Gry (nie)godne polecenia

0
Krzywy Pomidor napisał(a):

Z nowych jednak gier: Czy ktoś czeka na szumnie ogłaszanego Wiedźmina 3 :)?
Kupuję gry dopiero po wydaniu wszystkich patchy i najlepiej w wersji rozszerzonej. Tak jest taniej

W przypadku Wieśka tak raczej nie jest taniej, bo dotychczas wszystkie patche do Wiedźminów były zawsze darmowe.
A pełne wersje z najnowszymi łatkami można ściągnąć z serwisu gog.com. Jest tylko jeden warunek - trzeba mieć oryginał (na gog.com podaje się numer seryjny, i już zawsze ma się dostęp do najnowszej pełnej wersji legalnie za darmo).

P.S. Ja tez nie mogę się doczekać. Poprzednie częsci mam i przeszedłem po kilka razy :) No.. trochę też współpracowałem z CDPR przy jedynce. A konkretnie to jest moje dzieło:

http://pl.djinni.wikia.com/wiki/

Później oddałem stronę innym ludziom, ale nadal jestem tam głównym adminem :)

0

Pisząc o tym, że jest taniej miałem na myśli sytuację często taką:

  • Wychodzi pełna wersja gry. Premiera - cena około 129zł-160zł.
  • Wychodzą darmowe patche
  • Wychodzą płatne małe DLC - załóżmy łącznie za 60zł
  • Wychodzą spore dodatki również płatne - około 120zł za np. dwa dodatki.

Łącznie gdybyśmy kupowali wszystko od razu wydamy na grę 129+60+120 = 309zł w przybliżeniu.
Zamiast tego wolę poczekać i mieć rozszerzoną edycję danej gry po np roku od premiery (albo i dłużej), gdzie mam wszystkie lub prawie wszystkie podane bonusy w cenie jednej gry. Zazwyczaj cena wtedy wynosi od 80-160zł za wszystko. Sporo mniej niż pierwotnie.

Wynika to rzecz jasna z faktu, że w daną grę gram często po roku od premiery a niejednokrotnie jeszcze dłużej.
Były lub nawet nadal są świetne serie Extra klasyki, gdzie był takie gry jak Gothic 1 i 2 wraz z dodatkami wszystkimi, Fallouty 1, 2 i Tactics, Far Cry itd. Cena takiej extra klasyki to była bodajże 20zł :)

ps: Podane ceny dotyczą oczywiście PC-ta. No i są pewnym uogólnieniem.

2

Trudno powiedzieć czy dobre czy zle, ale kibicuje temu projektowi.
ReflexFPS - z autorskim silnikiem, ogólnie chłopaki mają skilla
Gra najbardziej podobna do Quake 3 - CPMA mod

Wczesną wersję mam dawno kupioną.
Ogólnie to czekam na arena fpsa, w którego nie będzie grało max 200 osób. Ale pewnie się nie doczekam :)
Największe szanse ma pewnie Unreal Tournament 4

Tutaj lista arena fpsów w produkcji: http://www.reddit.com/r/ArenaFPS/comments/22zufl/which_of_the_new_arena_fps_games_in_development/

Jak ktoś grał w Enemy Territory to może też sprawdzić Dirty Bomb:
http://store.steampowered.com/app/333930/

Bonus: polski gameplay Wieśka 3

3

A to ktoś pamięta? ;)
user image
user image
user image
user image
<font color="white">carmageddon</span>

0

Quake III Arena jak jest z kim zagrać albo QuakeLive ale ostatnie zmiany pod pokolenie CoD trochę mnie zniechęciły.

0


Girl was “virtually raped” in GTA V

0

The Jackbox Party Pack
store.steampowered.com/app/331670/

swietna gra na imprezy. Takie kalambury ale wirtualny. Odpale sie gre i kazdy gracz moze polaczyc sie za pomoca komorki/tableta przez strone internetowa i grac. Zabawa naprawde przednia :)
8/10

0

Dying Light: dorobione dead island. Dla lubiących gatunek obowiązkowa pozycja. Dubbing może nie powala, ale wszystkie aspekty które irytowały lub nudziły w DI tutaj zostały poprawione. Na razie mam za sobą 13h i chcę jeszcze.

