Czy kobiety będą kiedyś lepsze w programowaniu od nas?

0

Co wy o tym sądzicie ?

0

Faceci niby są lepsi? To cecha indywidualna, w naszej kulturze kobiety raczej nie zajmują się naukami ścisłymi, masz tego efekty. Co nie znaczy, że naprawdę świetnych kobiet-programistów nie ma.

0

A to kobiety są w czymkolwiek lepsze? ;]

Wg mnie płeć X jest lepsza od płci Y w branży A jeżeli elita branży A składa się w większości z płci X.

0
donkey7 napisał(a)

Wg mnie płeć X jest lepsza od płci Y w branży A jeżeli elita branży A składa się w większości z płci X.

Z drugiej strony jeżeli za A podstawić naszą branżę to zdecydowanie najwięcej idiotów w niej również należy do płci X.

0

Z reguły (według mnie) kobiety mają mniejsze skłonności do olewania roboty czy oszukiwania więc to nie powinno dziwić.

0

Z zalozenia "nigdy nie mow nigdy" zaznaczylem odpowiedz "nie" zamiast "na pewno nie" :P

Kobiety moze i sa sumienne ale glowy do logicznego myslenia nie maja. To wynika z ich natury tak jak z naszej wynika mniejsze "zapotrzebowanie" na emocje.

Faceci mysla bardziej lewa półkulą ( a konkretnie czesciej jej uzywaja ) natomiat kobiety uzywaja czesciej prawej czesci mozgu. Pytanie "dlaczego"?
odpowiedz jest bardzo prosta : ma to zwiazek z czasami jeszcze kamienia lupanego. Krotko mowiac od zarania dziejow.

  • facet w dawnych czasach musial zadbac o rodzine ( teraz zreszta tez ), aby wiec to zrobic musial polowac na mamuciska :) Musial wiec wykazac sie logika, sprytem, przebiegloscia itd.
  • Kobieta w tym samym czasie opiekowala sie dziecmi. Karmila je piersia, opiekowala, zabawiala.

To wszystko ewoluowalo i dzis uklad naszego mozgu wyglada tak ze faceci sa lepsi w logice, kobiety natomiast maja lepiej zaostrzony zmysl uczuciowy.

Od kazdej reguly jest wyjatek jak wiadomo i zdarza sie ze facet np jest czulym artysta, albo kobieta znanym naukowcem od spraw fizyki etc :)

Ale faktem jest ze wystarczy spojrec na staystyki ile kobiet jest w zawodzie programisty, i ile z nich osiagnelo sukces . Porownac to pozniej do statystyk ktore osiagaja faceci i mamy wszystko jasne :)

Moja odp : nie zeby nie powiedziec na pewno nie. :)

0
polaczek17 napisał(a)

Faceci mysla bardziej lewa półkulą

Serio? Nie dolną?

polaczek17 napisał(a)

Ale faktem jest ze wystarczy spojrec na staystyki ile kobiet jest w zawodzie programisty, i ile z nich osiagnelo sukces . Porownac to pozniej do statystyk ktore osiagaja faceci i mamy wszystko jasne :)

Przedstaw konkretne, wiarygodne statystyki. Szczerze? Z moich obserwacji wynika, że świadczyłyby raczej na korzyść kobiet. Robi ich zdecydowanie mniej niż facetów, z drugiej strony znacznie więcej z nich (procentowo wśród pracujących) faktycznie sensowny poziom reprezentuje, robi coś więcej niż zapiernicza jako codemonkey przy PHP.

Ewolucja ewolucją, predyspozycje nie są czynnikiem decydującym.

1

Większość kobiet nie ma predyspozycji a te, które mają predyspozycje to nie kobiety :-P

0

Serio? Nie dolną?

Jak sie ma za duzo testosteronu to i moze dolna :P

Przedstaw konkretne, wiarygodne statystyki. Szczerze? Z moich obserwacji wynika, że świadczyłyby raczej na korzyść kobiet. Robi ich zdecydowanie mniej niż facetów, z drugiej strony znacznie więcej z nich (procentowo wśród pracujących) faktycznie sensowny poziom reprezentuje, robi coś więcej niż zapiernicza jako codemonkey przy PHP.

Nie do konca.
To wyglada mniej wiecej tak

  • pracuje 10 kobiet z czego 8 jest calkiem dobrych badz swietnych w tym co robia
  • pracuje 100 facetow z czego 20 jest znakomitych.

Moze i jest mniejszy procent "znakomitych facetow" do "znakomitych kobiet" co nie zmienia faktu ze facetow jest wiecej zarowno pracujacych jak i tych lepszych.
Poza tym kobieta gdy idzie na taki profil najczesciej ja to bardzo interesuje. Bo z natury ciezko by na takie cos poszla wiec musialo ja to zaciekawic. Faceci z kolei ( akurat my tutaj <ort>na pewno</ort> wszyscy wrecz kochamy informatyke ) a raczej studenci czesto ida z przypadku. Ze 100 osob z 10 ma pasje. A u kobiet wiekszosc ma pasje gdy juz tam idzie.

