Uczelnie w Warszawie

0

Studiowaliście w Warszawie informatykę, teleinformatykę lub coś bliskiego tym dziedzinom? Na jakich uczelniach?
Jaki jest poziom?
I Czy faktycznie najlepiej iść na politechnikę, ma taką renomę, jak się mówi?

1

Na politechnice masz co najmniej trzy informatyki.

0

Tak sprawdzałem, 3 wydziały. Eiti, MiNi, i elektryczny.

1

Studiuję na elektronikę i telekomunikację na wacie. Mam kumpla na eiti na eit. Generalnie, której uczelni byś nie wybrał to swoje musisz odsiedzieć nad tym co Ci się spodoba i zechcesz robić. Jeśli chodzi o wybór pracodawców może być lekkie wskazanie na PW na samym początku. Potem już tylko doświadczenie.

Poziom? Zależy od ludzi na których trafisz (zarówno w grupie jak i wykładowców). Można się nauczyć, można przejść studia na glona. Your choice :)

1

Pozdrów Preibisch'a

1

UW informatyka, czyli konkretnie MIM UW. Poziom wysoki, a jak trafisz na przedmiot, którego nie trawisz to nawet za wysoki :D Dużo samodzielnej nauki, tak jak wszędzie, ale więcej też musisz zrobić coś w zawodzie, bo na uczelni uczą mechanizmów, a nie narzędzi, przez co po ukończeniu możesz nagle stwierdzić, że nie znasz żadnego frameworka wymaganego na rynku pracy. Aczkolwiek słyszałem, że ostatnio to się powoli zmienia.
Za to jeśli jesteś dobry i proaktywny, to z pracą raczej nie będziesz miał żadnego problemu. Co roku kilka wielkich firm (Google, Microsoft, UBS, Bloomberg, Bank of America, Goldman Sachs, Facebook chyba też) przylatuje na wydział i rekrutuje na praktyki oraz pracę stałą. I myślę, że polskie firmy również patrzą na studentów tego wydziału dosyć przychylnym okiem.

Najciekawsze jednak dla mnie jest to, że patrząc na znajomych z wydziału widzę, że nie ma jedynej słusznej drogi do sukcesu zawodowego. Wymiatacze trafiają od razu do Google'a czy Facebooka, ci z zacięciem biznesowym tworzą startupy. Ale nawet ci, którym średnio szło, po latach też świetnie sobie radzą. Mam kolegę, który wielokrotnie musiał podejść do rachunku prawdopodobieństwa, bo strasznie mu nie podpasował ten przedmiot, a z innymi też na trójkach wywalczonych jechał. Ale podczas powtarzania kolejnych lat ciągle szukał pracy, pracował w kilku miejscach i teraz siedzi w Microsofcie w Redmond. Jeszcze inny nie dostał się na informatykę, więc matematykę studiował, ale w wolnym czasie coś tam dłubał i kiedyś poszedł na praktyki letnie do Canonical (Ubuntu). Po praktykach zaoferowali mu pracę zdalną, więc siedzi w Warszawie ale dostaje stawkę w $.

Czyli tak naprawdę liczy się proaktywność i to co robisz na studiach, ale poza studiami (pun intended).

0

Czyli UW spoko, Politechnika będzie ciężko się dostać, ale również będę się starał. :) Na elektryczny chyba najłatwiej :)
WAT równiez biorę pod uwagę, oraz SGGW i UKSW. Studiował ktoś?

0

O SGGW było już parę wątków, np. ten: http://4programmers.net/Forum/Edukacja/208330-informatyka_na_sggw

0

A studiował ktoś na PW? Możecie coś więcej powiedzieć o tych wydziałach?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1