudne, ale proponuje powstrzymanie sie od argumentow ad personam bo to tylko pokazuje bezsilnosc :)

0

@katelx przez takich jak ty niestety mamy zamachy, przez takich jak ty mamy państwo islamskie i przez myślacych tak jak ty Europa już za kilkadziesiąt lat stanie się muzułmańska.

Ja z tobą dyskutować nie będę może kiedyś uznasz że w tym przypadku litość obróciła się przeciwko nam. Wielu uratowaliśmy, ale jednocześnie sami podłożyliśmy się pod nóż. I że zapłaciliśmy za to zbyt wysoką cenę bo litość i dobroć łatwo jest wykorzystać.

0

Tolerancja musi iść w obie strony, jednak w UE się o tym zapomina.

0

W UE myśli się tylko o tym że biednym uchodźcom trzeba pomóc. Niestety nie myśli się o długofalowych skutkach ubocznych. Dokładnie takie myślenie reprezentują wszyscy gorący zwolennicy przyjmowania imigrantów. U nas dochodzą do tego jeszcze mega kompleksy (bo Polacy też często źle się zachowują za granicą) oraz narzut spowodowany naszą historią (bo Polacy też kiedyś byli udręczeni).

Niestety, te rzeczy odbierają całkowicie co poniektórym zdolność logicznego myślenia oraz zdolnośc oceny tego co się wokół dzieje, więc dyskusja raczej nie ma sensu

0

@Szczery Jacek dokładnie. Ja moge przeprosic za wszystkie swoje slowa, ale dopiero jak w krajach muzlumanskich chrzescijanstwo i inne religie beda traktowane na rowni z islamem. @katelx gdzie bylas w Pakistanie? jaka prowincja?jakie miasto ?

0

To ja dam jeszcze trochę tych "chłopskich mądrości" i "ksenofobii" do dyskusji, to absolutnie nie są fakty!!! :D :D :D :D

Oparte na strachu fakty na temat przestępczości wśród imigrantów:

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_and_crime

According to the figures from Danmarks Statistik, crime rate among refugees and their descendants is 73% higher than for the male population average, even when taking into account their socioeconomic background. A report from Teori- og Metodecentret from 2006 found that seven out of ten young people placed on the secured youth institutions in Denmark are immigrants (with 40 percent of them being refugees).

According to official statistics, 21.0% of rapes have been committed by foreigners in Finland.[12] Foreigners comprise 2.2% of the population.[12]

A 2006 study found that the share of immigrants has a positive and significant impact on the crime rate, confirming that a larger share of immigrants is associated with a higher crime rate. The data implies that this may be caused by the higher unemployment, and thus worse socioeconomic conditions among immigrants. However, unemployed persons born in France are still far less likely to commit crimes than unemployed recent immigrants.[15]

Immigrants in Germany are overrepresented in crime statistics. In Berlin, young male immigrants are three times more likely to commit violent crimes than their German peers.[16]

In Switzerland, 69.7% of prison population had no Swiss citizenship, compared to 22.1% of total resident population (as of 2008).

Ksenofobiczne fakty dowodzące, że imigranci z Europy Wschodniej to lepsi sąsiedzi niż imigranci spoza Europy:

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_and_crime

It was reported in 2007 that more than one-fifth of solved crimes in London was committed by immigrants. Around a third of all solved, reported sex offences and a half of all solved, reported frauds in the capital were carried out by non-British citizens.[36] A 2008 study found that the crime rate of Eastern European immigrants was the same as that of the indigenous population.[37]

Źródło: http://www.economist.com/news/britain/21591588-britons-loathe-immigration-principle-quite-immigrants-practice-bulgarians

Parts of England and Wales with many east European migrants have seen a drop in property crime and no increase in violence, according to researchers at the LSE and University College London.

