Symulacja Czata

0

W ramach prezentacji szkolnnej musze zaprezentować dzialanie pokoju czatowego, jednak ne mogę korzystać z internetu a instalcja serwera nie wchodzi w gre tym bardziej ze javy nie tykałem nigdy.

Dawno niczego nie pisałem (uch to było by półtora roku temu) ale jeszcze sporo kojarze.

A do rzeczy, chodzi mi o to ja zasymulować dzianiae np Czaterii (wygląd tych okienek jest mniejszoscią, chodzi mi np o wtracanie obrazkw, zaznaczaniekolorowych nicków, róznych fontów, do tego lista obecnosci. no i jak zrobić sensowne losowanie rozmów, tzn co ile i jak spwpisywac, porpostu w ramach odświeżenia mi pamieci prosze o pomoc.

Wersja: D6PE

// jak by było za dużo liteówek to wróce i poprawie

0

Możesz spróbować np. komponentu TWebBrowser'a, który jest silnikiem IE - i wtedy ogranicza Cię jedynie język HTML (bodajże Gadu-Gadu z tego korzysta...), ale to nie jest najwydajniesze rozwiązanie...

Do sporządzenia listy polecam THTMListBox, który IMHO od biedy może służyć również do wyświetlania rozmowy czata.

Pozdrawiam. [browar]

0

Nice Patyk [browar]

  • HTMLLite lepszy niz WebBrowser [green]
  • liste mozna ListBox + ODraw lub ListView etc. duzo sposobow jest :) lecz faktem jest iz THTMListBox bedzie lepszy bo w obu przypadkach bedziesz mial do czynienia z HTML wiec luzik [green] [green] :d

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1