Swoją drogą, wymagania na gryonline są mocno przesadzone.

0

Borderlands Pre Sequel (ps4)

Gralem z godzinke.
Po godzice stwierdzam ze gra idealna dla dwoch graczy. Piwko czipsy i mozna zarywac nocke z kims
8+/10

0

Nie wierzę, że nikt nie wspomniał o Tibii :)
Gdybym spędził tyle godzin na programowaniu co na niej to na rynku pewnie byłaby moja alternatywa dla windowsa ^^

0

Jednak znajduję sobie czas i wieczorami pykam w ostatnią odsłonę Thief. Opinie sugerowały, że gierka słaba, ale mi się fajnie gra - zdecydowanie lepiej niż w poprzednie wersje. Może dlatego, że nie ma dziwnych stworków (póki co hehe), tylko mój ulubiony klimat - czyli zamczyska i rycerze. Grafika też wyborna, ino raz na jakiś czas gra się zamyka z info, że sterownik karty graficznej się zbiesił. W jednym momencie musiałem zjechać z ustawieniami by przejść dalej, bo powtarzalność była stu procentowa :(

W pierwszych dwóch rozdziałach korzystałem z ogłuszania co niektórych przeciwników, ale od trzeciego staram się grać niezauważony. W trzecim gdzieś mnie 2x zobaczyli :-/ zobaczymy jak będzie w kolejnym.

1

75270f1d17.png

What are you? Casul?

Dark Souls. Na PC. Pierwszy quest: ściągnij nieoficjalne pacze i napraw grę. Później grasz. Chwalisz słońce, przeklinasz życie, ale grasz dalej. Ta gra ma coś w sobie. To taki powrót do korzeni, gdzie nie było suwaka z ustawieniami poziomu trudności.

Honest trailer, który bardzo dobrze przedstawia grę:

No i pamiętajcie, legendy nigdy nie giną.

0

Dziś ukończyłem Dragon Age: Początek. Fajna gra, całkiem nieliniowa. RPG z questami nieco w stylu MMO, ale relacje między bohaterami i NPC-ami są godne podziwu. Poza tym niezłe dialogi, fajny dubbing itd.

Zakończenie nieco przewidywalne, ale cała historia miała kilka wątków w tym wątek polityczny, więc było ciekawie i interesująco. Polecam, szczególnie tym którzy lubią RPG-i i znają wszystkie tytuły typu TES i Gothic. Dragon Age to odmiana od tych RPG-ów i nieco inne spojrzenie na tego typu gry.

0
Krzywy Pomidor napisał(a):

Dziś ukończyłem Dragon Age: Początek. Fajna gra, całkiem nieliniowa. RPG z questami nieco w stylu MMO, ale relacje między bohaterami i NPC-ami są godne podziwu. Poza tym niezłe dialogi, fajny dubbing itd.

Zakończenie nieco przewidywalne, ale cała historia miała kilka wątków w tym wątek polityczny, więc było ciekawie i interesująco. Polecam, szczególnie tym którzy lubią RPG-i i znają wszystkie tytuły typu TES i Gothic. Dragon Age to odmiana od tych RPG-ów i nieco inne spojrzenie na tego typu gry.

To teraz proponuję dodatek o nazwie Dragon Age: Przebudzenie. Długa i ciekawa fabuła.

1

widze ze zaszczyt mnie kopnal bo jestem pierwszy :) Opisze nastepna gre troche bardziej... jako moj dzien. Bedzie duzo offtopu. Wiec jezeli ktos nie chce czytac moze przejsc na sam koniec, bedzie tam tytul i ocena.

