Czy warto uczyc sie C

0

Czesc.

Wbrew temu co moze sugerowac tytul jestem nieco bardziej wtajemniczonym studentem i nie pytam czego warto sie uczyc na poczatek. Pisze komercyjnie jako webdeveloper ale... No wlasnie... powoli przestaje mi sie to podobac... nudzi mi sie troche. W wolnych chwilach zaczalem zajmowac sie C i C++. Tak dla frajdy. Nie pisalem w tym nigdy nic na powaznie, wiec nauka jest niemal od zera, ale klimat mi sie podoba... na razie...

Czas jednak w zyciu szybko leci wiec pytanie do Was... czy warto uczyc sie C i C++ jesli nie ma sie czysto politechnicznego podloza z zakresu elektroniki, telekomunikacji itp... Moze sie myle, ale te jezyki odnajduja zastosowanie tylko w tych dziedzinach, prawda? Nie chce tracic czasu... Z ogloszen o prace tego nie wywnioskowalem...

1

pisz w tym co ci się podoba, po co to chore myślenie "czy się opłaca" - jak chcesz żeby się opłacało to się nad giełdą zastanów...

1

C jest prosty i warto go znać, natomiast C++ tylko jeśli masz ku temu jakieś konkretne podstawy, np chcesz być w zespole piszącym jakieś większe gry.

3

Jako, że jest to mój pierwszy post tutaj - witam wszystkich :)

Moim zdaniem warto. Zawsze warto się rozwijać, mając większą wiedzę, szersze horyzonty, patrzysz na kolejne problemy z nieco innej perspektywy. Jeśli chodzi o kwestie czysto zarobkowe to się nie wypowiem, bo jeszcze nie pracuję. No, ale są ludzie, którzy w tym pracują i są wśród nich osoby dobrze zarabiające, tak jest ze wszystkim. To, że nie masz studiów elektronicznych, itp. nic nie zmienia. Czytając Twój post tak mi przyszło do głowy. Nie porzucaj tego czym się teraz zajmujesz, ale... postaraj się zainteresować elektroniką. Zacznij od podstaw oczywiście, analogowa, cyfrowa, a później rzecz jasna technika mikroprocesorowa, czyli programowanie uC (mikrokontrolery). Tam C i asembler znajdują zastosowanie, a Ty będziesz mógł poznać coś nowego. Kto wie może po paru latach zaczniesz na tym zarabiać.

0

Warto znać ANSI C bo to jeden z najszybszych języków i być może kiedyś będziesz właśnie tego potrzebował - tej szybkości... To mój ulubiony język.
Co ciekawe zajmuję 2 miejsce w rankingu popularności języków programowania rankingu Tiobe:
http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

0

To ja powiem że - warto. Jako że sam uczę się c++ polecam naukę tego języka możesz go wykorzystać tak jak i c do programowania sterowników, mikrokontrolerów, jak i pisania 'całych' aplikacji z gui na pc i urządzenia przenośne ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1