Kompilacja .pas do.exe?

0

Siemka wszystkim! To znowu ja! Postanowiłem <ort>wziąć </ort>się na ostro za tego Pascala! Tak więc już nawet zacząłem pisać proste programiki które tylko wyświetlają text lub wydają jakiś dźwięk! Wszystko ładnie, pięknie tylko nie wiem jeszcze jak kompilować w Turbo Pascalu do pliku .exe? Piszę w Turbo Pascalu v7.0. Biorę "Compile" i nic, wynik końcowy pokazuje, że poprawnie (bez błędów w składni) skompilowano do pliku .pas, tego to już naprawdę nie kumam! Jak poprawnie powinno się kompilować napisany programik?

0

Bredzisz coś... pewnie masz ustawione kompilowanie tylko do pamięci, a nie na dysk.

0

Zapamiętaj nazwę pliku jakiego kompilujesz i szukaj takiego exe'ka, a jak to nie zadziała to na drugi raz nie mieszaj w opcjach kompilera.

0

tja, nie pamiętam, coś tam w ścieżkach poszukaj w menu sie ustawiało gdzie to ma być - i ma być build a nie compile, a jak uruchomisz przez "tpx.exe" to samo się kompiluje do exe

0

w menu compile zmien opcje destination [ domyslnie jest memory ]

0

Kompilacja programu: Alt+F9
Uruchomienie programu: Ctrl+F9
Tworzenie pliku exe: Compile->Destination->Disk

0

Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi! W turbo pascalu zawsze trzeba przestawić destination z memory na disk! Jeszcze raz wielkie dzięki!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1