<delphi> pokazanie pulpitu i ustawienie okna :)

0

witam wszystkich pro znawców:) jest proble m takiej natury szukalem ale nie moge znaleŹĆ nigdzie * wiec wiem jak okno zminimalizowac znajac jego uchwyt /alejak zminimalizowac wszystkieokna zeby bylo sam pulpit widac * ewentualnie mzoe ktos wie dodatkowo jak wylaczyc wszystkie programy aktywne ktore sa na pasku start mająbelki// duzo bym chcial ale jeszcze jedno please jak programik ustawic programowo zeby pokazaywal sie na zegarkiem systemowymi max z prawej( przy krawedzi samej ) czasem antiviry tak mają np :) pozdro odrobine wyrozumialsoci dla mnie :) rozpatrzcie jak mzoecie

0

bruno z podanych linkow tylko ten 1 dziala :) a pozostale to juz kiedys i tak widzialem ale one byly w czystym api a to juz nie dla mnie:) nadal nie rozwiazana jest kwestai tego ustawienia formy nad zasobnikiem systemowym ?? szukalem i nie ma zabardzo tego co oczekuje a kto pyta nie błądzi :) ale thx bruno

0
terminator1 napisał(a)

bruno z podanych linkow tylko ten 1 dziala :) a pozostale to juz kiedys i tak widzialem ale one byly w czystym api a to juz nie dla mnie:) nadal nie rozwiazana jest kwestai tego ustawienia formy nad zasobnikiem systemowym ?? szukalem i nie ma zabardzo tego co oczekuje a kto pyta nie błądzi :) ale thx bruno

ale o co chodzi bo nie rozumiem ?
o coś w rodzaju:

Left := Screen.WorkAreaWidth - Width;
Top := Screen.WorkAreaHeight - Height;

??

0

wiec po 1 chodzi o to zeby nie wpasc w błoto :D po 2 ustawilem na moim ekranie monitora forme dokladnie nad zasobnikiem uzylem do tego po prostu polozenia formyw pikselach (np tyle i tyle px w lewo od krawedzi dolnej i tyle i tyle of gornej itp:) ale wyszlo tak ze zalezy od rozdzielczosci ekranu i chyba przekątnej monitora bo u mojego kolegi forma nie lezy nad zegarkiem tak jak u mnie jak ktos zna jaksi kod ktory neiwazne ile pikslei ale automatycznie ustawia forme max prz lewek krawedzi i tuz na zegarkiem ? pozdro temat ciekawy a na 4p trudno znaleŹĆ cos o tym...

0

polaczenie opcji scaled FORMY i kodu

Left := Screen.WorkAreaWidth - Width;
Top := Screen.WorkAreaHeight - Height;

pomaga:) dzieki teamt uwazam za zamkniety :) pozdro for all [browar]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1