Chłopskie mądrości na temat spożycia alkoholu w Europie:

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption_per_capita
Polska nie odbiega od innych krajów europejskich

Jeszcze trochę chłopskich mądrości na temat korzystania z pomocy społecznej przez imigrantów z Europy Wschodniej:

Źródło: http://www.economist.com/news/britain/21591588-britons-loathe-immigration-principle-quite-immigrants-practice-bulgarians

east European immigrants tend to use the NHS much less than Britons.

Źródło: http://blogs.spectator.co.uk/alex-massie/2013/02/the-myth-of-the-immigrant-benefit-moocher-part-two/

Whatever else these eastern europeans have been doing in Britain, they’ve not been mooching off the benefits system. And it is a lie – dirty and simple – to suggest they are. There are, in fact, twice as many benefit claimants from “old” europe as there are from “new” europe.

@katelx oburza się na określenie "brudas", a sama wyzywa Polaków od pijaków i nierobów. Niech ktoś powie, że ona nie sra we własne gniazdo i nie broni murzynów oraz arabów, wbrew faktom i statystykom. To smutny przykład osoby zakażonej bakterią Karola Marksa.

0

To wszystko kwestia kompleksów. Nawet były prowadzone badania na ten temat, ankiety wśród zwykłych ludzi i okazało się że Polacy oceniają siebie znacznie gorzej, niż są faktyczmie oceniani za granicą.

0

@somekind

hasło "Polska dla Polaków" to zachęta do wygnania obcokrajowców siłą, i z kulturą ma niewiele wspólnego

Nie, to znaczy tylko tyle, że państwo istnieje po to żeby reprezentować interesy narodu który je powołał, a nie wszystkich do okoła.
Jeżeli nie Polska dla Polaków to dla kogo?
Tu jest właśnie problem, że na państwo nie patrzy się jak na spółkę akcyjną której udziałowcem się jest, tylko jak na fundację mającą pomagać wszytskim do okoła(tylko taką z przymusowymi datkami).

A czemu mogą głosować w polskich wyborach?

Bardzo dobre pytanie.

2
  • maczety, scinanie glow, - wiem, to wzbuda emocje ale nie zmienia faktu, ze przez pryzmat paru przestepcow oceniana jest cala nacja co nie do konca jest w porzadku

Ale tu nie chodzi o nacje, bo nacji tam jest wiele. Ja Arabom, Turkom, Pakistańczykom - życzę jak najlepiej. A tym "najlepiej" jest, moim zdaniem, aby porzucili swą niebezpieczną, fałszywą religię, która wielu z nich prowadzi do opisanych wyżej czynów.

1

Czas działa na niekorzyść bakterii Karola Marksa. Przemoc ze strony muzułmanów narasta, zamachy terrorystyczne są co raz częstsze i za kilka lat nikt już nie obroni tezy, że imigranci z krajów muzułmańskich są nieszkodliwi, przyjaźni i nie finansują działalności ISIS. Teraz póki co jest jeszcze cała masa pożytecznych idiotów, którzy chcą nasprowadzać wyznawców religii pokoju i się z nimi integrować, ale na szczęście jest ich co raz mniej.

To lista wszystkich zamachów terrorystycznych popełnionych w 2014 roku:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_terrorist_incidents,_2014

i w 2015 roku:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_terrorist_incidents,_2015

Przytłacza ilość zamachów popełnionych przez muzułmanów na szczęście poza Europą, ale jak sobie ich nasprowadzamy jeszcze więcej to będziemy mieli taki sam kocioł w Europie.

