KOMPRESJA PLIKU w upx

0

Po raz pierwszy kompresuję plik (wykonany w Delphi) przy pomocy upx(v071) i mam problemy.
Takie komunikaty są w oknie programu upx:
UPX v0.71 Markus F.X.J. Oberhumer & Laszlo Molnar Apr 19th 1999
Usage: upx071 [-123456789dlthVL] [-qvfk] [-o file] [@]file..
Commands:
-1 compress faster
-d decompress
-t test compressed exe
-h give more help
Options:
-q be quiet
-oFILE write output to `FILE'
-f force overwrite of output files
-k keep backup files
file.. executables to (de)compress
Rozumiem że mam wpisywać w nawiasach klamrowych komendy i tak robiłem ale za każdym razem program zgłasza jakiś błąd.
Są cztery nawiasy prostokątne i jeszcze za nimi słowo plik..
1.Więc co wpisywać do poszczególnych nawiasów przykładowo (chodzi mi o jak najprostszy zapis, aby tylko skompresować)?
2.Co oznacza znak '@' w ostatnim nawiasie i co tam wpisywać?
3.Gdzie wpisać nazwę pliku do kompresji? (plik jest w tym samym katalogu co upx) i czy może to być'.' lub '*.exe'?
Używam tej starej wersji programu celowo. Proszę nie sugerować zmiany wersji na nowszą.

0

A bez jakichkolwiek komend ci nie działa? Tzn tak : upx nazwapliku.exe. Nie mam tej starszej wersji, ale na nowej działą .. Zresztą co za problem sobie sprawdzić?

0

spróbuję

0
koday napisał(a)

Usage: upx071 [-123456789dlthVL] [-qvfk] [-o file] [@]file..
(...)
Rozumiem że mam wpisywać w nawiasach klamrowych komendy i tak robiłem ale za każdym razem program zgłasza jakiś błąd.

nie ! nawiasy klamrowe znaczą że zawarte w nich słowa możesz opcjonalnie ale nie musisz wpisać w parametrach

koday napisał(a)

1.Więc co wpisywać do poszczególnych nawiasów przykładowo (chodzi mi o jak najprostszy zapis, aby tylko skompresować)?
2.Co oznacza znak '@' w ostatnim nawiasie i co tam wpisywać?
3.Gdzie wpisać nazwę pliku do kompresji? (plik jest w tym samym katalogu co upx) i czy może to być'.' lub '*.exe'?

  1. minus i jedną z literek albo omijasz nawias, najprostszy zapis
    upx701 project1.exe
    albo np:
    upx701 -9 -k project1.exe
    zatrzyma kopię pliku

  2. nie wiem - nie ma opisanego ? prawdopodobnie znaczy że możesz wypisywać kilka nazw plików do kompresji

  3. no właśnie ostatni parametr, nie wiem czy można . - sprawdź sobie, jak nie można to zawsze możesz wpisać

for %%a IN (*.exe) DO upx701 -9 -k %%a

0

Masz bata, któego używam i który pakuje najbardziej

daiała tak, że wpisujesz upx.bat plik1.exe plik2.exe plik3.exe ...

:start
@if (%1) == () goto koniec
@upx.exe --best --crp-ms=999999 --overlay=strip --compress-resources=1 --compress-icons=2 --strip-relocs=1 --compress-exports=1 %1
@shift
@goto start
:koniec
@pause
@exit
0

Po pierwsze dziwię się że używasz zabytkowej wersji [!!!]
Jest obecnie 1.25w

A komendy... żaden problem:

  • wrzucasz np.: na dysk C pliki UPX.exe i swoją aplikację do skompresowania program.exe
  • następnie: Start/Uruchom i wpisujesz: C:\upx.exe --best C:\program.exe i potwierdzasz OK...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1