Kursy online, certyfikaty Codecademy etc. Czy warto?

0

Hej.

Uczę się Javy. Lece z Headfirst i znalezionymi na necie zadankami typu SPOJ, CodingBat itp. Ale szukam czegoś jeszcze bardziej kompleksowego, szczególnie praktycznego, co fajnie by prowadziło dalej przez naukę. Dostałem też radę, że warto zrobić jakiś kurs z certyfikatem online, no i przydałoby mi się więcej konkretnej praktyki, a póki co nie czuję się na siłach zaczynać pisać swoją własną aplikacje.
Znalazłem takie strony z kursami:
https://www.coursera.org/learn/object-oriented-java (płatne dużo certyfikat)
https://www.coursera.org/specializations/java-programming (płatne dużo certyfikat)
https://www.edx.org/ (chyba bezpłatne ale słaby conetnt jak dla mnie)
https://www.udemy.com ( tu jest masa kursów od podstaw jak i realizowanych projektów)
https://www.codecademy.com ( Ciekawe bardzo i za 20 $ miesiecznie ma się interaktywny kurs z pomocą online)

Co sądzicie o tych kursach? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi? Czy warto w ogóle?

3

Jaki certyfikat zrobić?
Wyrobić certyfikat OCPJP6 czy OCPJP7 + OCAJP7?

a póki co nie czuję się na siłach zaczynać pisać swoją własną aplikacje

(do 00:30)
Kursy ze stron typu eduweb, strefakursów i inne z cyklu zostań seniorem w 24h to ściema i mają na celu odwlekanie prawdziwego kodowania i prawdziwej nauki. Łatwiej jest sobie wmówić, że na razie się nie potrafi i najpeirw trzeba ukończyć jakiś kurs. Po prostu postanów co chcesz stworzyć, usiądź na dupie i zacznij to kodować, a jak czegoś nie wiesz to google wiedzą. Nie będzie to idealne, ale z każdą kolejną linijką kodu będziesz co raz więcej umiał i to za darmo.

PS. Sam się na to nabrałem, bo łatwiej mi było robić jakieś helloworldy niż zabrać się za kodowanie, ale prawda jest taka, że tylko tak się nauczysz. Chyba, że miałem pecha i trafiłem na jakieś badziewne kursy.

0

Okej o wartości i sensie robienia certyfikatu juz coś moge powiedzieć dzięki twojej odpowiedzi. Więc równie dobrze podyplomówki tez nie ma sensu robić :)

Pytanie odnośnie sensu podanych kursów przeze mnie szczególnie od Udemy i Codecademy czy do nauki praktycznej są fajne, czy ktoś miał styczność?

0

Ja polecam Pluralsight. Jak masz konto MS to oferują 6 miesięcy subskrypcji pro za darmo. Możesz uzyskać certyfikaty ukończenia też za darmo. Kursy są niezłe, ale z drugiej strony nie zastąpią Ci prawdziwego kodowania. Załóż sobie portfolio projektów za Githubie, będziesz je mógł pokazać pracodawcy. Ogólnie ja uważam, że kursy są potrzebne aby dostać pierwszą pracę, potem już lecisz na doświadczeniu.

0

Zależy wszystko od jakiego poziomu zaczynasz. Ja mając kompletne zero pojęcia o programowaniu zacząłem od teamtreehouse i szczerze mogę ich polecić. W kursach ładnie wprowadzają w podstawy języków i wybranych, najpopularniejszych technologii jak też gdzie najlepiej później szukać pomocy czy poszerzać swoją wiedzę. Moża u nich założyć konto za free na dwa tygodnie i sam ocenisz czy taki sposób nauki Ci odpowiada. Wiadomo, jak po każdym innym kursie nie nauczysz się nagle tyle, żeby startować na seniora ale dają według mnie całkiem dobra podstawę, żeby samemu świadomie dalej poszerzać swoją wiedzę.
Przerobiłem tam większość dostępnych materiałów o Javie, PHP, HTML, CSS, JavaScript i SQL (znaczy się poznałem szeroki zakres materiałów i wiem o czym piszę) po czym mając już nieco rozeznania w podstawach uważąm, że dość swobodnie poruszam się teraz w dokumentacjach czy dostosowuję gotowe rozwiązania pod swoje potrzeby wiedząc co, jak i dlaczego się dzieje. Myślę, że ogólnie wszelkie kursy powinny mieć za misję, wprowadzenie zielonych ludzi w te wszystkie dziwne pojęcia oraz po pokazaniu podstaw pokazać gdzie iść dalej, żeby samemu się rozwijać a nie klepać na pamięć helloWorldy a przy realnym problemie rozłożyć ręce :P

Najlepsze podejście to takie jak przytoczył @Desu. Zakładasz sobie jakiś cel i siadasz uczyć się jak to zrobić bo nie ma kursów uczących ludzi języka do perfekcji. A nawet jeżeli dostaniesz papierek o opanowaniu całej składni na pamięć to nikt nie ma gwarancji, że będziesz potrafił to wykorzystać w odpowiedni sposób. Więcej myślenia (bo wszystko i tak do myślenia sprowadza się w programowaniu) nauczy Cię stworzenie jakiegoś projektu na około nie znając wszystkich technologii niż pisanie prostych przykładów zgodnie z kolejnym tutorialem :P

Co do certyfikatów to zawsze lepsze to niż gołe CV, ale jeszcze lepsza są własne projekty nawet bez nich.

Możesz zawsze na cebulaka robić tam co 2 tyg nowe konto, albo gdybyś chciał wykupić członkostwo to pisz na priv po refa na 50% :P

0
Desu napisał(a):

Jaki certyfikat zrobić?
Wyrobić certyfikat OCPJP6 czy OCPJP7 + OCAJP7?

a póki co nie czuję się na siłach zaczynać pisać swoją własną aplikacje

(do 00:30)
Kursy ze stron typu eduweb, strefakursów i inne z cyklu zostań seniorem w 24h to ściema i mają na celu odwlekanie prawdziwego kodowania i prawdziwej nauki. Łatwiej jest sobie wmówić, że na razie się nie potrafi i najpeirw trzeba ukończyć jakiś kurs. Po prostu postanów co chcesz stworzyć, usiądź na dupie i zacznij to kodować, a jak czegoś nie wiesz to google wiedzą. Nie będzie to idealne, ale z każdą kolejną linijką kodu będziesz co raz więcej umiał i to za darmo.

PS. Sam się na to nabrałem, bo łatwiej mi było robić jakieś helloworldy niż zabrać się za kodowanie, ale prawda jest taka, że tylko tak się nauczysz. Chyba, że miałem pecha i trafiłem na jakieś badziewne kursy.

Eduweb nie tylko prowadzi kursy e-learningowe. masz warsztaty, szkolenia. Za pomocą kursu możesz się wprowadzić, ale masz rację w kilka godzin nie nauczysz sie programować. Ja np zaczynałem od eduweba, tyle że c#. Sporo mi to dało, ale faktycznie później musiałem dużo własnej pracy włożyć żeby zawodowo programować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1