Tutaj jeszcze linki z danymi na temat poparcia dla ISIS wśród mieszkańców krajów europejskich:
http://www.newsweek.com/16-french-citizens-support-isis-poll-finds-266795
http://www.vox.com/2014/8/26/6067123/isis-poll

0

Witam. ja jednak myślę, iż Kina jakieś 5.000 lat temu to dobrze jednak kombinowały... decydując się na budowę co prawda glinianego Muru... trudnego w konserwacji jak niektórych naszych twórczość i nie myślę jedynie o programistach aby było to dopowiedziane do końca. generalnie Słowianie to indoeuropejska nacja... i lejom nasz ze wsiech stron bośmy wlazły pod samego Germańca. już dalej nie dało się leźć, to fakt. a na ten zasiedlony przez nasz inni też mają ochotę a niekorzy z naszych poszli dalej do RPA poszły kiedy już Waluś dostał chyba karę za co tam zrobił i wiadomo była aby tam konkretnie to w ogóle nie planować nawet. Brałem udział jako słuchacz w tych planach Australia, etc. jak się niektóre do białości rozgrzewały. Moja rodzina od Kapsztadu do Londynu i od Montrealu po Samarę to chyba wiem co mówię

1
Zimny Samiec napisał(a):

Znam. Kultura polska nie zaczyna i zdecydowanie nie kończy się na tym co wymieniłeś.

Nie potrzeba doktoratu, aby się domyślić, że to było tylko kilka przykładów, a meritum wypowiedzi dotyczyło czegoś innego.

Żyjąc w Polsce nie mogę nie znać kultury tego kraju.

Owszem, możesz. Tu nie ma żadnej implikacji ani równoważności.

Zresztą częścią kultury jest chociażby język, którego teraz używamy.

Tak, częścią kultury jest pisanie "Polak" wielką literą. Jak widać w tym wątku jest to coś, czego nie robienie, łączy zarówno przeciwników jak i zwolenników przyjmowania imigrantów. ;)

Mogę sobie chcieć co mi się żywnie podoba, a to tobie nic do tego.

To jest forum. Jeśli nie chcesz, aby inni komentowali to, co napiszesz, to najlepiej nie pisz.

Zimny Samiec napisał(a):

Pomagać można (ale wcale nie trzeba) innym na różne sposoby.

Nie no, właśnie trzeba - tak nakazuje religia.

Szczery Jacek napisał(a):

Ja z tobą dyskutować nie będę

Najlepiej jakbyś w ogóle przestał dyskutować i się tu udzielać. Szacunku do rozmówców nie masz, argumentów nie używasz, jak się ktoś z tobą nie zgadza, to go wyzywasz.

Duża.TajemnicaWiedzy napisał(a):

Nie, to znaczy tylko tyle, że państwo istnieje po to żeby reprezentować interesy narodu który je powołał, a nie wszystkich do okoła.

I dlatego propagowanie tego hasła wymaga niszczenia elewacji, przystanków i palenia flag Izraela? Serio?

Tu jest właśnie problem, że na państwo nie patrzy się jak na spółkę akcyjną której udziałowcem się jest, tylko jak na fundację mającą pomagać wszytskim do okoła(tylko taką z przymusowymi datkami).

Bo państwo to nie jest spółka akcyjna. Spółki nie mają swojej kultury, języka, historii ani nie broni się ich podczas wojen. Ja wiem, że różni radykałowie rozpatrują tylko aspekt ekonomiczny, ale na szczęście większość ludzi jest normalna.

0

O tym, że somekind ubzdurał sobie jakieś pierdoły o kulturze dyskutować nie będę, bo to jest już zresztą całkiem inny temat.

Nie no, właśnie trzeba - tak nakazuje religia.

Wybacz jestem ateistą. W dupie mam nakazy religijne.

1
kamienikupa napisał(a):

Czas działa na niekorzyść bakterii Karola Marksa. Przemoc ze strony muzułmanów narasta, zamachy terrorystyczne są co raz częstsze i za kilka lat nikt już nie obroni tezy, że imigranci z krajów muzułmańskich są nieszkodliwi, przyjaźni i nie finansują działalności ISIS. Teraz póki co jest jeszcze cała masa pożytecznych idiotów, którzy chcą nasprowadzać wyznawców religii pokoju i się z nimi integrować, ale na szczęście jest ich co raz mniej.

