W czym backend dla strony www + aplikacja mobilna (android itp.)

0

Witam,
od jakiegoś czasu mam w planach stworzenie gierki internetowej. Takiego zapychacza baz danych:) + forum itp. Właściwie to mam już to wszystko przemyślane co i jak ma działać. Zanim jednak zajmę się przygotowaniem projektu technicznego chciałbym poradzić się w kwestii technologii jaką warto wybrać. Aplikacja ma być w pierwszej kolejności stroną internetową a w przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba, chciałbym dodać także aplikację mobilną. Chciałbym to rozgraniczyć na backend i frontend, tak aby przy tworzeniu wersji mobilnej nie musieć wszystkiego klepać od nowa.
Znam między innymi JAVA,C#, ASP.NET MVC, PHP, HTML, CSS, JS ale mogę się czegoś nowego nauczyć. To właściwie mój pierwszy większy projekt, wcześniej w pracy używałem C# (modyfikacje erp-a) i trochę php i html (zmiany na stronach klientów).
Co polecacie? Jakie technologie wybrać? Może lepiej przygotować stronę i jej wersję mobilną? Jeśli tak to jaki framework polecacie?
Zapraszam do dyskusji.

0

Naucz się Javy albo C#, bo jak znając całą liste technologii które wymieniłeś , nie wiesz jaką wykorzystać do swojego projektu, prawie pewne jest że nie znasz dobrze żadnego z wymienionych języków :)

2

backend w Javie, Spring, Hibernate, postgres, mongo i serwisy restowe. to jest mega nice i mega łatwe.

ofc z spring data i querydsl

2

phoenix + angular2 (+nativescript, zeby pokryc mobile)

0

Dobra Rada - Nie wspominałem, że znam doskonale technologie. Pisałem natomiast, że to mój pierwszy tego typu projekt... "Naucz się Javy albo C#..." to nie wiele wnosi do tematu bo człowiek, który całe życie używał zapalniczki do odpalania fajek może przecież nie wiedzieć, że to także doskonały otwieracz do piwa :)
Poza tym, warto czasem poradzić się osób z doświadczeniem w danym temacie.

karolinaa, spartanPAGE - dziękuję za podpowiedź. Przeszukam internet pod tym kierunkiem.

2

Skoro jesteś poliglotą i do tego chętnym do nauki, to spróbuj GO. Na backend - małe wykorzystanie ram (tanie w utrzymaniu np. vps w ovh). Java nada się także idealnie jednak - musisz się liczyć z większymi wydatkami na utrzymanie aplikacji.

Wbudowana obsługa json rpc idalnie sprawdzi się w komunikacji android <-> backend. W takiej sytuacji proponuje dla Go - pakiet gorilla rpc + jackson dla javy.

Jeśli jednak tworzysz aplikację dla andorida, najłatwiej będzie wybrać jave, ponieważ ten sam kod będziesz mógł wykorzystać na backendzie jak i w kliencie. W przypadku javy do opisu widoków proponuje freemarker - imho świetna biblioteka - lekka i szybka, do tego bardzo prosta do nauki, dla ludzi z poza świata javy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1