Przygotowania:

  • przygotowac sie na rozmowe kwalifikacyjna
  • wziac wolne 4 godziny z pracy

Dzien wlasciwy

  • Po "koszmarze" obudzilem sie okolo godziny 6. Troche za wczesnie jak na mnie, ale spac nie moglem. Nie chcialem wracac do snu z cyborgami ktore wlasnie darowaly mi zycie mimo ze chcialy zabic caly moj rod. No nic, trzeba posrawdzac jeszcze raz czy jestem w 100% gotowy na rozmowe... Wszystko jest, pytania sa, nastawienie bojowe jest.
    Na rozmowe poszedlem, po pol godziny widac ze Manager juz chce mnie zatrudnic (w sumie to powiedzial), ale mi cos nie pasowalo. Pol godziny fajnie, ale nie bylo zadnego technicznego pytania... wiec zaczalem zadawac pytania... Typu czy macie testy jednostkowe, ilu macie seniorow w teamie etc. Widac ze bylo mu nie na reke. Damn... to chyba nie bedzie ta firma.
    Po poltorej godziny nowy cel. TAK zgadliscie, pojechalem po TA gre.
    Zajechalem na parking i modlilem sie by mieli jeszcze w sklepach...
    Patrze pierwszy sklep? Jest, ale w sumie nie chce tam kupowac. Nie lubie go, to sprobuje w moim ulubionym. Daleko nie jest. Poszedlem. JEST cale polki. Pffff myslalem ze bedzie gorzej. Zakupilem.
    Wracalem do domu z jedna mysla "jak dlugo bedzie sie aktualizowac? mam jeszcze dwie godziny do pracy... jak dlugo pogram?"
    Te pytania nie dawaly mi spokoju. Wkoncu dojechalem do domu. Pierwsze co zrobilem to odpalilem wszystko by sie aktualizowalo.
    Uff jedynie 20 min. Za ten czas zjem cos bo glodny jestem od tych nerwow.
    Ok zjedzone, popite. no to NA POHYBEL.

Gralem w wiedzmina 1.5h.Jest conajmniej tak dobry jak wczesniejsze wersje, a dopiero liznalem poczatek (juz zrobilem nawet jedna misje ;))
Poki co gra ma u mnie +9/10. Dlaczego nie 10? Czasami sa spadki fpsow. Mowa tutaj o PS4

A i karcianka wymiata :)

0

Gram w Wiedźmina na PC już 5-tą godzinę. i5 2500K @ 4.3Ghz, R9 290 i 8GB RAM spokojnie wystarczają do grania na ultra (wodotryski od NVidii spowalniają rozgrywkę, przynajmniej na Radeonie, dlatego je wyłączyłem). A sama gra oczywiście miażdży.

2
  • Wiedźmin 3 **

Pograłem około 12 godzin, więc mogę już chyba wyrazić wstępną opinię.

Wady:
Optymalizacja: Faktycznie leży. Na komputerze 4790k + GF 970 OC + 32GB ram 1866mhz, na wysokich detalach z wszystkimi ficzerami gra chodzi w 40-50 klatkach w czasie gry, ale podczas rozmów potrafi zwolnić do 30. Raz miałem nawet ~20. Coś chyba poszło nie tak. Wielkie tereny i dynamiczna walka idzie płynnie, ale już 2 osoby w zamkniętym pomieszczeniu nie.

Bugi: Na wersji PC jest ich masa. Czasem nie mogę nic zrobić w ekwipunku, czasem nie mogę wyjąć miecza a jeszcze innym razem mogę chodzić wokół potwora ale nie atakować. Podczas tych 12 godzin musiałem 8 razy restartować grę więc quicksave robię często nie ze względu obaw przed śmiercią tylko przed bugiem. Przydałby się jeszcze miesiąc developmentu na poprawę samych bugów. A oni już dlc wypuszczają...

Zalety:
Przedstawienie świata: Nie tyle fabuła, co wykonanie cut scenek czy dialogów. Miód! Postacie nie stoją na przeciwko siebie i gadają o zadaniu tylko całość przebiega dynamicznie. Rozmawiasz z człowiekiem który na skutek swoich poczynań stracił dziecko i widać to po nim. Siada na krześle, rękami łapie się za głowę patrząc w podłogę i rzuca tekst "Wiem prostytutka że źle zrobiłem, nie musisz mnie bardziej dobijać". Po prostu piękne i niespotykane.

Polskość: W Polskiej grze dostaję zadanie od Mysława we wsi Zalipie. Nie od Merlina z "tu wstaw niewymawialną nazwę fantasy", tylko właśnie od Polskiego Mysława z Zalipia. Ukłon w stronę twórców.