A co myślisz na ten temat?
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panstwo-islamskie-zalozyli-zachodni-agenci

Zastanawiam się czy to ISIS to nie jest tylko jakiś "produkt", zaś ten cały uprawiany przez nich Dżihad nie jest tak naprawdę kontrolowany. Zauważ tylko że ISIS ma taką propagandę, żeby wszyscy się bali i mają na celu pokazać jaką są brutalną organizacją. Zastanawiam się czy to nie jest celowe żeby wzbudzić potrzebę wywołania nowej wojny.

Bo wiesz, nie ma najmniejszego problemu wpoić jakąś pseudo religię i pseudo naukę ale to jest tylko przykrywka. Trzeba przecież namieszać w głowach ludności, żeby realizować swoje cele.

Co do integracji, Muzułmanie przecież mieszkali już od dawna tylko teraz jakoś jest taka dziwna propaganda przeciw temu. Tymczasem problem jest chyba na poziomie demograficznym, więc to pewnie za kilkadziesiąt lat może być tak, że Europa nie będzie już tym czym jest teraz.

Co do zamachów terrorystycznych, jak myślisz, jak terroryści zrobią zamachy w jakichś regionach typowo turystycznych to jakie to będzie miało znaczenie? A no duże, bowiem w tych krajach to ludzie utrzymują się właśnie z tego że przyjeżdżają ludzie z całego świata, jak się ich postraszy to ci ludzie stracą klientów i pewnie wylądują na bruku. I trzeba naprawdę dużych starań żeby uspokoić klientów. Może więc to jest tylko po to, żeby ktoś zarobił a ktoś inny stracił...

1

@drorat1 na ile jest to sterowane trudno powiedzieć, ale na pewno blokuje tranzyt surowców Rosji i pomaga USA wykrwawiać Assada, do tego stanowi w pewnym stopniu zagrożenie dla stabilności Europy, także na pewno nie walczą z nim tak jak powinni, bo zwyczajnie jest im na rękę.

I jedna rzecz: do dowolnej religii dorobić można ideolo, które nakazuje zabijać, na islam pluć łatwo ale popatrzcie parę lat wstecz co w Irlandii wyprawiała IRA i to na tzw. starym zachodzie.

1

Co do integracji, Muzułmanie przecież mieszkali już od dawna tylko teraz jakoś jest taka dziwna propaganda przeciw temu.

No właśnie chodzi o to że nie mieszkali. Bo gdzie? Kilku Tatarów na głębokim Podlasiu? To taki miejscowy folklor. Zupełnie nie ta skala zjawiska.

Tymczasem problem jest chyba na poziomie demograficznym, więc to pewnie za kilkadziesiąt lat może być tak, że Europa nie będzie już tym czym jest teraz.

Problemu demograficznego się nie rozwiąże, póki nie zdamy sobie sprawy, że to jest problem z nami.
Póki nie skończy się mentalność, której częścią są durne odzywki typu "niech ci bozia w dzieciach wynagrodzi".
Bo gdyby to było faktycznie życzenie komuś wielu dzieci.. a przecież jest odwrotnie, bo typową reakcją jest "e-he-he-dobra-dooobra".

0

Nie dosc,ze najlepsi programisci,to nawet jest kilku ekspertow od stosunkow miedzynarodowych. Panowie instytut miedzynarodowych stosunkow gospodarczych SGH pyta,gdzie sie podziewaliscie?;)

0

Według mnie Islam jest religią jak każda inna. Tak samo zła ;)
Jak posłuchacie sobie znawców Islamu, nawet głęboko wierzących to o terrorystach najczęściej powiedzą, że to co robią "nie jest zgodne z naukami Koranu" itp.

Co nie zmienia faktu, że Islam ma największą liczbę ekstremistów opacznie rozumiejących Koran.

