RaveReports - przypisanie danych do ostatniej strony i inne

0

Witam!

Przede wszystkim chciałem podziękować Arturowi za zmobilizowanie mnie do nauki raportów w Rave Raports 5 :) Czytałem jego artykuł i....od dziś koniec z jakimiś tam Quickreportami!!! :d

No więc się nauczyłem, ale mam jeszcze kilka drobnych pytań:

  1. W raporcie zamiast polskich liter, występują krzaczki, jak ustawić kodowanie?

  2. Niektóre dane które wyświetlam w parametrach (np. z Label'a) chciałbym przedstawić na ostatniej stronie raportu pod np. pod tabelą. Jak to wykonać?

  3. Jak dodać jakiś komponent w kreatorze Rave na wstęgę Band, tak aby ona była odpowiednio oprogramowana?

Za wskazówki lub odpowiedzi z góry dziękuję :)

0

Cieszę się, że zmotywowałem Ciedo nauki rave. A teraz odpowiedzi na pytania.

  1. Ciężko jest z tymi polskimi literami w Rave, w raportowaniu za pomocą kodu są w Visual Designerze nie ma ich.
  2. poczytaj http://www.borland.pl/tech/wprowadzenie_do_rave_reports_3.shtml
  3. Trochę nie rozumiem pytanie. Jeśli chodzi o umieszczanie komponentów na Band to normalnie umieszczasz je z kart, natomist żeby były powiązane z jakimś polem z bazą danych to możesz przytrzymać wciśnięty klawisz Ctrl i przeciągnąć pola z widoku drzewa projektu. W ten sposób dodasz do raportu komponenty DataView. Jeśli zamiast klawisza Ctrl przytrzymasz wciśnięty klawisz Alt, dodasz komponenty Text zawierające właściwość Fullname. Przeczytaj stronkę pod adresem z punktu 2 tam jest sporo rzeczy na ten temat

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1