Ogrom świata: Skyrim to przy wiedźminie jak zapałka do beli drewna. Po 12 godzinach mam wrażenie że nie ruszyłem się zbytnio z miejsca. Mimo że koń jest dostępny to szybka podróż się bardzo przydaje.

System Walki: Jest bardzo dopracowany i dużo zależy od zręczności. Proste naparzanie nie przyniesie skutki. Trzeba robić uniki, parować, kontrować, używać znaków czy petard oraz smarować broń olejami przed grubszą walką.

Alchemia: Tutaj trafili w dziesiątkę. W końcu system który nie jest upierdliwy i wytwarzanie przedmiotów się po prostu opłaca.

Pieniądze: Wiedźmin to chyba jedyna gra (wliczając poprzednie części) gdzie nie ma czegoś takiego jak zbyt dużo pieniędzy. Nie tachasz torby wypełnionej złotem bo po prostu nie masz skąd jej brać. Zysk ze sprzedaży broni bandytów jest niewielki, sumy za jakie zabijasz potwory są niewielkie, bo jest wojna i pieniądze idą na inne cele a naprawa broni kosztuje. Dlatego powszechny wybór pomiędzy nagrodą a "zostaw to dla siebie, bardziej tego potrzebujesz" nie jest tak oczywisty jak w innych RPGach. Po prostu kasa się przydaje i nie ma jej za dużo.

Ludzie: Nie ma tu ludzkich czarnych charakterów. Są ewentualnie synowie pań negocjowalnego afektu, ale oni też mają sumienie i serce. Prosty żołdak może obić Ci mordę bo nie jest inteligentem, ale ktoś z wyższych sfer może uchodzić za złego, ale w praktyce to tylko gadanina ludzi, albo wybory do których zmuszają go przełożeni czy obecna sytuacja. Również niespotykane w innych

Na dzień dzisiejszy wystawił bym grze 10, gdyby nie to że jest niedorobiona od zaplecza. Dlatego niech będzie 9 z nadzieją że przyszłe patche zmienią moje postrzeganie. Jeżeli ktoś lubi cRPG to w tą grę po prostu musi zagrać.

0

Też pograłem w nowego wieśka trochę, ale nie zauważyłem tylu błędów. Niestety nie mam tak mocnego sprzętu, więc gram na ustawieniach średio-niskich. Gra chodzi płynnie. Nie zdarzyło mi się, żebym chodził wokół potwora i nie mógł zaatakować :) Z ekwipunkiem nie miałem żadnych problemów. Ani razu dotychczas nie resetowałem gry z powodu błędów. Natomiast zauważyłem inne rzeczy. Po pierwsze w ogóle nie działa mi system szybkiej podróży. Klikam na mapie na tych kierunkowskazach, słyszę dźwięk, ale nic się nie dzieje. Po drugie dziwnie chodzi myszka. Najpierw jak by z oporem a za chwilkę przyspiesza, że ciężko czasem trafić w cel.

0

Właśnie wyszedł patch 1.03 poprawiający wiele błędów i optymalizację. Ma ponad 600MB

0

Wiedźmin 3

PLUSY:

  • Otwarty świat, który jest dużo lepiej zagospodarowana niż w Skyrim.

  • Optymalizacja, i3-4000M i HD4600 umożliwia granie(11-17)FPS. Mało, ale nie przeszkadza.

  • Gwint, zbieranie kart jest bardzo fajnym pomysłem. Szkoda tylko, że nie ma kościanego pokera.

  • Zadania, po ok 10h grania nie są nużące.

  • Konie

  • Pływania

  • Miejsca do odkrycia na mapie.

  • Ciri i gra nią.

  • Grafika na minimalnych ustawieniach jest lepsza niż oczekiwałem.

  • Kilka walut i system kantorów.

  • Poprawiła się gra aktorska Rozenka. Ładniej teraz mówi Geralt

  • Modele postaci, na min ustawieniach są po prostu piękne, a szczegółowość twarzy powala

MINUSY:

  • Głos Ciri, troszkę za bardzo dojrzały(stary?).

  • Klika pomniejszych błędów.

  • Brak kościanego pokera.

  • Prolog w Kaer Morhen, od razy poznajemy Yennefer.

  • Wciąga, szczególnie Gwint.

  • Kłopoty z sterowaniem.