Ewolucja ewolucją, predyspozycje nie są czynnikiem decydującym.

Stad wlasnie wspomniane wyjatki :)

0

to nie kobiety

A tak z ciekawości: to co ? ;-)

2

Wiecie przecież że z kobietą-informatykiem jest jak ze świnką morską ;)

0

Przecież kobiet jest 50 %, tak samo jak facetów, no może z lekkimi odchyleniami (nie bierzemy pod uwagę emerytów). Dlaczego więc liczyć tylko te osoby które się daną branżą interesują?

Może słabe informatyczki są tak słabe, że nigdzie się nie dostają, a słabi informatycy nie są na tyle kiepscy żeby się gdzieś nie wkręcić? A może stereotyp obsranego bezdzietnego informatyka odstrasza kobiety średnio zainteresowane informatyką?

0

Ot proszę, kobieta, która umiejętnościami dorównuje a może i przegania samego deusa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Rutkowska :)

0

Przecież kobiet jest 50 %, tak samo jak facetów, no może z lekkimi odchyleniami (nie bierzemy pod uwagę emerytów). Dlaczego więc liczyć tylko te osoby które się daną branżą interesują?

Może słabe informatyczki są tak słabe, że nigdzie się nie dostają, a słabi informatycy nie są na tyle kiepscy żeby się gdzieś nie wkręcić? A może stereotyp obsranego bezdzietnego informatyka odstrasza kobiety średnio zainteresowane informatyką?

Nie mozna brac kogos kto sie nie interesuje dana dziedzina pod uwage :P To tak jabky nas porownywano z bilogami pracujacymi nad zmianami w DNA albo cos :P
<ort>po prostu </ort>jak ktos sie czyms nie zajmuje to ma prawo byc kiepski w danej dziedzinie.

Ot proszę, kobieta, która umiejętnościami dorównuje a może i przegania samego deusa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Rutkowska :)

Pani Rutkowska to juz taka legenda troche :P Jest jeszcze jedna kobieta / dziewczyna ktora zna sie na rzeczy mniej znana od Rutkowskiej.
Tak w ogole to o ile sie nie myle wyjechala do USA prawda :P? Kazdy kto cos osiagnal pozniej wyjezdza do USA :P

0
kubARek napisał(a)

Ot proszę, kobieta, która umiejętnościami dorównuje a może i przegania samego deusa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Rutkowska :)

Bardzo zabawne... Joanna naprawdę wysoki poziom reprezentuje, światowy. Fakt faktem płci zawdzięcza to, że jest nieco bardziej znana niż ludzie o podobnych dokonaniach. Byłem ciekaw jak szybko ktoś o niej wspomni.

Mała uwaga do chcących szukać jej zdjęć na Google, na pierwszy wynik nie zwracajcie uwagi.

polaczek17 napisał(a)

Tak w ogole to o ile sie nie myle wyjechala do USA prawda :P? Kazdy kto cos osiagnal pozniej wyjezdza do USA :P

Chciałbyś, swego czasu pracowała dla pewnej poważnej firmy z Singapuru, od kilku lat ma własną firmę, w Polsce.

polaczek17 napisał(a)

Jest jeszcze jedna kobieta / dziewczyna ktora zna sie na rzeczy mniej znana od Rutkowskiej.

Chyba wyłącznie wśród polek. Z bardziej znanych to jest jeszcze Paula Januszkiewicz, o niej piszesz?

Swoją drogą to i w branży AV kobiety robią jako analitycy.

0

Chyba wyłącznie wśród polek. Z bardziej znanych to jest jeszcze Paula Januszkiewicz, o niej piszesz?

A no dokladnie :) Kiedys tak o Niej uslyszalem, zdziwilem sie bo wiadomo - plec piekna :P Moze mniej znana niz Pani Rutkowska ale wiedze ma

0

@Polaczek, wiesz co? Jak znajdziesz takiego pół-deusa płci pięknej, (też) z Częstochowy, to Ci na zlocie piwo postawię.

0

Hah to zamiast piwka poszukaj mi jakiejs damy ktora chociaz wie co to system binarny xD I bedziemy w 100% kwita :P

Fajnie by bylo miec dziewczyne ktora ogarnia tematyke komputerow :) No ale takie ze swieca szukac :P

0

To sam jej poszukaj i się z nią umów - miasto i branżę podałem.

0

Do Częstochowy to mi troche daleko :P ja bardziej na polnoc i minimalnie na zachod :P

W Twoim miescie bylem raz przed matura :P

0

Nie.

  • facet w dawnych czasach musial zadbac o rodzine ( teraz zreszta tez ), aby wiec to zrobic musial polowac na mamuciska :) Musial wiec wykazac sie logika, sprytem, przebiegloscia itd.
  • Kobieta w tym samym czasie opiekowala sie dziecmi. Karmila je piersia, opiekowala, zabawiala

Poniekąd można to wyżej podać za uzasadnienie, kobiety dobrze wykonują schematy, mężczyźni jednak zazwyczaj lepiej myślą.
Wydaje mi się, że kobiecie coś pokażesz, to ona to potem potrafi bez problemu wykonać wielokrotnie, natomiast ma problemy z kombinowaniem i wyciąganiem wniosków bez odpowiedniej ilości informacji, natomiast faceci zazwyczaj lepiej kombinują.

