Forma zawsze na wierzchu bez względu na wszystko?

0

Witam, napisałem mini program który wyświetla logo telewizji w jej rogu, przy włączeniu automatycznie ustawia się w ustalonym miejscu, jest to po prostu forma z wstawionym obrazkiem na czarnym tle i parametrem TransparentColor na black.
Jednak wyświelane video także jest "Zawsze na topie" (mój program też ma ustawiony styl formy na fsStayOnTop) Niby teledysk leci i leci, ale przy jego zmianie, odtwarzacz znowu chce być "na topie" (nie da się tego wyłączyć) i logo znika pod nim. Aby się pojawiło trzeba kliknąć na jego część w taskbarze (potem zrobię tray)
Więc moje pytanie brzmi:
Co zrobić aby dana forma była zawsze na górze/widoczna, bez względu na wszystkie inne aplikacje (tzn. odtwarzacz).
Dodatkowo aplikacja ma możliwość przesuwania jej przy pomocy przeciągania Timage. (to chyba nie istotne?)
Z góry dziękuję ;)

0

może się to wydawać prymitywne ale wsadziłem do timera

   SetWindowPos( handle, HWND_TOPMOST, 0, 0, 0, 0,
                SWP_NOSIZE or SWP_NOMOVE or SWP_NOOWNERZORDER );

i działa bdb, nie miga ani nic :P

0

Nie lepiej zastosować vmr7 lub wmr9 i po prostu podać obrazek do drugiego wejścia renderera?

Swoją drogą jestem ciekawy jak to zrobiłeś (planuje wkrótce zrobić osd do mojej aplikacji).
Gdybyś miał ochotę, to daj jakiś przykład.
Ja gdy tworzę panel video i renderuję obraz, to wszystko, co na nim jest położone, niestety znika.

0
b ar ta s napisał(a)

może się to wydawać prymitywne ale wsadziłem do timera

   SetWindowPos( handle, HWND_TOPMOST, 0, 0, 0, 0,
                SWP_NOSIZE or SWP_NOMOVE or SWP_NOOWNERZORDER );

A po co do Timera?

0
berl napisał(a)

A po co do Timera?

Bo inne okno 'zawsze-na-wierzchu' może przykryć tamto.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1