  • Inna wymowa przez postacie nazwy Wyzima.

Na dzień dzisiejszy daje 8+/-9 na 10.

Edit1:
Dodałem jeszcze kilka plusów i minusów.

Edit2:

Po instalacji nowego patcha zyskałem dodatkowe 3/4 FPS co daje ok 28% skoku wydajności.

0

Grand Theft Auto V (PC)

PLUSY:

  • Świat, który jest duży, a poprzez zwierzęta, czy ludzi spacerujących po lasach nie czuje się tej pustki.
  • Policja, kiedy nas nie widzi próbuje znaleźć nas wokół ostatniej pozycji.
  • GTA Online, można powiedzieć, że jest to druga gra. O wiele lepsza zabawa, niż w GTA IV. Jednak jako, że nie lubię gier MMO długo nie pograłem w ten twór.
  • Ekonomia. Dwie giełdy, jedna, która jest lokalna i reaguje na nasze poczynania w grze. Druga globalna, na której handlują wszyscy gracze na całym świecie(no prawie całym).
  • Trzy postacie. Trzy inne przeplatające się historie.
  • Samoloty, śmigłowce, batyskaf, samochody, motocykle, łódki i skutery wodne.
  • Dosyć niskie wymagania sprzętowe. Osobiście myślałem, że będą większe.
  • Mini-gry.
  • Humor.
  • Napady na banki, itp. Przygotowania do napadu, więcej niż jedna metoda na wykonanie skoku. Zbieranie drużyny.
  • "Pomaganie" rożnym ludziom napotkanych podczas swobodnej gry.
  • Autosave/checkpoint. Nie trzeba wreszcie przechodzić całej misji od nowa.

MINUSY:

  • Brak efektu WoW, w GTA: SA pierwsze wrażenie było dużo większe.
  • System zniszczeń samochodów. W czwórce był prawie idealny
  • System zmiany postaci, nie zawsze fajnie działa.
  • Nadal wszelkie linie wysokiego napięcia, czy inne kable są przenikalne. Chciałbym, aby można było zawisną na drzewie podczas skoku na spadochronie, czy "zaplątać się" w linie wysokiego napięcia samolotem.
  • W wersji premierowej, wysypywanie się gry podczas misji. U mnie skutkowało to kłopotem z przejściem jednego etapu gry.
  • Możliwość przewijania misji.
  • Autosave/checkpoint. W poprzednich częściach serii trzeba było bardzo uważać, aby nie zginąć i tym samym przechodzić misję od nowa.

Moja ocena to -8 na 10. Grafiki nie oceniam, gdyż gram na najniższych ustawieniach.

0

http://joemonster.org/gry/69685/Game.Init_

przyjemna platformowka
Poki co moj wynik ogolny to 143863 :)

1

war...we meet again... war never changes

Fallout 4. Bedzie bez spoilerow fabuly. Jedynie mechanika gry
Mam juz 12 level takze opisze po krotce. Ale troszke taki wstep
Jezeli myslicie ze Fallout to jest ten stary fallout, to nie jest. Koniec kropka. Nigdy nie bedzie. To sa dwie inne gry ale w tym samym uniwersum

Fallout 4 pozmienial cos duzo jezeli chodzi o poprzednie czesci ale o tym zaraz

  • grafika. Nigdy na nia nie patrzylem i dla mnie moze byc kwadratowa. Jednak patrzac obiektywnym okiem to grafika jest przestarzala
  • audio. Mega, uwielbiam radio. Pomieszane z Fallout 3 i z NV + kilka utworow. Dodano tez klasyczna muzyke (ale ja nie lubie takze...).
  • Animacje, gra aktorska. Dla mnie ma takie samo znaczenie jak grafika Jednak patrzac obiektywnym okiem to animacje sa dosc slabe (w dialogach)
  • Gameplay
    Nie ma juz teraz ze co dwa levele perk a co kazdy skills do jakis tam wybranych (lockpicking, heavy guns etc) Za to jest drzewko umiejetnosci. Perki (lockpicking jest teraz perkiem np) sa dostepne w zaleznosci od naszego special. Na przyklad. Lockpicking wymaga Perception na poziome 4 jezeli mamy Perception na poziomie 8 to mozemy dodac lockpicking nawet na 2 poziomie naszej postaci. Troche jest to pokrecone ale idzie sie przyzwyczaic dosc szybko jak sie sprobuje
    Mozna budowac wlasne miasta, takie simsy. Wydaje sie smieszne, ale kurde wciaga. Bardzo fajne tak na oderwanie od eksplorowania
    CRAFTING
    jest mega, po prostu swietny. Spedzilem juz chwile i jest swietny. Wkoncu junk sie do czegos przydaje
  • Fabula
    Zartowalem ;) nic o niej nie bedzie. Pisalem bez spoilerow to jest bez spoilerow

