[delphi] Blokowanie pulpitu

0

Mam takie pyatnie. Chciałbym napisać program który blokował by dostęp do komputera. Zeby odblokować należałoby wpisać hasło. Pytanie brzmi czy jest jakaś procedyura na zablokowanie pulpitu tak by nie można było wykonać żadnej operacji (jedynie dostępny byłby formularz programu)?
Z góry dzięki za pomoc

0
Krzysiekkk napisał(a)

Mam takie pyatnie. Chciałbym napisać program który blokował by dostęp do komputera. Zeby odblokować należałoby wpisać hasło. Pytanie brzmi czy jest jakaś procedyura na zablokowanie pulpitu tak by nie można było wykonać żadnej operacji (jedynie dostępny byłby formularz programu)?
Z góry dzięki za pomoc

Jaki system? Jak Win XP to przecież ma on wbudowane dość skuteczne zarządzanie kontami użytkowników, bez hasła raczej ciężko. Jak 9x to chyba wystarczy okno modalne systemowo + ograniczenie obszaru poruszania myszki do okna twojego programu + usunięcie twojego programu z listy procesów (Ctrl+Alt+Del)
EDIT//ort! też ort! przed kim ma być blokowany dostęp.

0

a tak zapomniałem o najważniejszym chodzi o win XP. Wiem e ma dość dobrze rozbudowany system użytkownikow itd ale chciałem zrobić samemu coś w tym stylu (co opisałem na górze w poście)...

0

Jest na 100% w necie, poszukaj!

Jak to się mówi: KTO SZUKA NIE BŁĄDZI.
Jak wyłączyć skróty w Windows (Ctrl Del Alt )
Aha znalazłem to w 5 sekund :d

0

Zamknij proces: Explorer.exe Pulpit "zniknie".
Jeśli ponownie pojawi się ten proces, zamykaj, ale nie powinien się uruchamiać dalej sam...

Teraz już wystarczy zablokować skróty klawiaturowe, jak np.: 2 główne:
ALT+F4 (skrót ten umożliwiłby zamknięcie twojej aplikacji) oraz ALT+SHIFT+CTRL (skrót ten umożliwia uruchomienie Menedżera Procesów, za pomocą którego można wyłączyć twoją aplikację oraz włączyć proces Explorer.exe ponownie).

Sprawdzaj hasło, jeśłi się zgadza, to uruchom ponownie proces Explorer.exe i uaktywnij skróty...

0
Opi napisał(a)

Zamknij proces: Explorer.exe Pulpit "zniknie".
Jeśli ponownie pojawi się ten proces, zamykaj, ale nie powinien się uruchamiać dalej sam...

I do tego dobrze by ustawic shella na execa aplikacji

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1