Studia na Politechnice Wrocławskiej WPPT

0

Witam! Chciałbym dowiedzeić się czegoś więcej o informatyce na PWr a dokladniej na WPPT, wszyscy mówia tylko o WIZ albo WE. Jak algorytmika na PWr wypada na tle UWr albo UJ jeśli chodzi o poziom i czym w ogóle informatyka na WPPT rózni się od tej na uniwersytetach. Jest ogóle sens iść na politechnikę żeby studiować kierunek z uniwersytu, czy może lepiej dać sobie spokój z WPPT i iść w stronę WE, WIZ albo na dobry uniwersytet?

0

Słyszłam że jest ogólnie więcej matmy niż na UWr ale nie studiowałem tam więc nie wiem na 100%. Ogólnie musisz być gotowy na wiele nauki, to ciężki (o ile nie najcięższy) wydział na PWr.

0

WPPT jest słabsze od infy na UWR a UWR jest słabsze od Analitycznej na UJ ale mocniejsze od tej zwykłej.

0
Schadoow napisał(a):

WPPT jest słabsze od infy na UWR a UWR jest słabsze od Analitycznej na UJ ale mocniejsze od tej zwykłej.

Nie ma co porównywać zwykłej infy UWr do analitycznej na UJ, równie dobrze można napisać ISIM na UWr jest lepszy od zwykłej na UJ. Jeśli porównasz analityczną z ISIMem to już nie byłbym taki pewny czy analityczna ma lepszy poziom :)

0

Też myślę, że informatyka analityczna to wyższa liga i najbardziej zależy mi na porównaniu informatyk na PWr , UWr i "zwykłej informatyki" na UJ.
Czyli WPPT to jednak nie najlepszy wybór?

0

http://informatyka.im.pwr.wroc.pl/page2/index.html

Tutaj masz porównanie specyfiki studiów na WPPT :)

0

Ja nie napisałem że to zły wybór, uważam nawet wręcz przeciwnie, są to bardzo dobre studia ale dla osób mających smykałkę do matmy i fizy :)

0

Ja nie napisałem że to zły wybór, uważam nawet wręcz przeciwnie, są to bardzo dobre studia ale dla osób mających smykałkę do matmy i fizy :)

Wiem, że tak nie napisałeś :), ale Schadoow tak napisał i teraz totalnie nie wiem jak to jest:D Więc może powiecie mi co polecacie i dlaczego?

0

Nie polecam informatyki na uniwerkach jak UJ, UW itp. Chcecie być teoretykami, a nie inżynierami, Wasza sprawa ... Widać w zawodowej pracy różnicę pomiędzy osobami co ukończyły uczelnie techniczne, a Ci co uniwerki bujają w obłokach , nie mają zmysłu inżynierskiego:

0

Myślę, że nie do okńca tak jest, o ile w pracy technika informatyka czy administratora teoraia może nie jest aż tak istotna o tyle żeby być dobrym programistą raczej nie obejdzie się bez porządnej dawki teorii, w końcu nawet na politechnikach otwierają kierunki nastawione na teorie jak np. informatyka na WPPT. :)

0

Ja Ci mogę polecić UWr. Uczelnia ta ma dodatkowy atut którego nie mają inne uczelnie - sam wybierasz jakie przedmioty chcesz studiować. Uważam że ten człowiek co wyżej pisze że lepsze uczelnie techniczne nie wie jak jest na dobrych uniwersytetach.

0

MIT, ZUT...

4
kadoel napisał(a):

Nie polecam informatyki na uniwerkach jak UJ, UW itp. Chcecie być teoretykami, a nie inżynierami, Wasza sprawa ... Widać w zawodowej pracy różnicę pomiędzy osobami co ukończyły uczelnie techniczne, a Ci co uniwerki bujają w obłokach , nie mają zmysłu inżynierskiego:

I dlatego ci inżynierowie po politechnikach świetnie sprawdzają się tnąc skrętkę i zaciskając na niej RJ-45.

Pomijając fakt, że na niektórych uniwersytetach też można robić studia inżynierskie, to teoretykami są może ludzie, którzy robią na uniwersytetach doktoraty i habilitacje. Przeciętny student tak czy siak trafia do zwykłego IT i pisze nudny soft dla korporacji. I tu absolutnie nieważne jest, jaką uczelnię skończył, a nawet czy i w ogóle jakąś skończył.
Ja generalnie znacznie więcej kodu napoprawiałem się właśnie po tych inżynierach z politechnik, ale to akurat mogło wynikać z faktu, że ci, których spotkałem, po prostu dużo kodu kopiowali albo wpadali na pomysłu w rodzaju zróbmy wszystkie klasy statyczne, bo tak łatwiej.

O byciu inżynierem świadczy zestaw cech i sposób myślenia, a nie tytuł na dyplomie.

0

Polecam WPPT. Wydział ciężki ale często też satysfakcjonujący. Często zdarza mi się pisać na zlecenie programy studentom innych uczelni/wydziałów we Wrocławiu i w większości przypadków student który z takim programem leciałby po pomoc nie wytrzymałby na WPPT zbyt długo. Jeszcze raz ostrzegam, że jest ciężej, więcej matmy i czasem (szczegółnie pierwszy rok) wydaje się, że uczysz się zbędnych rzeczy. Ale później przekonasz się, że to tylko złudzenie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1