Nauka programowania czarna wizja

0

Mój problem polega na tym, że ja po prostu nie wiem jaki program by zacząć pisać - co on miały robić... a potem dopracować go od początku do końca. Napaliłem się tak na te GUI i podziałała na mnie 3 zasada dynamiki newtona. Jak walnąłem tak się odibło no i zabolało mnie to bardzo mocno. Co roku ludzie z mojej szkoły udają się na konkurs informatyczny do Republiki Czeskiej gdzie prezentują swoje programy, strony internetowe itp. Raz zasmakowałem zwycięsta ze stroną www a teraz napaliłem się, żeby jechać z jakimś programem. I moja nauka programowania, skupianie się na poszczególnych elementach polega na takiej mniej więcej zasadzie: "byle szybko to przeczytać, napisać coś prostego i przejść dalej" bo konkurs co raz bliżej.

Co radzicie? Olać konkurs i zająć się porządną nauką programowania? Przecież nie można wiecznie siedzieć w konsoli ileż można w niej (i co) pisać jeszcze na dodatek w C#?

0

ehem, zależy jakie korzyści płyną z tego konkursu i na jakim jest poziomie (czyli, czy w ogóle miałbyś jakieś szanse).

0

Wszystko zależy od tego co potrafisz. Na początek w c# możesz napisać np. kółko krzyżyk (serwer/klient, WF)

0

Ja zaś od razu odradzam WF. Złych nawyków się nabiera pisząc w tym (wiem po sobie). O wiele lepiej się WPFa poduczyć, lepsze GUI się robi.

0

A player skończyłeś? ;d

0

Zrób Platformę Systemową do wymiany i przetwarzania danych!
Z funkcją logowania do tego systemu i dodawania nowych user’ ów, żeby każdy użytkownik tego systemu mógł jakieś swoje dane umieszczać na nim, na swoim koncie ID. :)

Więcej mogę to rozwinąć, ale nie chce mi się teraz, bo burza idzie. :P

To co Ci przedstawiłem to 1/50 tego projektu. :D Sam aktualnie coś takiego robię w C# i .NET 4.0 :)

0
MVC napisał(a):

I moja nauka programowania, skupianie się na poszczególnych elementach polega na takiej mniej więcej zasadzie: "byle szybko to przeczytać, napisać coś prostego i przejść dalej" bo konkurs co raz bliżej.

Sam chyba wiesz, że to nie jest dobra metoda. Cóż pisać, ja miałem kiedyś podobny problem. To do niczego nie prowadzi. Ucz się i to solidnie. Jeśli teraz nie masz pomysłu, to przyjdzie z czasem. Konkurs przestaw sobie na boczny tor, inaczej będziesz stał w miejscu przez naukę "po łepkach".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1