Ale to tylko moja subiektywna ocena.

Analogicznie, często lepszymi lekarzami szybciej wyciągającymi właściwe wnioski są (niestety albo stety) mężczyźni, natomiast kobiety sobie lepiej radzą w farmacji, gdzie mimo że jest więcej do ogarnięcia, to są to jakieś konkretne schematy które się stosuje (w medycynie trzeba analizować, porównywać i często dwóch lekarzy stawia zupełnie inne diagnozy).

Wiecie przecież że z kobietą-informatykiem jest jak ze świnką morską ;)

Tia, dokładnie.

0

Oczywiście, że będą. Ale wszystkie trzy? ;-)

deus napisał(a)

Chyba wyłącznie wśród polek. Z bardziej znanych to jest jeszcze Paula Januszkiewicz, o niej piszesz?

Paula Januszkiewicz to bardziej w stronę itpro niż programistów. Zresztą w ogóle w tych kręgach itpro to IMO więcej kobiet jest, niż w programowaniu. Jakieś takie wrażenie mam teraz.

A z bardziej znanych to chyba jeszcze Marta Janus z Kasperskiego. Też branża AV nawiasem. "Analityk zagrożeń", czyli deus ma rację, że analitycy.

Hah to zamiast piwka poszukaj mi jakiejs damy ktora chociaz wie co to system binarny xD

Bez przesady, to nie jest niebywały warunek. Tego to nawet w gimnazjum uczą, więc jak znajdziesz gimnazjalistkę, która się coś uczyła, to już wie co to system binarny.

0
Ktos napisał(a)

A z bardziej znanych to chyba jeszcze Marta Janus z Kasperskiego. Też branża AV nawiasem. "Analityk zagrożeń", czyli deus ma rację, że analitycy.

Tak, dokładnie ją na myśli miałem, w takim razie piwo w Twoje ręce. Z drugiej strony jedyna z tych trzech, której można plakietkę 'AV' przypiąć, pozostałe dwie to raczej ogólnie pojęte security. W sumie jeszcze jakaś by się i znalazła...

0

Bez przesady, to nie jest niebywały warunek. Tego to nawet w gimnazjum uczą, więc jak znajdziesz gimnazjalistkę, która się coś uczyła, to już wie co to system binarny.

Pozwól ze Cie zalamie ale :
Gdy przez miesiac sobie praktyki wyrabialem pracowalem w szkole w klasach informatycznych z technikum :) I coz zdarzylo mi sie robic dwa spr z nimi. Nauczycielka starsza kazala ich traktowac delikatnie i podala kilka pytan ktore maja sie znalezc na spr. Miedzy innymi bylo pytanie :
"W jakim systemie liczbowym pracuje komputer"
odpowiedzi byly 4

  • zadnym
    -dwojkowym
    -osemkowym
    -szesnastkowym

Podkreslam to byla klasa technikum informatyczna :) Odpowiedzi poprawnych bylo o ile dobrze pamietam 4 z klasy 25 osobowej :P

a wiec zalamka :P

0

Odpowiedzi poprawnych bylo o ile dobrze pamietam 4 z klasy 25 osobowej

Czyli na oślep ustrzeliłoby się więcej?

0

Dlaczego w odpowiedziach "na pewno" za każdym razem zostało napisane inaczej?

0

Bo kobieta zmienną jest?

0

No to trzeba ją scałkować :)

0

Po pierwsze, sam temat wątka jest szowinistyczny, bo „od nas” od razu zakłada że wśród „nas” nie ma żadnych kobiet.
A jeśli chodzi o pytanie - nie, nie będą lepsze, bo nie ma takiej ewolucyjnej potrzeby.

Zawsze będą jakieś wybitne wyjątki w stylu p. Rutkowskiej, ale dlatego tak się nią zachwycają, bo właśnie jest wyjątkiem. Jakby była mężczyzną, to nikt by nie zwrócił uwagi typu „o, patrzcie, facet też może być dobrym programistą”.

Co do studiów — jest tam kobiet oczywiście zdecydowana mniejszość. Na mojej polibudzie była może jedna na dziesięciu, może mniej. W tym jedna być może wybitna „w ogóle”, ale niekoniecznie wybitna w programowaniu: kumata, ale większość projektów to zrobili jej koledzy na ładne oczy ;-)

0

Tak Was czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Wciąż nas mało jest, nie zaprzeczę, ale jak jesteście tacy genialni i myślący to popatrzcie jaki odsetek kobiet w tej branży był 10-20 lat temu, a jaki jest teraz. Poczytajcie gazety i zobaczcie jak to teraz jest z emocjonalnością kobiet i mężczyzn, którzy zatracają swą męskość w zastraszającym tempie. Świat się zmienia panowie czy tego chcecie, czy nie.

@Azarien U nas na roku to ja robiłam kolegom projekty, z dobrego serca. Ja się uczyłam w ten sposób, a oni zostawali w tyle :>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1