[Delphi]Wlasny isntalator- problem

0

Zrobilem wlasny instalator na zasadzie

   Res:=TResourceStream.Create(hInstance,'up5',RT_RCDATA);
 application.ProcessMessages;
   label5.Caption:='\plik.dat';
 application.ProcessMessages;
  Res.SaveToFile(ins+'plik.dat');
  Res.Free;
  progressbar1.Position:=29;

W zasobach pliku exe instalatora jest okolo 130 mb plikow. Plik exe spakowalem upx 1.25w i na dysku i instalator zajmuje obexnie 30 mb. Wszystko dziala dobrze ale instalator zajmuje bardzo duzo pamieci okolo 200 mb w menadzerze zadan i bardzo dlugo sie uruchamia. Sam wpadlem na rozwiazanie zeby do zasobow wciagnac juz spakowane pliki i nie pakowac juz upx-em execa a pozniej wyciagnac z zasobow pliki i rozpakowac je z poziomu aplikacji te pliki. Ale nie wiem jak za to sie zabrac. Moze poradzicie cos? Jakieś komponenty do rozpakowywania i pakowania?

0

Ja korzystam z ZlibArchive, możesz tez użyć ZIP, aplikacja dużo zajmuje w pamięci moim zdaniem dlatego że jest spakowana UPX ale pwenie się myle.

0

Czy zlibarchive pakuje na poziomie RAR czy tez UPX ??? Zalezy mi bardzo na tym. Znalazlem kilka komponentow co pakuja ZIP ale to malo wydaje z 200 mb plikow mam 60 mb zipem. UPX-em i RAR-em jest to okolo 30 mb. Jakie inne metofy pakowania sa tak wydajne jak RAR ?

0

a co to jest UPX? UPX pakuje execa i dokleja do niego program rozpakowujacy, wiec sie nie dziw, ze wszystko siedzi w pamieci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1