[Delphi] kod pocztowy

0

Mam zbudowaną bazę w systemie Paradox (podłączona za pomocą BDE) w jednej z kolumn przechowywane są kody pocztowe w następujący sposób 12345. Mam pytanko jak na komponencie TDBEdit uzyskać efekt 12-345 ?

pzdr. ;)

0

nie dasz rady tego zrobić. zmień na zwykły edit i pobrane dane formatuj, albo zmień formatowanie w bazie danych ;)

0
jmail napisał(a)

nie dasz rady tego zrobić. zmień na zwykły edit i pobrane dane formatuj, albo zmień formatowanie w bazie danych ;)

Co Ty nie powiesz [rotfl]

Robi się tak samo dla Table jak i dla Query (z tym, że w Query musi być zapytanie)

a) klikasz dwa razy na Table lub Query
b) w okienku, które Ci się otwarło klikasz prawy i wybierasz Add all fields
c) zaznaczasz pole, w którym jest kod
d) w OI wybierasz EditMask i wpisujesz maskę dla kodu pocztowego

0

Wpisuje w EditMask 00-000;1; a po uruchomieniu zamiast 12-345 pojawia się 12-__ co robię nie tak.

pzdr. ;)

0

;) Misiekd (a może ktoś inny) - doradisz mi coś ;P

pzdr

0
rkdusiek napisał(a)

;) Misiekd (a może ktoś inny) - doradisz mi coś ;P
pzdr

Kod pocztowy | 43300 | 99?999;0;.

i polecam zapoznać się z http://www.borland.pl/cgi-bin/tip.exe/showtip?mode=1&id_tip=27

0

Moim zdaniem ta maska powinna wyglądać troszkę inaczej gdyż 99?999;0;. dopuszcza m.in. takie kombinacje :> :

43-000
3-000
-000
4 -

Przecież w masce "9" oznacza cyfrę, której wprowdzenie nie jest wymagane. A te trzy ostatnie przykłady to chyba nie jest kod pocztowy - więc powinno być 00?000;0;. (0 - cyfra, której wprowadzenie jest wymagane) :)

pzdr ;)

0

to, czy będziesz sprawdzał ręcznie, czy przez try except end czy został wpisany cały kod, to już zależy od Ciebie. Podałem Ci przykład, jak to widzi Borland i tam głównie chodziło o \ przed - bo tego Ci brakowało.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1