Dla mnie gra 9/10. Gram na ps4, czasami... bardzo rzadko sa spadki fpsow. Walka z AI jest ciekawa (gram na hardzie) sa dosc madrzy... a gra na padzie tylko sprawia ze gra jest duzo trudniejsza i przyjemniejsza :)

Jezeli komus sie podobal 3/new vegas to fallout 4 powinien sie spodobac

0

ja nie rozumiałem tej histerii odnośnie grafiki, przecież już od dawna było wiadomo że szału nie będzie, zresztą fallout nigdy nie był jakimś prekursorem innowacyjnych rozwiązań, tak więc płaci się za sam oldschoolowy klimat, a nie wodotryski, a entuzjastom benczów widocznie brakuje spazmów bo ich maszyny sie marnują :)
co do błędów to pamiętam że i Wiesiek 3 miał ich sporo i właściwie dopiero patch 1.10 załatwił sprawę do końca (chociaż z dodatkami różnie bywa)
cóż, takie czasy bez poprawek nie ma gry ...

0

Dirt: Rally
Wreszcie gra o tematyce rajdowej, do której producent/wydawca podszedł na poważnie.
Jeżeli nastawicie się na grę w stylu Colin McRae Rally to niestety się zawiedziecie. Gra jest nastawiona dla gracza, który oczekuje raczej
duchowego następcy Richard Burns Rally. Do gry bez kierownicy nie ma co podchodzić. Gra na klawiaturze/padzie będzie wielką frustracją z powodu "latania" auta po drodze. Plus to na pewno świetna fizyka oraz grafika. Dźwięk "rajdówek" poprawny/dobry, według mnie dźwięk opon jest sztuczny. System zatrudniania mechaników i ulepszania elementów samochodu to na pewno miły dodatek. Zadziwiła mnie optymalizacja oraz znikoma ilość bugów i błędów, zważywszy na to, że mamy do czynienia z grą wczesnego dostępy.
Minusy gry to przede wszystkim brak licencji na imiona kierowców. Kolejny minus jak dla mnie to early-access oraz stosunkowa mała ilość tras.
Do gry jest dodany również tryb rallycross, jednak nie próbowałem w niego grać.
Obecnie gra zasługuje na dobre 6+/10. Jeżeli dodadzą więcej tras oraz rozbudują tryb menadżerski gra spokojnie będzie zasługiwała
na 8/10. Szkoda jednak, że nie ma co liczyć na licencję zawodników.

0

Rocket league

Swietna gierka zeby pograc ze znajomymi. Bardzo duzo zabawy i smiechu przy tym jest.
Gra jest o tym ze jest sie samochodzikiem i gra sie w pilke nozna.
Gra naprawde jest swietna :)
9/10

0

odnosnie Rocket league, moze ktos gra? Jakby co gram na ps4 i z checia pogralbym z kims kogo znam albo mozna gadac na skype :D

0

Pokemon Go...

po prostu sprawdzcie, jezeli lubiliscie klasyka.

0

Są tutaj fani Quake?

https://www.kickstarter.com/projects/84288219/diabotical-by-the-gd-studio
Projekt od GD Studio

2GD postać ze świata gier, progamer, caster, twitcher, programista np. Bloodline Champions (teraz battlerite)
Zwolnił go chyba też Gaben i spał na turnieju Counter Strike. Czasem kontrowersyjny.
Ja tam gościa lubię. A projekt fajny.

Szkoda, że nie połączyli sił z ReflexFPS

1

Ja z niecierpliwością czekam na No Man's Sky.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1