Wysyłanie e-mail i polskie znaki.

0

Witam!

Korzystam z IdSMTP oraz IdMessage do wysyłania poczty e-mail i wszystko działa ładnie ale problem zaczyna się z polskimi znakami. Jeśli wysyłam tylko tekst to jest prawie dobrze :) tzn. koduje wiadomość w ISO 8859-2 i treść wiadomośći jest dobra natomiast w temacie są krzaczki. Wszystko jednak jest źle gdy do wiadomości dołącze załączniki wtedy w ogóle zamiast polskich znaków w treści wiadomości mam krzaczki.
Przeszukałem całe forum i kilka a nawet kilkanaście rozwiązań znalazłem ale żadne nie rozwiązało problemów z polskimi znakami i załącznikami do poczty.
Może ktoś ma jakiś pomysł, którego jeszcze nie zastosowałem :)
Pozdrawiam.

0

tresc wysylaj jako plik html? i w tym pliku ustawiaj sobie kodowanie

a co do krzakow w temacie, to to sie robi jakos przez "=?$$=ISO-costam costam", zajrzyj w kliencie poczty do naglowkow, jak to wyglada i sam tak sproboj

0
Mula napisał(a)

Witam!
Może ktoś ma jakiś pomysł, którego jeszcze nie zastosowałem :)
Pozdrawiam.

Witam.
Pisząc kiedyś program do wysyłania emaili także miałem taki problem. Wpierw próbowałem z INDY (jestem leniwym korzystam z gotowych rozwiazań). Ale nic z tego. Zawsze coś nie działało.
Przesiadłem się na ICS (http://www.overbyte.be/frame_index.html
Tutaj wszystko jest jasne, wszystko działa bez problemów, a w razie takowych, ludzie z listy mailingowej zawsze udielą pomocy - szybko i skutecznie. W pakiecie fajne programy demo, które dużo wyjaśniają... Zatem polecam ICS.
Pozdr

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1