Długość pracy inzynierskiej

0

Studiuje kierunek nie związany z informatyką a jako prace inzynierską chciał bym napisać program typu CAE, na razie mam +3k lini na koniec będzie pewnie 4-5k linii, i jak to wydrukuje to wyjdzie książka...
Ile stron powinna mieć taka praca?
i przy okazji jak powinna wyglądać i w sumie co właściwie powinno tam być?(Pytam bo "moja" branża ma się średnio do "waszej") i mam jeszcze duzoooo inżyniera czasu wiec "nikt" mi tego nie tłumaczył )

0

Studiuje kierunek nie związany z informatyką a jako prace inzynierską chciał bym napisać program typu CAE, na razie mam +3k

+3k to liczba linii kodu?

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie na informatyce oddajesz aplikację + praca teoretyczna 30-40 stron(to nie ma być wydrukowany kod).

2

Liczba stron zależy od uczelni, ale zwykle nie ma twardych limitów. U mnie projekt inzynierski to była aplikacja + jakieś 60 stron tekstu. Ale kodu przecież nikt nie drukował.
Poza tym 5k linii kodu dla aplikacji CAE wydaje się trochę mało chyba że to coś bardzo mocno specjalizowanego dla jednego zastosowania.

0

U mnie praca inżynierska to było 68 stron tekstu + aplikacja i tak jak Shalom napisał - nie spotkałem się, żeby ktokolwiek kod źródłowy w całości drukował

0

Dzięki wielkie, w normalnej inżynierii wszystkie schematy się drukuje i wychodzą księgi ;) dlatego mnie ta perspektywa przeraziła.
Tak specjalistyczne, dla jednego zastosowania ;), można co prawda łatwo wszystko rozwijać i dodać nowe funkcjonalności(jak w kawale o microsofcie), tylko po co sobie robotę robić :).

1

@topik92 zwykle wystarczy jak w treści pracy będziesz miał jakieś diagramy UML (np. żeby pokazać architekturę aplikacji, komponenty etc) i ewentualnie jakiś pseudokod jeśli masz użyty jakiś nietrywialny algorytm i uważasz że warto o nim wspomnieć.

1

20-30 stron wystarczy
osobiście na inżynierke robiłem aplikację przez rok (przy czym oczywiście 90% przez ostatnie 3 miesiące), ale samą pracę pisałem w ostatnie 3 dni przed terminem - 10 stron to same schematy architektury aplikacji i struktury bazy danych, 10 stron screenshoty, 10 stron teorii, wprowadzenia i opisu pracy poprzeplatanych listingami kluczowych fragmentów programu. Wystarczyło na 4.5
Jakby zebrać listingi kodu to w pracy nie było ich więcej niż 3 strony

0

To nie tak źle :) jeszcze raz dzieki :)

0

U nas ramy inż. to 40 -100 stron. Kod jest załączany w załączniku na płycie. W przypadku małych aplikacji można załączyć to na końcu pracy. Uprzedzając pytania: Nie, nie studiuje informatyki a kierunek pokrewny stąd aplikacje jeśli już są - są najczęściej małe i przeznaczone do bardzo konkretnego zadania :)

1

Na podobne pytanie (fakt dotyczące pracy magistersko-inżynierskiej) prowadzoncy zajęcia na ostatnim roku, przygotowujące do pisania pracy doc. Śródka odpowiedział - praca ma wyczerpywać temat - w instytucie ponoć była praca na 4 strony oceniona na bardzo dobry - bo było to jakieś uogólnienie twierdzenia wraz z dowodem.

0

Moja praca magisterska miała 30 stron. Był rok 1996 Politechnika Wrocławska, Wrocław, Wydział Informatyki i Zarządzania, Kierunek: Systemy sterowania, Instytut Sterowania i Techniki Systemów I-17.

Miałem podobny problem gdyż głównym elementem pracy był program komputerowy. 15 ston poświęciłem opisowi zagadnienia słowami języka polskiego, a 15 stron opisowi programu.

Na tej samej uczelni, dość niedawno, jakieś 5 lat temu, u promotora, że tak powiem korzeniami z mojego instytutu I-17 (już nieistniejącego) kuzyn pisał pracę na 120 stron. Właściwie mógł się zmieścić na 30. stronach.

U mnie opis programu był rozbity na schematy obrazkowe (nie pisane w języku programowania) struktur danych oraz swego rodzaju debbugowania tj. Tytuł procedury pod nim przebieg procedury krok po kroku wraz z opisem (2-ga kolumna wiersza wykonywanej instrukcji) który miał odniesienie do w danej chwil istotnej struktury danych i co się w niej (tej strukturze) zmieniło w wyniku zadziałania instrukcji z bierzącego wiersza której opis dotyczy.

Możesz do mnie napisać na PM (wiadomość z portalu, z mojego profilu, którą ja otrzymam na email) ale tylko odnośnie uzupełnienia tego postu.

Poniżej link do uwspółcześnionej wersji mojej faktycznie pracy dyplomowej. (Bardzo przepraszam społeczność za autoreklamę, ale w tym wypadku to chyba nieduże wykroczenie)

Regułowy System ekspercki / Rule-driven expert system

2

Wymóg liczby stron to jest jakaś totalna bzdura.
A umieszczenie całego kodu aplikacji w pracy to totalna przesada. Promotor recenzent powinien zapamiętać pracę z powodu treści, a nie z tego powodu, że praca "próbowała mu urwać rękę" albo nie mieściła się do jego teczki.

Praca magisterska mojego promotora powstała na maszynie do pisania i miała zaledwie 10 stron. Moja mgr pisana na komputerze 50 i teraz uważam, że było za dużo wodolejstwa, spokojnie mogłem napisać ją w 10-15 stron z takim samym efektem. Dałem się wkręcić w presję na liczbę stron.

Dlatego radzę bardziej skupić się na głównej treści, a nie na przepisywaniu książek.

0

Moja praca inżynierska to ok. 80 stron, ale było tam kilka listingów, kilka UC, diagram ERD bazy i takie tam pierdoły, które generowały ilość stron. Jednak nam stary profesor mówił, że praca powinna mieć tyle stron ile potrzebujesz żeby 'zamknąć' swój temat. Starczy ci 15 stron razem ze spisem treści, oświadczeniami etc? Nie ma problemu. Potrzebujesz 150? Też nie.

0

Witam!

Promotor mi powiedział że długość pracy ma wynosić 50 stron bo mniej wygląda niepoważnie.
Czy muszę się trzymać tego zalecenia? Bo i tak to on chyba musi zaakceptować? I jak będzie krótsze to mi nie przyjmie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1