indy && BDS 2006

0

Witam.
Piszę obecnie w BDS 2006. I zastanawiam się dlaczego podczas instalacji jeśli instaluję c++ to muszę wybrać INDY 9 natomiast jeśli instaluję delphi to mogę wybrać INDY 10. Czy da się coś zrobić aby móc używać INDY 10 na BDS 2006.
Pozdrawiam.

0

Wydaje mi się że instalator pisze jak byk, że Indy 10 nie jest kompatybilne z C++... Możesz zainstalować Indy 10 zawsze, ale tylko Indy 9 będzie działał i z Delphi i z C++.

0

Właśnie tak jest - indy 10 nie jest gotowe na c++. Ale dlaczego jeśli indy 10 możemy mieć w delphi a nie możemy mieć w c++. Bo tak naprawde chodzi mi o FtpServer. czy mogę sama to jakoś przekompilować czy co kolwiek z tym zrobić.

0

To że coś działa pod Delphi nie jest jednoznaczne z tym że zadziała pod C++... To są dwa różne języki i żeby komponent był kompatybilny z nimi jednocześnie trzeba troszkę pracy... Więc jeżeli chcesz pisać w C++ Builderze, polecam zmianę kompoenntów internetowych z Indy na inne.

A jeżeli o to chodzi, to polecam ICS. Moim zdaniem dużo lepsze od Indy, a waży mniej, szybciej działa... :D

0

ok. Pierwszy raz o tym słyszę. Na razie pobieram to. A czy może są do tego jakieś przykłady?

0

Porażka. Nie wiem jak to zainstalować. Mogę liczyć na pomoc.

0

Hm... Po pierwsze - radzę pobrać:

ICS V5 for Delphi/C++Builder Beta (Mar 09, 2006)
.

A tutaj znajduje się lista przykładowych aplikacji, które zawiera pakiet.

[EDIT:]

Po rozpakowaniu, w klatalogu

ICS\Delphi\Vc32
znajdują się odpowiednie pakiety, dla BDS2006 potrzebne są te z 100 na końcu nazwy.

0

Kurcze no nie mam pojęcia zielonego jak to zainstalować. Wprawdzie są te pliki z końcówką 100 jednak nie wiem co tu zrobić. Klikam components / instal packages/ Add jednak tu mamy do wyboru pliki ale z rozszerzeniem *.bpl i *.dpc. i co tu zrobić?

0

Najpierw musisz otworzyć te pliki z *100 na końcu w BDS, skompilować, a dopiero późnie instalować.

Na ikonie projektu, już po otwarciu oczywiście, klikasz prawym przyciskiem i wybierasz "Compile". Później jeszcze z tego samego menu "Install".

0

Ok. Dzieki. Poszło gładko. Teraz trochę przykładów poprzeglądam. Pozdrawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1