[delphi] wirtualny kalendarz

0

Witam wszystkich!!

wcześniej rzuciłem post o wirtualnym zegarku i już sobie poradziłem.. :)

Natomiast teraz mam problemik [???], bo nie wiem ja zrobić wirtualny kalendarz (biorąc czas z wirtualnego zegara)...

Czy ktoś byl by mi w stanie pomóc??
jak tak to czekam na opinie. ;)

0

No ale pokaż najpierw ten wirtualny zegarek.

0

Racja, wrzuć najpierw ten "Wirtualny zegarek", a co do kalendarzyka to jest mnóstwo komponentów w Delphi, kótre są odpowiedzialne za tą funkcę i to całkiem proste do zaprogramowania.

Pozdrawiam.

0

Oto część tego programiku, gdzie pokazany jest zegar...

var
     sec:integer;

procedure tform1.czasik;
begin
     sec:=sec+1;
end;

procedure TForm1.Timer1Timer(Sender: TObject);
begin
      czasik;
      result:=inttostr(sec div 60)+':'+inttostr(sec mod 60);
      label1.Caption:=result;
end;

:)

0

Mam!! :)

zdeklarowałem 3 zmienne: rok, miesiąc i dzień. Plik przechowuje odpowiednie wartości. następnie przy zmianie godziny z 23:59 na 0:00 następuje zmiana dnia. A potem odpowiednio miesiąc a następnie rok...

Dzięki za wszystko ;) pozdrawiam...

0

A jak sobie tak dla jaj zmienię w środku dnia godzinę w kalendarzu systemowym na 23:59 i potem mi pokaże 00:00 to tez mi się zmieni data na następny dzień, miesiąc, rok w tym twoim wynalazku? :)

0

to jest kalendarz niezależny od kalendarza i zegara systemowego. ma on swój własny "świat" ;) więc zmiana daty lub czasu w systemie nie zmieni czsu lub daty w zegarze lub kalendarzu wirtualnym!!

0

to jest kalendarz niezależny od kalendarza i zegara systemowego. ma on swój własny "świat" ;) więc zmiana daty lub czasu w systemie nie zmieni czsu lub daty w zegarze lub kalendarzu wirtualnym!!

0

to jest kalendarz niezależny od kalendarza i zegara systemowego. ma on swój własny "świat" ;) więc zmiana daty lub czasu w systemie nie zmieni czsu lub daty w zegarze lub kalendarzu wirtualnym!!

0

Więc może zrobisz o tym Gotowiec lub mały Artykulik?
Zawsze nieźle zapunktujesz tu na 4programmers. Pomyśl nad tym.
Tylko najpierw się zarejestruj.
Pozdrawiam.

0

Może to dobry pomysł... Pomysle nad tym ;) dzięki Oscar

0

No to czekamy na "Wirtualny czas i data" w gotowcach lub artykułach ;)
Sam jestem ciekaw jak to zrobiłeś.

0

Hehe zrobione jest to bardzo prosto ;) ale więcej szczegółów nie zdradze...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1