ClientSocket czy IdTCPClient?

0

Witam. Mam za zadanie napisać system wymiany danych (aplikacje klient-serwer) i zastanawiam się których komponentów użyć - ClientSocket i ServerSocket czy IdTCPClient i IdTCPServer. Dodam że przesyłane dane najlepiej żeby były szyfrowane. Co doradzicie?

0

Ja polecam ClientSocket i ServerSocket. Są one proste i łatwo sie przy ich pomocy tego typu aplikacje programuje. Jeśli chodzi o szyfrowanie, to chyba one tego nie obsługują, ale zawsze można zastosować własny algorytm szyfrowania.

0

Może ICS? Moim zdaniem lepsze od Indy.

0

Zależy jak kto woli.. ciężko wydać taką opinie - musiałbyś sam zobaczyć oba klasy w akcji .. to jak wybór: pomarańcze czy winogrona.

0

powiem wiecej: to jak wybor wisnie czy czeresnie :D
osobiscie bym wybral TClientSocket i TServerSocket. Dlaczego? Dla nich mozesz znalezc wiecej przykladow w necie w razie czego.

0

Ale oczywiste jest, że czereśnie są lepsze od wiśni ;). Osobiście z tych dwóch polecałbym Client/Server Socket. Dlaczego? Lżejszy, nie wymaga żadnych dodatkowych modułów itp. Mimo wszystko zastanowiłbym się nad malinkami ( ;) )- Synapse - dostępne jest dla wszystkich chyba kompilatorów OP (Delphi, FreePascal, Kylix itp.) oraz jak dobrze pamiętam to też do C. Stąd wniosek: jest dużo mobilniejsze, więc jak raz napiszesz aplikację z użyciem Synapse, to potem w ten sam sposób napiszesz aplikacje pod Windowsa, Linuxa i wiele innych systemów - wszystkie, na które istnieje kompilator FPC.

0

Dzięki bardzo za wypowiedzi. Też miałem zamiar wykorzystać ClientSocket i ServerSocket. Miałem już z nimi wcześniej do czynienia, a z tymi drugimi prawie w ogóle. Myślałem, że może coś lepszego i łatwiejszego. Teraz tylko jeszcze zastanowiam sie jakie szyfrowanie zastosować. Jakby ktoś miał jakieś sugestie to z góry wielkie dzięki ;)

0

Wszystko zależy od tego, co chcesz przesyłać. Najbezpieczniejsze są metody z długimi kluczami asymetrycznymi, najprostsze - coś w stylu ROT13, ewentualnie oparte o XOR z jakimś kluczem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1