1

Wspomniane byly wielkie koszty utrzymania imigrantow w wysokosci 12k rocznie od glowy. Nie wiem skad te wyliczenia, ale to nie jest duzo, chocby w porownaniu z utrzymaniem wiezniow. Jeszcze raz wspomne - imigranci maja na siebie zarobic.
Oczywiscie ze potrzebna jest pomoc panstwa, imigrant mialby duzy problem sie ogarnac, jak by go po prostu rzucic na ulice zaraz po wyjsciu z lodki. Przy czym danie mieszkania i pieniedzy bez wymagan nie jest pomoca a uposledzaniem.
Powodem tego ze ludzie po studiach maja problem ze znalezieniem pracy nie jest to ze pracy nie ma tylko ze nie ma pracy takiej jak oni oczekuja, przyczyn na to jest wiele.
nie rozumiem o co poecie chodzi z kalifatami z bronia atomowa w zachodniej europie.
co do kompleksow i zaszlosci historycznych dotyczacych polakow - mysle ze wprost przeciwnie, z niezrozumialych przyczyn mimo przeszlosci i obecnych problemow wielu polakow nie ma w sobie zbyt wiele empatii i patrzy na swiat przez pryzmat uprzedzen.
nie bardzo rozumiem teksty 'jak kraje islamskie ... to wtedy ja ...', gdzie tu logika? 'bede glabem poki reszta nie zmadrzeje'?
jakie ma znaczenie gdzie bylam w pakistanie? w sensie powinnam jechac tam gdzie sa ukryci talibowie aby argument o tym ze zyja tam normalni ludzie byl do obalenia?
przedstawione fakty o imigrantach nie dowodza ze wiara lub kolor skory determinuje sklonnosc do przestepczosci.
szczerze to pierwszy raz spotkalam sie z bronieniem pijanstwa polakow :) czy to ze jestesmy w czolowce a nie na pierwszym miejscu naprawde jest powodem do dumy? inna sprawa ze statystyki statystykami ale praktyka mowi co innego, znalezienie budowlanca abstynenta to naprawde sztuka.
widze ze dla niektorych 'wielu polakow naduzywa alkoholu i kombinuje' == 'polacy to generalnie pijacy i nieroby'. drobne przewrazliwienie? na zlodzieju czapka gore? (nie sugeruje polacy to zlodzieje ;)

0

http://pikio.pl/zakazano-spodniczek-i-dekoltow-ze-wzgledu-na-islamskich-uchodzcow/
Niemcy: Zakazano spódniczek i dekoltów ze względu na islamskich uchodźcó

jak tak sie podchodzi do tematu...

2

@katelx Wyliczenia są z SGH. Ale widzę że ty nie rozumiesz podstawowej rzeczy: to nie są imigranci zarobkowi jak Ty, ale uchodźcy. Ich status ma tu fundamentalne znaczenie, nie możesz ich na siłę wysłać do roboty, bo tak chcesz. Dlatego o taki status trzeba się mocno postarać, dużo bardziej niż o pozwolenie na pracę dla obcokrajowca. 12k na głowę rocznie to jest dużo, a to dlatego że nie mówimy o 5 osobach. Dlatego wszystkim pomocnym pomocnikom proponuję brać tych uchodźców pod własny dach i na własny koszt, jakoś nikt się nie zgłasza na ochotnika. Zresztą nawet jak przyjmiemy 50% populacji Afryki to czy to rozwiąże problem? Ten problem powstał dawno temu i nazywa się pośpieszna i powierzchowna dekolonizacja. Takie np. Kongo (czy jak się tam aktualnie nazywa) jest w stanie permanentnej wojny domowej od momentu uzyskania niepodległości w latach 60. , a cała półkula północna zamiast pomóc rozwiązać problem, wspiera bronią i dolarami różne strony konfliktu w imię własnych interesów. Podobnie jest w innych państwach, można powiedzieć że Afryka płonie. A my, jako UE, zamiast pomóc im w ugaszeniu pożaru proponujemy przygarnięcie pogorzelców

2

Niemcy: Zakazano spódniczek i dekoltów ze względu na islamskich uchodźcó

jak tak sie podchodzi do tematu...
Że taki zakaz w szkole powinien obowiązywać cały czas, a nie ze względu na "islamskich uchodźców"...
Mundurki rozwiązują problem.

0
katelx napisał(a):

Wspomniane byly wielkie koszty utrzymania imigrantow w wysokosci 12k rocznie od glowy. Nie wiem skad te wyliczenia, ale to nie jest duzo, chocby w porownaniu z utrzymaniem wiezniow. Jeszcze raz wspomne - imigranci maja na siebie zarobic.

To weź ich do siebie i za nich płać.

katelx napisał(a):

Powodem tego ze ludzie po studiach maja problem ze znalezieniem pracy nie jest to ze pracy nie ma tylko ze nie ma pracy takiej jak oni oczekuja, przyczyn na to jest wiele.

Przyczyną jest to, że nie ma zapotrzebowania na ich pracę.

katelx napisał(a):

nie rozumiem o co poecie chodzi z kalifatami z bronia atomowa w zachodniej europie.

To czemu wymądrzasz się na forum, jak masz takie problemy z myśleniem i kojarzeniem faktów? Francja ma broń atomową, a 15% jej mieszkańców popiera ISIS. Jeszcze parę lat i będą mieli na tyle duży udział w społeczeństwie, że dojdą do władzy.

katelx napisał(a):

co do kompleksow i zaszlosci historycznych dotyczacych polakow - mysle ze wprost przeciwnie, z niezrozumialych przyczyn mimo przeszlosci i obecnych problemow wielu polakow nie ma w sobie zbyt wiele empatii i patrzy na swiat przez pryzmat uprzedzen.

Ja myślę raczej, że wielu Polaków, którzy wyjechali za granicę mają niesamowity kompleks niższości. Obrażają swoich rodaków i wyzywają od pijaków i nierobów, po to aby dowieść, że są lepsi. Nie można być lepszym od przyzwoitego człowieka, trzeba go sprowadzić do parteru, nazwać pijakiem i nierobem, wtedy nawet będąc pokraką intelektualną można się poczuć przez moment lepszym.

katelx napisał(a):

przedstawione fakty o imigrantach nie dowodza ze wiara lub kolor skory determinuje sklonnosc do przestepczosci.

Trzeba mieć jednak tupet żeby twierdzić, że czarne jest białe. Poprawność polityczna jednak uniemożliwia opieranie się na faktach.

katelx napisał(a):

szczerze to pierwszy raz spotkalam sie z bronieniem pijanstwa polakow :) czy to ze jestesmy w czolowce a nie na pierwszym miejscu naprawde jest powodem do dumy?

Widzę znowu problemy z odczytywaniem statystyk... Pijemy jako naród podobną ilość alkoholu co Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy.

katelx napisał(a):

inna sprawa ze statystyki statystykami ale praktyka mowi co innego

Co za bełkot. Czym są statystyki, jeżeli nie jest to właśnie masowe badanie tego co występuje "w praktyce"?

katelx napisał(a):

znalezienie budowlanca abstynenta to naprawde sztuka.

Ciekawy sposób myślenia. Znajomi budowlańcy piją -> wszyscy budowlańcy piją. Znajomi budowlańcy są Polakami -> wszyscy Polacy są pijakami. Czy taki sposób myślenia jest typowy dla kobiet czy to twój autorski?

katelx napisał(a):

widze ze dla niektorych 'wielu polakow naduzywa alkoholu i kombinuje' == 'polacy to generalnie pijacy i nieroby'. drobne przewrazliwienie? na zlodzieju czapka gore? (nie sugeruje polacy to zlodzieje ;)

Na stronie czwartej tego wątku pisałaś o wszystkich Polakach. Teraz piszesz "wielu", a jutro zaczniesz pisać "niektórzy"? Czyli edukacja działa! Teraz jeszcze trzeba popracować nad tym, żebyś nauczyła się czytać statystyki oraz potraktowała statystykę tak jak na to zasługuje czyli jako naukę i twój sposób myślenia wróci na właściwe tory :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1